Stack ’n Surprise

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie

Stack ’n Surprise je rad stavebnicových produktov určených pre batoľatá, ktoré vyrába americká spoločnosť Fisher-Price, filiálka firmy Mattel. Ide o moderné detské kocky z plastu, ktoré sú doplnené valcovitými tlačidlami, ktoré po stlačení vydávajú rôzne zvuky alebo melódie. Produkty tejto sady sa môžu vzájomne kombinovať a dopĺňať, pričom niektoré vyzerajú ako tradičné kocky, iné majú napr. podobu automobilu, domčeka alebo zvieraťa. Séria sa na európskom trhu objavila roku 2009 a na Slovensku sa predáva od júla 2009.

Pedagogické hľadisko[upraviť | upraviť zdroj]

Hračky z tohoto radu vychádzajú z princípu stavebnice, svoju variabilitou teda pomáhajú rozvoju kombinačných a motorických funkcií dieťaťa, ku koordinácii zraku a pohybu rúk.

Produkty[upraviť | upraviť zdroj]

Do radu Stack ´n Surprise patrí napr. Hudobné mestečko Sillytown, Skladacie autíčka, Domčeky so zvieratkami, Veselý vláčik s prekvapením a ďalšie.

Ocenenie[upraviť | upraviť zdroj]

V roku 2009 získali produkty Veselý vláčik s prekvapením a Hudobné mestečko Sillytown platinovú medailu za najlepšiu hračku nezávislého poradcu Oppenheim Toy Portfolio.

Externé odkazy[upraviť | upraviť zdroj]