Diskusia s redaktorom:Kabel

Obsah stránky není podporován v jiných jazycích.
z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Ahoj, Kabel. Vítame Ťa v slovenskej Wikipédii! / Welcome to the Slovak Wikipedia!
Slovenská Wikipédia je slovenská jazyková verzia Wikipédie, ktorá vznikla v októbri 2003 a k dnešnému dňu má 248 577 článkov.

Začal(a) si dobre a si na najlepšej ceste začať prispievať a pridávať množstvo dobrých článkov. Ďakujeme za Tvoj prínos k tvorbe encyklopédie a tešíme sa na spoluprácu. Veríme, že sa nám bude dobre spolu pracovať a že sa tu budeš medzi ostatnými cítiť príjemne.

Odporúčame Ti, aby si si prečítal/a nasledujúce stránky, ktoré Ti uľahčia prácu pri Tvojom upravovaní:

Príručka Pieskovisko
(miesto pre experimenty)

Obsah Pomocníka Kaviareň
(diskusia redaktorov)
Často kladené otázky Päť pilierov Wikipédie
Wikitext Čo Wikipédia nie je

Na diskusných stránkach sa vždy podpisuj: stačí napísať 4 vlnovky ~~~~ alebo ich vložiť kliknutím na ikonu lište nad oknom na úpravu.

Naopak články sa nikdy nepodpisujú.

Tak ešte raz vitaj a ďakujeme za Tvoje príspevky. Dúfame, že sa tu uvidíme často.
Za uvítací výbor: Wizzard


If you have questions, comments, or something is not clear to you, or if you would like to know something about the Slovak Wikipedia, look at the Slovak Wikiembassy, where someone might even help you in your language :).

Matematické články[upraviť zdroj]

Zdravím, vidím, že neúnavne pracuješ na matematike a to je veľmi dobre. Chcel by som ti však ušetriť trochu roboty niekoľkými radami.

  • Do článku netreba pridávať linky na ten istý článok. Napríklad ak do článku Komplexné čísla dáš odkaz na [[Komplexné čísla]], odkaz sa zobrazí tučne: Komplexné čísla. Teda link na článok má zmysel dávať len vtedy, ak dávaš link na iný článok. A ak dávaš link na nejaký iný článok, napríklad na vektor, stačí, ak link urobíš raz alebo niekoľkokrát, netreba pri každom výskyte daného slova, ale nie je to pravidlo ani podmienka.
  • Ak chceš vkladať matematické vzorce, netreba to robiť cez obrázky, ale existuje na to veľmi šikovný jazyk, tuším sa volá MathML, a Wikipédia ho podporuje. Neviem presne ako sa používa, ale ukážku môžeš vidieť napríklad tu: cs:Komplexní číslo

To by bolo tak všetko, prajem veľa dobrých článkov a pevné nervy :p --Wizzard 13:15, 28 december 2005 (UTC)

Oprava: ten jazyk sa nevolá MathML, ale TeX :p --Wizzard 13:16, 30 december 2005 (UTC)

Obrázky[upraviť zdroj]

Ahoj, vítam ťa do Wikipédie. Chcel by som ťa upozorniť na to, že máme články pre začiatočníkov, ktoré si môžeš prečítať na Pomoc:Príručka. Všimol som si, že si pridal nejaké obrázky. Vážim si to, Wikipédia potrebuje obrázky. Mal by si si prečítať aj článok Wikipédia:Obrázky, kde je zoznam zásad, ktoré treba pri pridávaní obrázkov dodržať. Je nutné písať informáciu o licencii a zdroji, obrázky bez nej budú odstránené. Keď klikneš na obrázok, ktorý si pridal, dostaneš sa na popisnú stránku svojho obrázka a môžeš ju upraviť. Zoznam svojich obrázkov nájdeš po kliknutí na Príspevky redaktora. Veľa šťastia pri ďalších úpravách vo Wikipédii, ak budeš mať nejaké otázky či nejasnosti, ozvi sa mne alebo iným skúseným redaktorom. helix84 20:23, 19 január 2006 (UTC)


Problém so zdrojom obrázka Image:GaussP.gif[upraviť zdroj]

Warning sign
Tento obrázok môže byť zmazaný.

Vďaka za nahranie obrázka Image:GaussP.gif. Avšak tento môže byť čoskoro zmazaný, ak nedokážeme zistiť držiteľa autorských práv a stav autorských práv. Kvôli dodržiavaniu autorského zákona sme veľmi obozretní pri prijímaní obrázkov do Wikipédie.

Držiteľom autorských práv je zvyčajne tvorca, zamestnávateľ tvorcu alebo osoba, ktorej boli tieto práva udelené. Informácia o tom, za akých podmienok môžeme používať dielo je uvedená v licencii. Typ licencie označujeme pridaním šablóny licencie. Zodpovedajúcu šablónu nájdite v zozname Wikipédia:Šablóny/Licencie a vložte ju na opisnú stránku obrázka takto: {{NázovŠablóny}}.

Prosím, označte informácie o autorských právach (kto je autorom a licenciu) aj na všetkých ostatných obrázkoch, ktoré ste nahrali alebo nahráte. Pamätajte, že administrátori môžu zmazať obrázky bez tejto dôležitej informácie. Zoznam najdôležitejších zásad, ktoré je treba pri nahrávaní obrázkov dodržať je v článku Pomoc:Obrázok. Ak máte nejaké otázky, kontaktujte mňa alebo niektorého z tu uvedených redaktorov. Vďaka. Tlusťa 10:35, 19. október 2006 (UTC)[odpovedať]