Všetko, všade, naraz

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Všetko, všade, naraz
Originálny názov Everything Everywhere All at Once
Žáner dráma, komédia, sci-fi
Dĺžka 140 minút
Štát USA USA
Pôvodný jazyk anglický, mandarínčina, kantončina
Rok 8. apríl, 2022
Rozpočet 14,3 – 25 mil. $
Zárobok 107,9 mil. $
Filmový štáb
Réžia Daniel Kwan, Daniel Scheinert
Scenár Daniel Kwan, Daniel Scheinert
Produkcia Anthony Russo, Joe Russo, Daniel Kwan, Daniel Scheinert, Jonathan Wang, Peter Tam Lee
Hudba Son Lux
Kamera Larkin Seiple
Herecké obsadenie

Všetko, všade, naraz (angl. Everything, Everywhere, All at Once) je americký sci-fi komediálno-dramatický film z roku 2022. Film režírovali Daniel Kwan a Daniel Scheinert, ktorí k nemu tiež napísali scenár a spoločne s bratmi Russoovcami ho produkovali. Hlavnú hereckú rolu stvárnila herečka Michelle Yeoh.

Film získal široký ohlas u filmových kritikov, ktorí chválili réžiu, scenár, originalitu, herecké výkony (predovšetkým Yeoh, Quana, Curtis a Hsu), vizuálne efekty, kostýmy, akčné sekvencie, skóre a strih. Za spracovanie tém, ako je existencializmus, nihilizmus a absurdizmus a prístup k témam, ako je ADHD, neurodivergencia, depresia, generačná priepasť a ázijsko-americká identita, boli široko uznávané. Celosvetovo zarobil vyše 100 miliónov dolárov.

Organizácia National Board of Review a Americký filmový inštitút zaradili film do rebríčka desiatich najlepších filmov roku 2022. Film získal mnoho ocenení, na 95. ročníku udeľovania Oscarov dostal 11 nominácií, najviac na tejto ceremónii, pričom sedem z nich premenil, vrátane toho za najlepší film a najlepšiu réžiu. Film získal aj dva Zlaté glóbusy, päť Critics 'Choice Awards, jednu cenu BAFTA a rekordné štyri Ceny Združenia filmových a televíznych hercov.

Obsadenie[upraviť | upraviť zdroj]

Iné projekty[upraviť | upraviť zdroj]

Externé odkazy[upraviť | upraviť zdroj]

Zdroj[upraviť | upraviť zdroj]

Tento článok je čiastočný alebo úplný preklad článku Všechno, všude, najednou na českej Wikipédii.