Diskusia s redaktorom:Matej.hudacek

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Tournesol.pngAhoj, Matej.hudacek. Vítame Ťa v slovenskej Wikipédii! / Welcome to the Slovak Wikipedia!
Slovenská Wikipédia je slovenská jazyková verzia Wikipédie, ktorá vznikla v októbri 2003 a k dnešnému dňu má 231 623 článkov.

Začal(a) si dobre a si na najlepšej ceste začať prispievať a pridávať množstvo dobrých článkov. Ďakujeme za Tvoj prínos k tvorbe encyklopédie a tešíme sa na spoluprácu. Veríme, že sa nám bude dobre spolu pracovať a že sa tu budeš medzi ostatnými cítiť príjemne.

Odporúčame Ti, aby si si prečítal/a nasledujúce stránky, ktoré Ti uľahčia prácu pri Tvojom upravovaní:

Gnome-help.svg Príručka Sandbox.png Pieskovisko
(miesto pre experimenty)

Gtk-dialog-info.svg Obsah Pomocníka Coffee cup flat.svg Kaviareň
(diskusia redaktorov)
QA icon.svg Často kladené otázky Unesco Cultural Heritage logo.svg Päť pilierov Wikipédie
Crystal Clear app kedit.png Prehľad editácie stránok Nuvola apps important yellow.svg Čo Wikipédia nie je

Na diskusných stránkach sa vždy podpisuj: stačí napísať 4 vlnovky ~~~~ alebo ich vložiť kliknutím na ikonu OOjs UI icon signature-ltr.svglište nad oknom na úpravu.

Naopak články sa nikdy nepodpisujú.

Tak ešte raz vitaj a ďakujeme za Tvoje príspevky. Dúfame, že sa tu uvidíme často.
Za uvítací výbor: Jetam2


If you have questions, comments, or something is not clear to you, or if you would like to know something about the Slovak Wikipedia, look at the Slovak Wikiembassy, where someone might even help you in your language :).

Zdroje[upraviť kód]

Dobrý deň. Treba podopĺňať zdroje k článkom: Knižničný systém Slovenskej republiky, Akademická knižnica Univerzity Komenského v Bratislave a Knižničný fond. Vasiľ (diskusia) 13:21, 28. máj 2018 (UTC)

- ahoj, Knižničný systém a AK UK som doplnil. (prvá vychádza prevažne zo zákona, druhá komplet z ich webu). Fond a ďalšie ešte podoplňujem. Som tu nový, neviem ešte úplne všetko, budem rád, ak ma niekto bude pripomienkovať. matej

Drobnosti[upraviť kód]

Zdravím. Nejaké postrehy k posledným úpravám:

  • na wiki nie je zvykom vkladať do výkladu voľné externé odkazy (ako napr. Ocenené boli články [https://www.postoj.sk/autor/martin-hanus Martina Hanusa]). Externé odkazy sa štandardne používajú len v niekoľkých špecifických kontextoch: • sekcia Externé odkazy, • odkaz na online zdroj v citácii, • infoboxy a iné účelové šablóny.
  • položky v sekcii Externé odkazy sa uvádzajú formou odrážok
  • kategórie sa uvádzajú úplne na konci zdrojáku článku
  • v citáciách sa vydavateľ uvádza zvyčajne bez právnej formy (s.r.o., a.s., ...) a uvádza sa miesto vydania. Na generovanie štandardných citácii bežných slovenských knižných a online zdrojov sa dá použiť WikiCitátor.

--Teslaton (diskusia) 07:12, 19. jún 2018 (UTC)

- ďakujem, na niečo som zabudol, o niečom som netušil, beriem na vedomie. Matej.hudacek (diskusia) 20:07, 19. jún 2018 (UTC)


Small wikipedia book.jpg Oznam
Vďaka za úpravy v článku Knižnica P. O. Hviezdoslava v Prešove, nie sú však dostatočne doložené zdrojmi. Nakoľko Wikipédia je založená na overiteľnosti poskytovaných informácií, je potrebné tvrdenia v článkoch dokladať citáciami spoľahlivých zdrojov. Ďakujeme za pochopenie.

--Jetam2 (diskusia) 18:50, 17. júl 2018 (UTC)

- ahoj, nebol som si istý, ako postupovať, keď to je vlastne všetko z jedného zdroja (ich webu), ktorý som nechal v externých odkazoch. doplnil som to teraz za každý odsek, nepoznám zvyklosti, dúfam že to bude v poriadku. (vlastne, tiež si nie som istý jednou vecou :) v prípade vykonania nápravy mám dotyčnú šablónu odstrániť ja?) dík --Matej.hudacek (diskusia) 20:20, 17. júl 2018 (UTC)

Kategória[upraviť kód]

Ahoj. Na margo úpravy: pôvodnú kategóriu by bolo dobré vymazať ak je nesprávna. IMHO je vysokoškolská kategória presnejšia ako akademická.--Jetam2 (diskusia) 21:54, 20. august 2018 (UTC)

- Ahoj, ďakujem za poznámku. Budem za trápneho, svoje prvé redaktorské dni som netušil, že "premenovanie" kategórie sa rieši presunutím, takže som to (teraz už viem že) veľmi nevhodne vyriešil vytvorením novej kategórie a ponechaním starej na vôľu osudu. Teraz budem za trápneho #2, ale neviem mazať kategórie, nikde nevidím takú voľbu (imho je wikipédia pre nováčikov celkom nepriateľským prostredím, minimálne v UX), takže som to opäť nechal tak.

Čo sa týka relevantnosti termínu, Vysokoškolská knižnica je termín z čias socializmu. Od roku 2000 (a následne 2015), je v platnej legislatíve zakotvený termín Akademická knižnica a v bežnej aj odbornej praxi sa na označenie tejto kategórie knižníc skutočne používa. V realite sa tak ani žiadna slovenská akademická knižnica nevolá. Schválne skús vygoogliť, koľko vysokoškolských knižníc na Slovensku máme :-) Viem si predstaviť, žeby Vysokoškolské knižnice boli kategóriou pre vysokoškolské-univerzitné-akademické knižnice mimo Slovenska, ale aj to je na zváženie, keď sa pozrieme na iné wiki - univerzitní knihovny v cs, academic libraries v en. Osobne som za akademickú - je to v legislatíve a minimálne v odbornej knihovníckej sfére je to zaužívané. --Matej.hudacek (diskusia) 10:08, 21. august 2018 (UTC)

Vďaka za reakciu. V poriadku, každý sa učí. Inak mazanie kategórie je možné len správcom. Z tvojej strany by sa čakalo označenie šablónou {{Zmazať lebo}} a potom by ju našiel nejaký správca.
Vďaka za vysvetlenie termínov. Prišlo mi, že vysokoškolská je podskupinou akademickej. Ale v pohode, akceptujem tvoje pohľad. Idem teda vymazať kategóriu.--Jetam2 (diskusia) 16:27, 21. august 2018 (UTC)

vrátenie neodborných úprav[upraviť kód]

nakoľko sa neodborné úpravy ktoré si vykonal nedajú vrátiť, sprav tak sám. Nezmyselne si znížil hodnotu článku.

Nevracaj to, nechaj to tak. Tvoja úprava je v poriadku a konečne sa to podobá na encyklopedický článok.