Diskusia s redaktorom:Marek Pafčuga

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Tournesol.pngAhoj, Marek Pafčuga. Vítame Ťa v slovenskej Wikipédii! / Welcome to the Slovak Wikipedia!
Slovenská Wikipédia je slovenská jazyková verzia Wikipédie, ktorá vznikla v októbri 2003 a k dnešnému dňu má 227 349 článkov.

Začal(a) si dobre a si na najlepšej ceste začať prispievať a pridávať množstvo dobrých článkov. Ďakujeme za Tvoj prínos k tvorbe encyklopédie a tešíme sa na spoluprácu. Veríme, že sa nám bude dobre spolu pracovať a že sa tu budeš medzi ostatnými cítiť príjemne.

Odporúčame Ti, aby si si prečítal/a nasledujúce stránky, ktoré Ti uľahčia prácu pri Tvojom upravovaní:

Gnome-help.svg Príručka Sandbox.png Pieskovisko
(miesto pre experimenty)

Gtk-dialog-info.svg Obsah Pomocníka Beer mug.svg Krčma
(diskusia redaktorov)
QA icon.svg Často kladené otázky Unesco Cultural Heritage logo.svg Päť pilierov Wikipédie
Crystal Clear app kedit.png Prehľad editácie stránok Nuvola apps important yellow.svg Čo Wikipédia nie je

Na diskusných stránkach sa vždy podpisuj: stačí napísať 4 vlnovky ~~~~ alebo ich vložiť kliknutím na ikonu OOjs UI icon signature-ltr.svglište nad oknom na úpravu.

Naopak články sa nikdy nepodpisujú.

Tak ešte raz vitaj a ďakujeme za Tvoje príspevky. Dúfame, že sa tu uvidíme často.


If you have questions, comments, or something is not clear to you, or if you would like to know something about the Slovak Wikipedia, look at the Slovak Wikiembassy, where someone might even help you in your language :).

Nuvola apps kate.png Oznam!
Ďakujeme Ti za informácie v článku Masayoshi Son, no jeho spracovanie a/alebo rozsah zatiaľ nespĺňa požiadavky na encyklopedické heslo. Pokús sa prosím text upraviť, alebo rozšíriť aspoň do tej miery, aby sme ho mohli za článok naozaj považovať. Ak sa nám to ani spoločnými silami nepodarí, po 14 dňoch bude Tvoje dielo, vzhľadom na snahu udržať kvalitu, z Wikipédie odstránené. Ďakujeme za pochopenie.

Nepjak bych ale mohl pomoci to upravit.---OJJ 03:23, 18. máj 2018 (UTC)

Presmerovanie[upraviť zdroj]

Ahoj, presmerovanie bude fungovať pri použití šablóny #PRESMERUJ[[názov cieľového článku]], kde však vkladáš len názov článku, nie URL.--Pe3kZA 19:13, 20. máj 2018 (UTC)

Uvedomil som si že som zadal zlý názov odkazu, preto to nefungovalo. Ďakujem veľmi pekne za promptnú odpoveď. Nevedela by si mi prosím poradiť aj s obrázkom v infopanely ? Nie je zarovnaný na stred ale doprava, je to kvôli veľkosti alebo na to je nejaký špeciálny príkaz ?

--Marek Pafčuga (diskusia) 19:20, 20. máj 2018 (UTC)

Jeeeeeeeeeeeee ty si rýchla už je to v strede :) Supeeer :) Ďakujem

Petrík je vždy rýchla, keď mať čas :D
Čo sa týka drobných korektúr, ak si nevieš rady, vyhľadaj si podobný článok a otvor editačné okno - tam budeš vidieť formátovanie, ktoré môžeš okopírovať do „svojho“ článku. Ideálne je otestovať si takéto úkony na svojom pieskovisku, kde si môžeš dané časti (šablóny, infoboxy a pod.) uložiť na neskoršie použitie.--Pe3kZA 19:24, 20. máj 2018 (UTC)

:D to je Petrík ZA asi Žilina že ? Moc rýchlo som si to prečítal. Ďakujem ešte raz, budem si to tak kontrolovať.

