Preskočiť na obsah

Patty a Selma Bouvier

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
(Presmerované z Selma Bouvierová)

Patty a Selma Bouvier sú fiktívne postavy z amerického animovaného seriálu Simpsonovci. Sú to dvojičky a obom prepožičala hlas Julie Kavner. Sú staršími sestrami Marge Simpson a obidve pracujú v dopravnom inšpektoráte v Springfielde. Selma je od Patty staršia o dve minúty.

Obidve vyzerajú podobne, no majú aj nejaké rozdiely:

  • Vlasy: Patty má afro účes. Aj keď má Selma podobné vlasy, má ich v strede rozdelené a pripomínajú písmeno „M“.
  • Oblečenie: Patty nosí ružové topánky a ružové šaty s krátkym rukávom, zatiaľ čo Selma nosí modré topánky a modré ramienkové šaty.
  • Náušnice: Patty nosí oranžové alebo modré náušnice trojuholníkového tvaru, zatiaľ čo Selma nosí fialové alebo oranžové náušnice kruhovitého tvaru.
  • Náhrdelník: Patty nosí oranžový alebo modrý náhrdelník z guľatých perál, zatiaľ čo Selma nosí fialový alebo oranžový náhrdelník z elipsovitých perál.
  • Patty je lesba na rozdiel od Selmy.

Patty aj Selma sú známe chrapľavým hlasom a záľubou v cigaretách. Obe nemajú rady Homera. Krátko po tom, ako sa Marge vydala, kúpili náhrobný kameň, na ktorom bolo napísané: „Homer J. Simpson – We are richer for having lost him“ (čo v preklade znamená: Sme bohatší za to, že sme ho stratili). Taktiež obe bývajú v izbe v apartmánoch Spinster City.

Zdroj[upraviť | upraviť zdroj]

Tento článok je čiastočný alebo úplný preklad článku Patty and Selma Bouvier na anglickej Wikipédii.