PlayStation 2: Rozdiel medzi revíziami

Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
d
→‎História: wikilinka
d (Verzia používateľa 78.98.136.159 (diskusia) bola vrátená, bola obnovená verzia od Minsbot)
d (→‎História: wikilinka)
 
== História ==
Kvôli zdržaniam vo výrobe sa vlastníkmi konzoly v roku 2000 stalo iba pár miliónov ľudí. Bola tak populárna, že bolo veľmi náročné nájsť ju v obchode. Populárne bolo objednávať si ju cez internetové aukcie, napr. cez [[eBay.com]]. Konzola sa vďaka spätnej kompatibilite s pôvodnou PlayStation (PSX) a sile tejto značky predávala aj na začiatku veľmi dobre (900 000 predaných kusov za prvý týždeň v Japonsku). To umožnilo uchopiť základňu založenú prvým PlayStationom - veľká výhoda v boji proti ostatným konzolám. Nakoniec sa Sony podarilo poriadne rozbehnúť život na tejto platforme vďaka dostatku predaných konzol a novým vývojárskym nástrojom.
 
Mnohí špecialisti predpovedali súboj medzi PS2 (Playstation 2) a jeho súpermi ([[Xbox]] od [[Microsoftu]] a GameCube (ktoré bolo najlacnejšie) od [[Nintenda]]), avšak uvedenie niektorých skvelých hier pre PS2 v roku 2001 udržalo trend predávania sa PS2 a súperov "na uzde".
 
Napriek tomu, že [[Sony]] (na rozdiel od Segy a jej [[Dreamcast]]om) vyjavilo menší dôraz na online hranie v jeho prvých rokoch, to sa zmenilo po spustení konkurečnej online služby pre Xbox (Xbox Live). Sony sa adaptovala v neskoršej časti roku 2002 pre súťaž s Microsoftom spolu s niekoľkými titulmi, ktoré vyšli popri tom, ako napr. SOCOM: U.S. Navy SEALs, ktoré vydala sama, aby ukázala svoju aktívnu podporu online hrania. Použila silnú reklamu a jej online model bol podporovaný firmou Electronic Arts. Sony a Nintendo začali neskoro, a napriek tomu, že obe následovali decentralizovaný model online hrania, kde zodpovednosť za zabezpečenie serverov nesie vývojár, tento pokus Sony bol hlavným dôvodom predaja PS2.
42 843

úprav

Navigačné menu