Diskusia s redaktorom:Roman whuke

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

P R I V Í T A N I E


Tournesol.pngAhoj, Roman whuke. Vítame Ťa v slovenskej Wikipédii! / Welcome to the Slovak Wikipedia!
Slovenská Wikipédia je slovenská jazyková verzia Wikipédie, ktorá vznikla v októbri 2003 a k dnešnému dňu má 234 224 článkov.

Začal(a) si dobre a si na najlepšej ceste začať prispievať a pridávať množstvo dobrých článkov. Ďakujeme za Tvoj prínos k tvorbe encyklopédie a tešíme sa na spoluprácu. Veríme, že sa nám bude dobre spolu pracovať a že sa tu budeš medzi ostatnými cítiť príjemne.

Odporúčame Ti, aby si si prečítal/a nasledujúce stránky, ktoré Ti uľahčia prácu pri Tvojom upravovaní:

Gnome-help.svg Príručka Sandbox.png Pieskovisko
(miesto pre experimenty)

Gtk-dialog-info.svg Obsah Pomocníka Coffee cup flat.svg Kaviareň
(diskusia redaktorov)
QA icon.svg Často kladené otázky Unesco Cultural Heritage logo.svg Päť pilierov Wikipédie
Crystal Clear app kedit.png Prehľad editácie stránok Nuvola apps important yellow.svg Čo Wikipédia nie je

Na diskusných stránkach sa vždy podpisuj: stačí napísať 4 vlnovky ~~~~ alebo ich vložiť kliknutím na ikonu OOjs UI icon signature-ltr.svglište nad oknom na úpravu.

Naopak články sa nikdy nepodpisujú.

Tak ešte raz vitaj a ďakujeme za Tvoje príspevky. Dúfame, že sa tu uvidíme často.
Za uvítací výbor: Adrian


If you have questions, comments, or something is not clear to you, or if you would like to know something about the Slovak Wikipedia, look at the Slovak Wikiembassy, where someone might even help you in your language :).

D I S K U S I A

Obrázky[upraviť kód]

Ak pridávaš obrázky, musíš im pridať pôvodný zdroj a uviesť licenciu, pod ktorou je obrázok uvoľnený. Viac informácii je na Pomoc:Obrázok. Ak tieto informácie chýbajú, tak bude musieť byť obrázok zmazaný. Najlepšie je používať (a nahrávať) obrázky priamo z/do Commons (úložisko pre všetky Wikipédie). Obrázky z Commons je možné priamo používať vo všetkých Wikipédiách. P.S.: Obrazky, ktore mozes jednoducho pouzit v clankoch napr. o 11. sept. mozes najst na commons:Category:9/11, a nemusis ich pracne pridavat --Maros 16:13, 12 september 2005 (UTC)

Dakujem za radu, vynasnažím sa :-)
Roman whuke

No, zdravím, Roman,[upraviť kód]

jak sa máš? Chodievaš sem častejšie? Veľmi som ťa tu posledne neregistroval... Laddy

 • Ahoj, Laddy. :-) Chodievam sem kazdy den, vzdy mrknem posledne upravy v "mojich" clankoch. Akurat som prednedavnom spracoval Immanuela Kanta, v pondelok 18.6. mam skusku zo specialnej etiky a ak ju spravim, tak sa vrhnem hned na dalsich filozofov, lebo je to tu s nimi na wikipedii dost biedne. Zameriam sa najma na Tomasa Akvinskeho, Johna Locka, Davida Huma a Augustina. A mam kvalitne skripta k stredovekym filozofom, tak... proste mam cele prazdniny co robit. :-)))
 • A ako sa mas Ty? Este stale si student Universitas Tyrnaviensis? Ako sa Ti dari? Nathaniel sa na Teba pytal. :-) Roman whuke 23:18, 16. jún 2007 (UTC)
  • Áno, ešte stále som študent Trnavskej univerzity a v poslednom čase mám s tým dosť roboty. Priznám sa, že filozofov som na našej wiki kontroloval už dávno, ak je to s nimi stále také biedne, tak ti držím palce vo vylepšovaní a možno sa zapojím aj ja. Ja som tu tiež celkom často, prehľad o mojich aktivitách si môžeš urobiť z mojej redaktorskej stránky. S Nathanielom som pred pár dňami debatoval, nezmenil sa :) . Inak naša spoločná kamoška M.G. odletela na Cyprus, ak náhodou nevieš. --Laddy 00:33, 17. jún 2007 (UTC)