Dobrý deň, rád by som sa prosím opýtal, čo by som mal ešte na stránku doplniť aby spĺňala vyšší štandard kvality. (Predpokladám že by som mal vytvoriť aj stránku o Tosu, Saga Prefecture) ale pracujem v súčansnosti aj na inej stránke ktorú by som tiež rád dokončil s tým že bude spĺňať požiadavky. Ďakujem

Ahoj, ještě jsem to mírně doupravil. Odebral jsem externí odkazy z textu, upravil kategorie a závěrečné sekce standardně. Mně se to celkem líbí a za mě myslím, že by šlo šablonu sundat. Ještě doporučuji vždycky vkládat do životopisných článků nad kategorie řetězec {{DEFAULTSORT:Příjmení, Jméno}}, tj. {{DEFAULTSORT:Son, Masayoshi}}. Udělá to řazení v kategoriích podle příjmení a ne podle jména. Zdravím z Prahy. ---OJJ 13:57, 21. máj 2018 (UTC)

Ďakujem veľmi pekne OJJ, pridal som reťazec, dúfam, že správne. Pozdravujem z Bratislavy :) --Marek Pafčuga (diskusia) 14:06, 21. máj 2018 (UTC)

Takto, ano (nowiki jsem dal jenom sem, převede kód do čitelného textu). Pěkně zdravím, článek ještě projdu a šablonu sundám. ---OJJ 15:24, 21. máj 2018 (UTC) (jinak Jan)

Jéééééééééééé to je jeden z mojich prvých článkov. Jan ďakujem veľmi pekne za pomoc, veľmi si to vážim a teším sa na ďalšiu spoluprácu :)

Ahoj! Na začiatok Dajanovho článku by som odporäčal vycapiť {{Pracuje sa}}. Veľa zdaru!--Jetam2 (diskusia) 19:48, 21. máj 2018 (UTC)

Jetam2 ďakujem veľmi pekne za užitočnú radu. Pridal som. Tiež prajem veľa zdaru :)

Ešte treba opraviť pravopisné chyby, hneď v úvode je jedna. A pre budúcnosť, prosím Ťa

Nuvola apps ktip.png Tip!
Tlačidlo Zobraziť náhľad.png
Ďakujeme za Tvoje príspevky do Wikipédie. Chceme Ťa poprosiť, aby si skôr než článok uložíš, používal/a tlačidlo Zobraziť náhľad, ktoré je umiestnené hneď vedľa tlačidla Uložiť stránku. Umožní Ti vidieť výsledok Tvojich úprav a korigovať ich ešte pred tým, než sa uložia do systému.
Opakovaným drobným opravovaním a ukladaním článku totiž vytváraš veľké množstvo verzií, ktoré zaťažujú servery Wikipédie a zneprehľadňujú nám kontrolu posledných úprav. Ďakujeme.

--Lalina (diskusia) 22:41, 22. máj 2018 (UTC)

Lalina ďakujem veľmi pekne za informáciu. Prepáčte, nevedel som o tom, budem sa riadiť tým čo ste napísali a používať zobrazenie náhľadu. --Marek Pafčuga (diskusia) 22:47, 22. máj 2018 (UTC)

@Marek Pafčuga: Pokud chceš pracovat na článku dlouhodobě, je lepší použít svou podstránku, obyčejně User:Marek Pafčuga/pieskovisko (odkaz i nahoře na stránce), kde na to máš klid. -OJJ 11:32, 25. máj 2018 (UTC)

Rád by som požiadal o posúdenie článku a prípadné odstránenie šablóny https://sk.wikipedia.org/wiki/Mo%C5%A1e_Dajan . Infopanel nie je úplný, nakoľko slovenská verzia wikipédie zatiaľ nemá šablónu pre aj politikov aj vojakov a pri úprave sa mi to nepodarilo. Zároveň by som rád dodal že sa nejedná o úplný preklad, každá veta okrem citácií bola preformulovaná a článok bol obohatený o ďalšie informácie. Ďakujem veľmi pekne --Marek Pafčuga (diskusia) 23:09, 22. máj 2018 (UTC)

Nevykaj mi, prosím Ťa.--Lalina (diskusia) 11:11, 25. máj 2018 (UTC)