Svetový pohár v biatlone 2015/2016 – Ruhpolding

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

5. preteky Svetového pohára v biatlone 2015/2016 sa konali od 13. do 17. januára 2016 v nemeckom Ruhpoldingu. Na programe boli tri disciplíny – vytrvalostné preteky, štafeta a preteky s hromadným štartom.

Plán pretekov[upraviť | upraviť kód]

Deň Čas Udalosť
13. január 14:15 SEČ 20 km Vytrvalostné preteky (muži)
14. január 14:15 SEČ 15 km Vytrvalostné preteky (ženy)
15. január 15:30 SEČ 4x7,5 km Štafeta (muži)
16. január 11:45 SEČ 12,5 km Preteky s hromadným štartom (ženy)
16:10 SEČ 15 km Preteky s hromadným štartom (muži)
17. január 11:00 SEČ 4x6 km Štafeta (ženy)

Medailové umiestnenia[upraviť | upraviť kód]

Muži[upraviť | upraviť kód]

Preteky: Zlato: Čas Striebro: Čas Bronz: Čas
20 km Vytrvalostné preteky Martin Fourcade
Francúzsko Francúzsko
50:53,9
(0+0+1+0)
Simon Eder
Rakúsko Rakúsko
51:11,4
(0+0+0+1)
Anton Šipulin
Rusko Rusko
51:22,8
(0+0+1+0)
15 km Preteky s hromadným štartom Erik Lesser
Nemecko Nemecko
40:29,3
(0+0+0+0)
Martin Fourcade
Francúzsko Francúzsko
40:39,1
(0+0+0+1)
Jevgenij Garaničev
Rusko Rusko
40:42,4
(0+0+0+1)
4 x 7,5 km Štafeta Nórsko Nórsko
Ole Einar Bjørndalen
Johannes Thingnes Bø
Tarjei Bø
Emil Hegle Svendsen
1:17:05,0
(0+3) (0+2)
(0+0) (0+0)
(0+3) (0+1)
(0+1) (0+2)
Rusko Rusko
Alexej Volkov
Jevgenij Garaničev
Maxim Cvetkov
Anton Šipulin
1:17:19,6
(0+0) (0+1)
(0+0) (0+2)
(0+1) (0+2)
(0+0) (0+0)
Rakúsko Rakúsko
Sven Grossegger
Julian Eberhard
Simon Eder
Dominik Landertinger
1:17:40,8
(0+0) (0+2)
(1+3) (0+0)
(0+0) (0+0)
(0+0) (0+2)

Ženy[upraviť | upraviť kód]

Preteky: Zlato: Čas Striebro: Čas Bronz: Čas
15 km Vytrvalostné preteky Dorothea Wiererová
Taliansko Taliansko
40:19,9
(0+0+0+0)
Kaisa Mäkäräinenová
Fínsko Fínsko
41:14,7
(1+0+0+0)
Gabriela Soukalová
Česko Česko
41:29,8
(0+1+0+0)
12,5 km Preteky s hromadným štartom Gabriela Soukalová
Česko Česko
41:13,2
(0+0+0+0)
Franziska Hildebrandová
Nemecko Nemecko
41:27,1
(0+0+0+1)
Laura Dahlmeierová
Nemecko Nemecko
41:37,6
(0+1+0+1)
4 x 6 km Štafeta Ukrajina Ukrajina
Iryna Varvynetsová
Julija Džymová
Valj Semerenko
Olena Pidhrušná
1:16:14,2
(0+0) (0+0)
(0+0) (0+0)
(1+3) (0+1)
(0+0) (0+0)
Nemecko Nemecko
Karolin Horchlerová
Miriam Gössnerová
Maren Hammerschmidtová
Laura Dahlmeierová
1:16:15,4
(0+1) (0+1)
(2+3) (0+2)
(0+2) (0+1)
(0+0) (0+1)
Taliansko Taliansko
Lisa Vittozziová
Karin Oberhoferová
Alexia Runggaldierová
Dorothea Wiererová
1:16:58,0
(0+1) (0+2)
(0+0) (0+3)
(0+1) (0+2)
(0+0) (0+1)

Externé odkazy[upraviť | upraviť kód]