Pieskovisko[upraviť kód]

 • Momentálne žiadne experimenty. --Roman whuke 20:10, 16. august 2008 (UTC)

Ďalšie dišputy[upraviť kód]

Ahoj, pozri prosím sem: Diskusia:Duševná porucha, veľmi ma zaujíma Tvoj názor (prebieha tam spor o obsahu článku) --Kelovy 20:28, 26. máj 2008 (UTC)

Už som napísal svoj diskusný príspevok tam. Je to veru problematická úvaha. Najmä tá veta, ktorú si spomenul v diskusii. --Roman whuke 21:30, 26. máj 2008 (UTC)
veľmi Ti ďakujem (hoci som tajne dúfal, že to navrhneš vypustiť celé :) --Kelovy 22:02, 26. máj 2008 (UTC)

Šablóna filozof[upraviť kód]

Zdravím. Keďže sa zaoberáš filozofiou mohla by Ťa zaujímať táto šablóna. Môžeš sa na ňu pozrieť a napísať mi komentár do diskusie? Je obsah podľa Teba dostatočný? A čo formát (v podstate kopírujem rovnomenný anglický infobox)?--MichalT 19:41, 6. október 2008 (UTC)

Diskusia k dejinám filozofie[upraviť kód]

Pozri sa prosím na diskusiu k článku Dejiny filozofie.--MichalT 20:14, 16. október 2008 (UTC)

Etymológia gréckych mien[upraviť kód]

Mohol by si sa vyjadriť k diskusii na mojej redaktorskej stránke? Vďaka.--MichalT 13:17, 18. január 2009 (UTC)

Dejiny islamu[upraviť kód]

Ahoj, nechcem teda kritizovať, ale nemýliš si encyklopedické heslo s diplomovou prácou? --AtonX 16:46, 30. január 2009 (UTC)

