Diskusia:Spojené štáty

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Spojene staty mexicke[upraviť kód]

Nazov clanku by mal byt v uplnej verzii,nakolko existuje aj vyssieuvedeny statny utvar.

Nemal, pretože keď už tak by sa urobilo rozlíšenie a nie dlhý tvar názvu, ale hlavne Spojené štáty mexické sa volajú skrátene Mexiko a nie Spojené štáty. Bronto 15:09, 7. február 2008 (UTC)

Je sice pravda, ze vacsinou na wikipedii pouzivame ako nadpis clanku tykajuceho sa krajin skrateny nazov, no myslim ze v tomto pripade by sa predsalen mal pouzit celi nazov. Holandsko je jasne Holandsko, tak isto aj Nemecko ci Mexiko. No Spojene staty su USA len tak cca na 98% :). Proste Spojene staty je nejaky geopoliticky utvar, nejaka fedaracia, nieco o com by mohol byt samostatny clanok. Clanok o USA by sa mal volat Spojene staty Americke. Navyse, pokial si preklikate clanky v ostatnych jazykoch, v drvivej vacsine sa uvadza cely nazov. Akvatam 21:47, 28. jun 2008

Najvyšší predstavitelia[upraviť kód]

Dovolil som si upraviť v infoboxe štátu jeho predstaviteľov. Z G. Busha som urobil prezidenta (slová "hlava štátu" som odtránil, lebo v drvivej väčšine prípadov je prezident hlavou štátu, hoci sú aj výnimky) a "zrušil som" funkciu predsedu vlády, do ktorej Wikipedia menovala G. Busha. G. Bush nie je predsedom vlády. Taká funkcia v USA neexistuje. Namiesto toho som pridal viceprezidenta. --eurobasi 08:56, 24. marec 2008 (UTC)

Nový prezident[upraviť kód]

@Teslaton: Pozeral som televíziu, už je to definitívne – Donald Trump vyhral voľby na prezidenta USA. Chcel by som sa spýtať, kedy sa táto informácia môže pridať do Wikipédie? Čaká ho ešte nejaké oficiálne vymenovanie alebo niečo podobné? --MDsmajlik (diskusia; príspevky) 9. 11. 2016, 08:16 (UTC)

@MDsmajlik: 1. nie sú to oficiálne výsledky, len predbežné (hoci výsledok je už de-fakto definitívny). 2. do úradu nastúpi až na budúci rok, do vtedy je úradujúcim prezidentom Obama. --Teslaton (diskusia) 9. 11. 2016, 08:19 (UTC)

Rozšírenie stránky Spojené štáty americké[upraviť kód]

Dobrý deň, chcel by som sa opýtať, či by som mohol rozšíriť článok Spojené štáty americké, keďže ste úpravu dočasne uzamkli. Veľmi rád by som sa na tom podujal, pretože o tom štáte viem príliš veľa vhodných, prijateľných a primeraných informácií pre čitateľov Wikipédie. Sľubujem vám, že to budú iba dôveryhodné informácie, ktoré nebudú mať nič spoločné s politikou, skôr s prírodnými podmienkami, obyvateľstvom, históriou, hospodárstvom, kultúre atď. Dúfam, že som vás oslovil a že mi dovolíte upraviť tento článok. Ako som napísal budem veľmi rád.

Myslím, že takejto žiadosti je dobré vyhovieť. Prosím dodaj k informáciám referencie. Veľa zdaru!--Jetam2 (diskusia) 06:57, 7. január 2017 (UTC) PS: Už bola odomknutá, bola tam zabudnutá šablóna.--Jetam2 (diskusia) 07:15, 7. január 2017 (UTC)