Diskusia:Taylor Swiftová

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Je skvelé, že moju úpravu stránky vrátite - a pritom to boli podložené informácie z anglickej wiki a čo, že som to neformulovala presne tak, ako to bolo tam? - ale zato tam necháte ten úvod, ktorý teda rozhodne má hlavu a pätu. Tieto perly ma naozaj dostávajú: Album 1989 sa vydal... (sám sa vydal?), malý album Tim McGraw? Tim McGraw bol názov jej prvého singlu a nie "malého albumu" a tento album neskôr "nasledovala sama po sebe" - vážne? Pieseň Our Song nikdy nebola na prvom mieste v rebríčku Billboard - len v country rebríčku! Alebo: "sa predalo viac kópií ako v albumoch v predchádzajúcich dvanástich rokoch" a najlepšie: "Taylor Swift zatiaľ ako prvá a jediná konala tak, že predala viac než milión kópií z troch albumov za týždeň." Ok, pochopila som, že tu radšej budete mať hlúposti, gramaticky a štylisticky nesprávne a ničím nepodložené, takže tráviť tu čas úpravou nejakých stránok asi nemá veľmi veľký zmysel, však? Len som myslela, že najúspešnejšia speváčka dnešnej doby by si zaslúžila poriadnu stránku na wiki, keďže my sme tu jediní, ktorí ju nemajú. Pôvodne som mala v pláne preložiť aj zvyšok AJ wiki, ale od tohto tu dávam určite ruky preč. 91.227.224.1 20:29, 22. mája 2015 (UTC)

Škoda, že to takto dopadlo. Ale pokiaľ vidím správne, tak v úpravách chýbali referencie. Držím palce pri ďalších úpravách.--Jetam2 (diskusia) 12:04, 26. máj 2015 (UTC)
No ide o to, že som to sem nedávala naraz, ale postupne a nakoniec som pridala zdroj anglickú wiki, z ktorej som to preložila. Ani mi nenapadlo, že mi to po sekunde - obrazne povedané - niekto zmaže, lebo tam chýba zdroj. A ako tak pozerám, tak ani pri terajšom úvode nie sú referencie (teda ak nerátam prvý riadok). A okrem toho, keď som prekladal stránku Avril Lavigne, tak som to mala bez zdroju niekoľko dní, pretože som to nerobila naraz, ale na etapy a nikto mi vtedy odtiaľ nič nemazal. Mali by ste si to tu lepšie zorganizovať a hlavne dať nejaký limit na tie referencie, napríklad dvadsaťštyri hodín a nie tri sekundy, lebo naozaj sa nedá robiť všetko naraz. 91.227.224.1 18:27, 26. mája 2015 (UTC)

Presun[upraviť zdroj]

Hm, "Swiftová" to nejako veľmi krkolomná konštrukcia. Čo tak pôvodné "Swift", ako ju uvádzajú aj napr. rádiá? --94.136.157.90 (diskusia) sa nepodpísal(a)

Yes check.svg Hotovo! --Lišiak (diskusia) 12:26, 19. december 2014 (UTC)
IP nemá pravdu. PSP stanovuje prechyľovanie a je to urobené podľa nich. Takže vraciam. Vasiľ (diskusia) 15:15, 19. december 2014 (UTC)
Vzhľadom na to, že je to súčasná speváčka, nominatív (a nadpis) a aj PSP takýto postup umožňuje, nevidím problém uvádzať len Swift. Uvádza sa v tlači aj prechýlene, ale menej často (narozdiel o -e/-a neide o nejako problematické priezvisko). PS: Nehrám sa tu na priezviskovú politiku, ide o čistý pragmatizmus. --Lišiak (diskusia) 15:26, 19. december 2014 (UTC)
Súhlasím s kolegom Lišiakom.--Jetam2 (diskusia) 15:36, 19. december 2014 (UTC)
Prechyľuje sa všetko okrem čínskych a kórejských priezvísk a pseudonymov. Ako to uvádza tlač je nepodstatné. Vasiľ (diskusia) 15:27, 19. december 2014 (UTC)

vzor Rita Ora[upraviť zdroj]

Preco nie je sklonovana podla vzoru Rita Ora ? Marek Pafčuga (diskusia) 23:59, 1. marec 2020 (UTC)

Swift je jej priezvisko. Rita Ora je umelecké meno. Takže preto Swiftová. Vasiľ (diskusia) 06:59, 2. marec 2020 (UTC)