Nerozumiem, veď som na wikipédii od roku 2005 a vždy píšem podrobné a precízne články. Viď moje články z redaktorskej stránky. A ešte nikto ma nekritizoval za to, že som podrobný, veď napokon som bol aj chválený. A aj anglické náprotivky sú kvalitne rozpracované a dlhé. Ja si myslím, že podrobné informácie je predsa cieľ wikipédie. Nie sme na Wikislovníku predsa. --Roman whuke 16:53, 30. január 2009 (UTC)
Snažil som sa to podať skôr ako nahrávku do diskusie, než kritiku. Ja len že aby sa nám nestratil zo zreteľa princíp, že encyklopédia krátko, stručne a jasne vysvetľuje, to čo má vysvetliť. Možno aj preto by sa mohlo encyklopedické heslo (nie esej, článok, novela) zmestiť do tých povestných 32 kb, veď už sa tam objavuje: UPOZORNENIE: Táto stránka má 34 kilobajtov; niektoré prehliadače by mohli mať problémy s úpravou stránok, ktorých veľkosť sa blíži k alebo presahuje 32 kb. Zvážte, či by nebolo možné rozdeliť stránku na menšie sekcie. --AtonX 17:08, 30. január 2009 (UTC)
Zaručiť, či to nepreskočí 32 kB, nemôžem, pretože píšem o dejinách celého islamu. Tak, ako som písal dejiny gréckej filozofie (viď Grécka filozofia), tak tam som zhrnul stručne, jasne a výstižne grécku filozofiu, ale vzhľadom na veľké myšlienkové bohatstvo som nemohol zostať pri hranici 32 kB. Ale nechcem Ti týmto protirečiť, súhlasím istým spôsobom s Tebou, preto Ťa chcem upokojiť aspoň tým, že to len tie začiatky islamu som poňal podrobne a zoširoka, lebo o tých nie je na webe priveľa informácií a nechcem aby wikipédiu suplovali nejaké "referáty.sk". Teraz, keď začnem písať o ďalšom vývoji islamu, kalifátov a jednotlivých islamských impériách, tam už budem, ver mi, stručnejší, pretože jestvujú na wikipédii samostatné články (napr. Arabská ríša, Osmanská ríša a podobne). Takže dúfam, že potom to už bude oveľa jasnejšie, stručnejšie a výstižnejšie ;-) ....... --Roman whuke 17:17, 30. január 2009 (UTC)
Umenie encyklopedistu možno niekedy neznamená spísať všetko, ale vybrať najdôležitejšie veci a zhrnúť ich v prehľadnom článku. Podrobnosti o podrobnostiach sa potom môžu vydeliť do dobre zvolených súvisiacich hesiel. Napríklad podrobnosti o kábe majú byť v článku Kába (kde napr. chýbajú), podobne by som navrhol vydeliť časti obsahu do hesiel hadždž, korán, Kurajšovci, Mekka, Jatrib, umma, Muhammad a pod. Podrobosti a opisy ich charakteristík sú pre samotné dejiny islámu v podstate len podružné. Tiež prosím dodržiavaj pri týchto témach zjednodušenú transkripciu arabčiny tak ako je zaužívaná na Wikipédii, originály v arabčine rád k neslovenským termínom podoplňujem. Takže dúfam že to nevezmeš ako kritiku, ale ako výzvu a zároveň ponuku na spoluprácu. --AtonX 19:59, 30. január 2009 (UTC)
Roman mne v článku zas kole oči napr. toto:
 • Ako už bolo uvedené,
 • Predchádzajúce odstavce sú vlastne predstavením skutočných predpokladov pre šírenie nového monoteistického náboženstva so zjednocujúcim politickým programom. Zhrnutie by mohlo vyzerať nasledovne,
 • Nuž, nebolo jednoduché všetkých presvedčiť,
 • Židia si však nechceli dať povedať,
 • A práve vtedy,
 • A tak sa,
 • A vskutku.

Tak veľa zdaru prajem :-). --–Bubamara 18:02, 30. január 2009 (UTC)

"Ako už bolo uvedené" a "Predchádzajúce odstavce..." - priznávam, to môže vyznievať esejovito alebo proste neencyklopedicky, nuž, chcel som len zhrnúť predpoklady pre šírenie islamu v Arábii, ktoré som rozobral v predchádzajúcich odstavcoch. Tak som to potreboval to zhrnutie nejak premostiť a premostil som to tamtými výrazmi.
"Nuž, nebolo jednoduché všetkých presvedčiť" - to "nuž" teda vyhodím, inak si myslím, že je veta v poriadku, proste ako by som mal vyjadriť, že nie všetci Mohameda počúvali a dali sa na jeho vieru?
"Židia si však nechceli povedať" - súhlasím, že to asi znie zaujato, ale ja som veriaci katolík, takže z mojej strany určite nečakajte propagáciu islamu, alebo že by som bol voči nepriateľom islamu zaujatý :-) Zmením však tú vetu na "Židia však naďalej nesúhlasili s konverziou na islam"
"A práve vtedy", "A tak sa", "A vskutku" - to je žiaľ moja slovná zásoba, ktorá, myslím, nijak nenarušuje encyklopeditu článku. Skôr to výhodne premosťuje jednotlivé vety, myšlienky a odstavce. Neviem to teda inak povedať a premosťovať. Ak navrhnete ale náhradu, tak, samozrejme, si dám poradiť.
Ďakujem za prianie, aj Tebe všetko dobré prajem :-) ......... --Roman whuke 19:04, 30. január 2009 (UTC)
Už som niektoré tie vyjadrenia a štylistiku opravil :-) ...... --Roman whuke 19:35, 30. január 2009 (UTC)
Šikovný chlapčisko ;). --–Bubamara 19:59, 30. január 2009 (UTC)