Chris Pine

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Chris Pine
v roku 2013
Celé menoChristopher Whitelaw "Chris" Pine
Narodenie 26. august 1980 (43 rokov)
Los Angeles, Kalifornia, USA
Povolanieherec
Roky pôsobenia2003 – súčasnosť
RodičiaGwynne Gilford, Robert Pine

Christopher Whitelaw "Chris" Pine (* 26. august 1980, Los Angeles, Kalifornia, USA) je americký herec.

Je známy vďaka účinkovaniu v úlohe kapitána James T. Kirka vo filmoch Star Trek (2009), Star Trek Into Darkness (2013) a Star Trek Beyond (2016). Objavil sa vo filmoch ako Denník princeznej 2: Kráľovská svadba (2004), Len trošku šťastia (2006), Legendárna partia (2012), Z for Zachariah (2015) a mnoho ďalších.

Život[upraviť | upraviť zdroj]

Pine sa narodil v Los Angeles v štáte Kalifornia. Jeho otec Robert Pine (narodený 1941) je tiež herec a matka Gwynne Gilford (narodená 1946) je bývalá herečka, v súčasnosti pracuje ako psychoterapeutka. Pine má staršiu sestru Katie. Jeho stará mama z matkinej strany Anne Gwynne (rodená Marguerite Gwynne Trice) bola hollywoodska herečka a jeho starý otec z matkinej strany Max M. Gilford (rodený Max Goldfarb) bol zvolený za prezidenta Hollywood Bar Association. Starý otec z matkinej strany pochádzal z ruskej rodiny židovského vyznania; Pine má aj anglické, waleské, nemecké a francúzske korene. Pine získal bakalársky titul v odbore Anglický jazyk na University of California, Berkeley v roku 2002. Pine bol na výmennom študijnom pobyte na University of Leeds v Anglicku na jeden rok. Študoval aj v American Conservatory Theater v San Francisku.

Pine sa nepovažuje za nábožného človeka, hovorí o sebe ako o agnostikovi.

Iné projekty[upraviť | upraviť zdroj]

  • Spolupracuj na Commons Commons ponúka multimediálne súbory na tému Chris Pine

Externé odkazy[upraviť | upraviť zdroj]

Zdroj[upraviť | upraviť zdroj]

Tento článok je čiastočný alebo úplný preklad článkov Chris Pine na anglickej Wikipédii a Chris Pine na českej Wikipédii.