Molnárovci v kríze

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
“Molnárovci v kríze”
Epizóda zo seriálu Mafstory
Číslo epizódy Séria 7
Epizóda 3
Scenár Ivan Huljak
Réžia Ivan Predmerský
Kamera Emil Mračka
Produkcia Rasťo Senčák
Dátum vydania
Dátum vysielania 17. september 2009
Epizódy chronologicky
← Predchádzajúca Ďalšia →
"Molnárovci na mizine" "Exekútor"

Molnárovci v kríze je názov tretej epizódy siedmej série slovenského seriálu Mafstory.

Molnárovci stále doplácajú na svoju veľkú chybu - obchod s paradajkami. Stále sú odpojení od všetkého. Ali stráca svoju autoritu v rámci rodiny, v biznise ju stratil už dávno. Navyše, výdavky sú stále a peňazí je málo. Teta Márgit premenila posilňovňu na svoj príbytok. Ale iba ona prišla na to, ako získať peniaze - vlastnou prácou. Koordinuje rozdelenie práce pre každého v rodine. Rodinu navyše zasiahla aj kríza, a tak je situácia pre rodinu ešte ťažšia. Nezostáva im nič iné ako vyrovnať sa s tvrdou skúškou, a to pracovať, aby mohli začať odznovu.

Príbeh[upraviť | upraviť kód]

Ali sa rozčuľuje nad časopisom, kde vidí reklamy na sex cez telefón. Všetky tie ženské pracovali kedysi pre neho. Banán im to má ísť vysvetliť, ale vyhovára sa, že musí ísť pomôcť Márgit. Jednoducho už stráca dôveru v Alinkovi. Okamžite si volá k sebe Milana, chce telefonovať, ale kredit, na ktorý si požičal od Katky pretelefonovala Pipina s Kvetou o tom, že musia obmedzovať telefonovanie. Pipina potrebuje nejaké drobné do fitka. Ale on nemá nič. Tak Pipina si musí ísť vymeniť gaťky, aby ju majiteľ fitka vyfotil a mohla tam byť do kedy chce. Posilovňa neprichádza do úvahy, keďže tam je nasťahovaná teta Márgit.

Ali sa rozhodne situáciu riešiť, a preto prichádza za Márgit. Chce, aby sa v posilňovni naďalej cvičilo, ale Márgit to nechápe. S tým sa musí niečo robiť. A teta aj vie čo - musia všetci začať pracovať. Odmieta, že by mal aj on s Pipinkou začať pracovať.

Ali oznamuje novinu celej rodine. Začnú pracovať, dokonca aj Pipina. Musia sa zo zlej situácie čo najskôr dostať. Milan takto múdro Aliho ešte nepočul rozprávať. Ale prácu nezoženú od nikoho známeho, nemajú kredit a každý sa na nich vykašľal, keď Šoóš ovládol okolie. Milan navrhuje ísť na úrad práce. Pipina chce telefón, ale môžu volať iba na číslo 112. A každého napadlo, že Béla by mohol byť pohotovostný lekár. Každý z okolia Medera, kto bude potrebovať pomôcť, bude prepojený na Bélu, ktorému bude hovory distribuovať teta Márgit.

Rodina sedí pri stole, a opäť jedia lečo od tety Márgit. Tá zohnala prácu pre každého. Banán pracuje v sade - oberá jabĺčka. Pipina bude manažérkou stravovania v domove dôchodcov. Bude vydávať jedlo a umývať taniere. Prco bude robiť na bitúnku, Milan v obchode so zmiešaným tovarom účtovníka a Alinko bude predávať autá v autobazáre. Všetkých bude koordinovať Márgit s Bélom.

Márgit je na dispečingu linky 112, zdvíha hovory. Po skúšobnom telefonáte Bélu a Alina volá niekto, kto potrebuje pomoc, Béla okamžite radí, čo robiť. Ale Márgit mu hovor vypne, čaká na hovor od Sósa. Pipina prichádza nahnevaná, mali držkovú polievku, celá od nej smrdí. Zarobila 15 eur, za ktoré si okamžite kúpila šampón a kondicionér a dala si urobiť nové nechty. Ali opäť volá, má pripravené prekvapenie.

Béla vybavuje hovory, Milan upratuje bordel v účtovníctve. Banán ale svoju prácu stratil. Nazbieral najviac jabĺk a nedostal ani korunu. Nechcelo sa mu liezť na rebrík a ukladať jablká do prepraviek. Ale videl motorovú pílu a zrezal všetky jablone a oberal zo zeme. Počuť trúbenie, prišiel Ali na novom aute.

Každému sa páči nové auto. Pipina nemusí už chodiť taxíkmi, ale taxikári platili jej. Ali zostal v bazáre sám, musel zamykať. Nahneval sa, nedostal výplatu, pokladňu zamkli, a tak si zobral auto. Teta Márgit im vybavila ďalšiu brigádu. Pipina sa má pekne obliecť, aby nerobila hanbu, lebo Márgit videla ako s tým taxikárom...

Márgit hovorí o brigáde. Budú tam iba sedieť, a za to dostanú peniaze. Každý si myslí, že pôjdu do väzenia, ale pôjdu na súd. Budú v komparze televíznej relácie Súdna sieň.

Všetci sedia v štúdiu, režisér dáva pokyny. Banán ničomu nechápe a stále vykrikuje. Keď prichádza súd, všetci vstanú, iba Banán s Pipinou nie. Banán iba vyrušuje a kričí. Režisér necháva „toho idiota“ vyviesť. Ali to už nevydrží a sám ho nechá vyviesť.

Banán skoro zabil režiséra a zobral pokladničku vedúcemu komparzu, je v nej dvetisíc eur. Béla prišiel o linku 112. Odobrali mu licenciu pohotovstného lekára, pretože bol navštíviť pacienta, ale to bola inšpekcia, ktorá mu dala fúkať. Namerali mu 7,3 promile. Prichádza teta a mláti Aliho kabelkou. Vybavila brigádu a oni urobili takú hanbu. Ali sa už nahneval a kričí na ňu, aby sa nesprávala ako generál, dáva jej sto eur, aby niečo navarila.

Ali a Pipina jedia v posteli kaviár a pijú šampanské. Vyruší ich Banán, trochu nabúral Aliho nové auto, vrazil do kamióna.

Výroky[upraviť | upraviť kód]

Ali: „Nemáme kredit? Šak si si od Katky požičal na nový!“
Milan: „To je pravda. Ale ten pretelefonovala pani Pipina, keď volala pani Kvete, že musia obmedzovať telefonické hovory, viete.“