Novoplan

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Novoplan bola značka autobusov, vyrábaných na Slovensku spoločnosťou S.A.O. spol. s r.o. Lučenec a neskôr PRE-OS v rokoch 1996-2009.

Dejiny[upraviť | upraviť kód]

Po rozdelení Československa sa obnova vozidlového parku podnikov SAD spomalila. Vláda SR sa pri nákupe nových vozidiel rozhodla podporiť autobusy slovenských výrobcov. Jedným z nich sa stal vtedajší Novop a.s. Lučenec. Pôvodne išlo o opravárenský a prestavbový závod nákladných vozidiel a autobusov značky Karosa,, ktorý vznikol transformáciou z podniku ČSAO. Po poklese zákazok sa rozhodol prejsť k výrobe autobusov, ktorú vyčlenil do dcérskej spoločnosti S.A.O. spol. s r.o. Lučenec. V roku 1998 dostal dotáciu 34 mil. Sk ako súčasť štátneho poverenia na výskum, vývoj, výrobu a skúšobníctvo autobusov pre mestskú, prímestskú a turistickú dopravu. Celkové náklady dosiahli 90 mil. Sk.[1]

V roku 1996 bol na Autosalóne Nitra predstavený prototyp mestského modelu C-12, ktorý sa stal základom nového modelového radu. Dizajnový návrh bol vytvorený pracovníkmi Katedry dizajnu Fakulty umení Technickej univerzity Košice[2]. V roku 1996 dostal Národnú cenu za dizajn v kategórii Cieľavedomé uplatňovanie dizajnu vo výrobe a službách.[3] Postupne boli predstavované i ďalšie modely. Prímestský PMC-12 v roku 1997, v roku 2001 diaľková verzia TC-12 a 9,5 metrová verzia na podvozku Mercedes Benz Atego 1217.[4] Veľkého úspechu sa nedočkal, v štátom organizovaných verejných súťažiach autobusov pre podniky SAD prehral najprv v roku 1998 so zvolenským Granusom, následne v roku 2000 s českou Karosou, ktorá zmontovala autobusy u dodávateľa náprav PPS Detva, aby splnila podmienku podielu domácej výroby.[5]

V roku 2003 sa spoločnosť dostala do finančných problémov a polovicu licencie na autobusy Novoplan predala spoločnosti PRE-OS podnikateľa Mariána Troligu.

PRE-OS inovoval mestský a prímestský model. Hlavná časť výroby sa presunula do Levoče, kde pokračovala až do novembra 2009[6], kedy sa tieto autobusy začali predávať pod značkou Troliga Bus s novým typovým označením. Avizovaný vývoj kĺbového modelu nebol nikdy dokončený.

Modely[upraviť | upraviť kód]

Novoplan C-15[upraviť | upraviť kód]

Ide o strednopodlažný, 15-metrový dvojnápravový autobus. Podľa pôvodného zámeru mal byť vyrábaný ako technologicky jednoduchšia náhrada kĺbových autobusov. V roku 1998 bolo vyrobené jediné vozidlo v letiskovej úprave s dverami na oboch stranách. Autobus poháňa motor DAF, umiestnený za zadnou nápravou. Spočiatko krátko slúžil na Letisku M. R. Štefánika v Bratislave, zakrátko bol presunutý na Letisko Košice. Po dovoze nízkopodlažných Cobusov 3000 sa využíval len minimálne.

Okrem štandardných vozidiel bolo postavených i niekoľko špeciálnych nástavieb - vozidlo na prevoz väzňov, konferenčné vozidlo či volebný autobus s otvárateľnou bočnicou, ktorý na mítingoch v roku 2006 využilo Slobodné fórum.

Referencie[upraviť | upraviť kód]

  1. http://ekonomika.sme.sk/c/532062/vyrobca-autobusov-sao-lucenec-uzatvoril-rok-2001-so-ziskom-180-000-sk.html
  2. http://kosice.korzar.sme.sk/c/4512903/vysledky-prace-katedry-dizajnu-fakulty-umeni-tu-v-kosiciach-nekoncia-v-supliku-ale-nachadzaju-uplatn.html
  3. http://www.sme.sk/c/2097616/o-narodnu-cenu-dizajnu-1996-sa-uchadzalo-len-dvadsatdva-subjektov.html
  4. http://web.archive.org/web/20020215130644/http://www.sao.sk/ofirme.htm
  5. http://www.etrend.sk/trend-archiv/rok-/cislo-Máj/karosa-a-mercedes-ziskali-dotovane-dodavky-pre-sad.html
  6. http://www.etrend.sk/firmy/slovenske-novoplany-skoncili.html