Chris Pine

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Chris Pine
americký herec
americký herec
Narodenie26. august 1980 (41 rokov)
Los Angeles, Kalifornia, USA
Odkazy
CommonsSpolupracuj na Commons Chris Pine

Christopher Whitelaw "Chris" Pine (* 26. august 1980, Los Angeles, Kalifornia, USA) je americký herec.

Je známy vďaka účinkovaniu v úlohe kapitána James T. Kirka vo filmoch Star Trek (2009), Star Trek Into Darkness (2013) a Star Trek Beyond (2016). Objavil sa vo filmoch ako Denník princeznej 2: Kráľovská svadba (2004), Len trošku šťastia (2006), Legendárna partia (2012), Z for Zachariah (2015) a mnoho ďalších.

Život[upraviť | upraviť zdroj]

Pine sa narodil v Los Angeles v štáte California. Jeho otec Robert Pine (narodený 1941) je tiež herec a matka Gwynne Gilford (narodená 1946) je bývalá herečka, v súčasnosti pracuje ako psychoterapeutka. Pine má staršiu sestru Katie. Jeho stará mama z matkinej strany Anne Gwynne (rodená Marguerite Gwynne Trice) bola hollywoodska herečka a jeho starý otec z matkinej strany Max M. Gilford (rodený Max Goldfarb) bol zvolený za prezidenta Hollywood Bar Association. Starý otec z matkinej strany pochádzal z ruskej rodiny židovského vyznania; Pine má aj anglické, waleské, nemecké a francúzske korene. Pine získal bakalársky titul v odbore Anglický jazyk na University of California, Berkeley v roku 2002. Pine bol na výmennom študijnom pobyte na University of Leeds v Anglicku na jeden rok. Študoval aj v American Conservatory Theater v San Francisku.

Pine sa nepovažuje za nábožného človeka, hovorí o sebe ako o agnostikovi.

Iné projekty[upraviť | upraviť zdroj]

  • Spolupracuj na Commons Commons ponúka multimediálne súbory na tému Chris Pine

Externé odkazy[upraviť | upraviť zdroj]

Zdroj[upraviť | upraviť zdroj]

Tento článok je čiastočný alebo úplný preklad článkov Chris Pine na anglickej Wikipédii a Chris Pine na českej Wikipédii.