Chester Bennington

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
(Presmerované z Chester Charles Bennington)
Prejsť na: navigácia, hľadanie
Chester Bennington
Linkin Park-Rock im Park 2014- by 2eight 3SC0327.jpg
Základné informácie
Rodné meno Chester Charles Bennington
Narodenie 20. marec 1976 (41 rokov)
Phoenix, Arizona
Žáner Rap metal, Alternatívny metal, Nu metal, Rapcore, Rap rock
Hrá na nástroje Spev
Roky pôsob. 1992 – súčasnosť
Vydavateľstvá Warner Bros. Records
Machine Shop
Webstránka cbennington.com

Chester Charles Bennington (* 20. marec 1976, Phoenix, Arizona) je americký hudobník, spevák, skladateľ a herec. Známy je vďaka rockovým skupinám Linkin Park a Dead by Sunrise.

Detstvo[upraviť | upraviť zdroj]

Chester Bennington sa narodil 20. marca 1976, vo Phoenixe v Arizone, zdravotnej sestre a policajtovi, ktorý sa zaoberal prípadmi sexuálneho zneužívania detí. Chester mal už v detstve záujem o hudbu a skupiny Depeche Mode a Stone Temple Pilots nazval jeho prvými inšpiráciami. Chesterovi rodičia sa rozviedli, keď mal jedenásť rokov a odvtedy žil s otcom. Dôsledok rozvodu bol, že Chester začal užívať návykové látky ako sú: marihuana, alkohol, ópium, kokaín, metamfetamín a LSD. Chester nakoniec prekonal túto závislosť, o ktorej hovoril v neskorších rozhovoroch. Počas turné s Linkin Park, začal piť, ale povedal: „Už viac nechcem byť tento človek.“ V rozhovore potvrdil, že keď mal sedem rokov, bol sexuálne zneužívaný starším mužom. Obával sa požiadať o pomoc, pretože nechcel aby si o ňom mysleli, že je homosexuál, tak to pokračovalo až do jeho trinástich rokov. Zneužívanie a situácia doma ho ovplyvnila natoľko, že mal nutkanie utiecť a zabiť sa. Utešoval sa kreslením obrázkov a písaním poézie a piesní. Neskôr sa jeho otcovi podarilo nájsť vinníka zneužívania, ale Chester sa rozhodol nechať prípad tak, pretože si uvedomil, že násilník bol obeťou sám seba. V sedemnástich rokoch sa presťahoval k svojej matke a mal zákaz odísť z domu, potom, čo objavila jeho drogovú činnosť. Chester pracoval v Burger King restaurant a šetril si peniaze na kokaín, predtým, než začal kariéru ako profesionálny hudobník.

Chester bol na strednej škole fyzicky šikanovaný. V jednom z rozhovorov povedal: „Bol som ako handrová bábika, do ktorej si každý môže kopnúť, a to len za to, že som bol chudý a vyzeral som inak.“

Osobný život[upraviť | upraviť zdroj]

Chester má jedno dieťa (Jamie) z predchádzajúceho vzťahu s Elkou Brand. Tiež si adoptoval jej syna Isaiah. 31. októbra 1996 sa oženil so svojou prvou manželkou, Samanthou Marie Olit. Majú spolu syna Dravena Sebastiana Benningtona (* 19. apríl 2002). Chesterov vzťah s jeho prvou ženou začal upadať počal jeho prvých rokov v skupine Linkin Park. Rozviedli sa v roku 2005. Po rozvode si vzal svoju druhú ženu, Talindu Ann Bentley, bývalú Playboy modelku, s ktorou má tri deti, Tylera Lee Benningtona a dvojičky, Lily a Lilu (* 2011). Chester žije so svojou rodinou v Gilbert v Arizone, keď nie je na turné.

Chester a Talinda boli prenasledovaní počítačovým heckerom, Devonom Townsendom, takmer rok. Townsend bol uznaný vinným a bol odsúdený na dva roky.

Zaujímavosti[upraviť | upraviť zdroj]

  • pred svojim účinkovaním v skupine Linkin Park bol spevákom arizonskej skupiny Grey Daze, s ktorou vydali 2 albumy
  • pôvodná farba jeho vlasov je čierna, ale farby a strih mení veľmi často
  • jeho prvý hudobný nástroj bol klavír
  • veľmi rád varí
  • je ľavák
  • najviac ho v hudbe inšpiruje Stone Temple Pilots, Loverboy, Foreigner a Rush
  • nedokáže spievať na plejbek


Zdroj[upraviť | upraviť zdroj]

Tento článok je čiastočný alebo úplný preklad článku Chester Bennington na anglickej Wikipédii.