BMW X3

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Prejsť na: navigácia, hľadanie
BMW X3 2

BMW X3 je 5 – dverové SUV vyrábané Nemeckou automobilovou spoločnosťou BMW. BMW X3 predstavený prvýkrát vo Frankfurte nad Mohanom v roku 2003 sa na trh dostal v roku 2004 ako prvá generácia radu X3. Druhá generácia bola na trh uvedená v roku 2010.

Prvá generácia E83 (2003 – 2010)[upraviť | upraviť zdroj]

Washauto06 bmw x3

Výroba prvej generácie BMW X3 prebiehala v Rakúskom meste Graz. Rok 2003 priniesol výraznú zmenu faceliftu vozidla. Zmena sa najviac odrazila na svetlometoch, predných nárazníkoch, a zadnom spojleri. Zmena exteriéru aj interiéru odštartovala výrobu nových verzií radu X3 a to edície: Exclusive a Lifestile. Limitovaná edícia Sport Edition bola na trhu dostupná od konca roku 2009. BMW X3 získal ocenenia (štyri hviezdičky) v Euro NCAP crash testoch v roku 2008. Výroba automobilu bola v roku 2010 pozastavená.

Druhá generácia F25 (2010 – súčasnosť)[upraviť | upraviť zdroj]

Druhá generácia automobilov BMW X3 s interným označením F25 spustila svoju výrobu v meste Spartagurg v Južnej Karolíne. Novšia verzia X3 sa od predchádzajúcej prvej generácie odlišuje novou karosériou, svetlometmi, veľkosťou a novým štýlom, čím získalo vozidlo v Euro Crash testoch plný počet – 5 hviezdičiek. Bezpečnostná výbava obsahuje airbag pre vodiča aj spolujazdca, bočné airbagy, závesové hlavové airbagy, samonavíjacie pásy na sedadlách, aktívne opierky hlavy ako aj úchytné body na detské sedačky.

Iné projekty[upraviť | upraviť zdroj]

Externé odkazy[upraviť | upraviť zdroj]