Preskočiť na obsah

Tottenham Court Road

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Tottenham Court Road.
Stanica metra Tottenham Court Road.

Tottenham Court Road je ulicou v centre Londýna. Začína na St Giles' Circus, križovatke Charing Cross Road a Oxford Street a pokračuje smerom na sever až k Euston Road. Tottenham Court Road tvorí približnú hranicu medzi londýnskmi mestskými obvodmi City of Westminster a Camden.

Opis ulice

[upraviť | upraviť zdroj]

Ulica ma tri dopravné pruhy, pričom je na nich zachovaná jednosmerná premávka v smere k Euston Road. Južný koniec ulice sa nachádza v blízkosti Britského múzea a dominuje mu najvyššia budova londýnskeho West EnduCentrepoint.

Tottenham Court Road je jednou z obľúbených nákupných destinácií obyvateľov Londýna. Nachádza sa tu veľké množstvo obchodov s elektronikou. Nájdete tu všetko od káblov a počítačových komponentov až po predajcov značkových počítačov a audio-video systémov. Okrem iného sa na severnom konci ulice nachádzajú pobočky predajcov nábytku Habitat a Heals. Oproti ním sa nachádza verejná záhrada Whitefield Gardens.

Na ulici taktiež otvorili prvú londýnsku pobočku nadnárodného striptýzového klubu Spearmint Rhino. Na 60 Tottenham Court Road sa zasa nachádza pobočka scientologickej cirkvi.

Dopravné spojenie

[upraviť | upraviť zdroj]

Na ulici sa nachádzajú tri stanice londýnskeho metra, v smere z juhu na sever:

Iné projekty

[upraviť | upraviť zdroj]

Súradnice: 51°31′15″S 0°08′04″Z / 51,5207°S 0,1345°Z / 51.5207; -0.1345