Dragon Rouge

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Dragon Rouge alebo Ordo Draconis et Atri Adamantis je magický rád založený 31. decembra 1989 vo Švédsku. Jeho členovia praktikujú okultizmus s cieľom objavovania temnej mágie. Rád má viac ako 500 členov. Existujú dve lóže vo Švédsku, jedna v Taliansku, jedna v Nemecku a ďalšia v Poľsku. Okrem toho existujú rituálne skupiny v ďalších krajinách ako je Argentína, Mexiko a Česko.

Dragon Rouge je ojedinelý vo svojej orientácii na temnú stranu mágie a cestu ľavej ruky. V tomto smere mu konkurujú iba Sethov chrám a Ordo Templi Orientis.

Clavicula Nox[upraviť | upraviť kód]

Clavicula Nox

Jedným z kľúčových symbolov Dragon Rouge je Clavicula Nox. Výraz pochádza z latinčiny (clavicula noctis) a doslovne sa znamená „kľúč noci“.

Symbol sa skladá z trojzubca a kruhu - útvarov, ktoré rád považuje za symboly Atlantídy. Trojzubec, symbol Neptúna, Šivu a tiež diabla, symbolizuje nevedomie, zatiaľ čo kruh vedomie. Clavicula Nox označuje proces premeny nevedomého na vedomé. Trojzubec ďalej predstavuje mužský princíp (napríklad Šiva a Lucifer), kruh temný ženský princíp (napríklad Kálí a Lilit).[1]

Prívrženci Dragon Rouge považujú Clavicula Nox za jeden z psychologických významov mýtu o Atlantíde. Podľa Thomasa Karlssona stimuluje temnú silu. Taktiež má predstavovať astrálny kľúč, ktorý otvára bránu k rôznym duchovným skúsenostiam.

Každá lóža patriaca pod Dragon Rouge musí zahrnúť Clavicula Nox do svojho individuálneho emblému.[2]

Referencie[upraviť | upraviť kód]

  1. Kennet Granholm Embracing the Dark, Abo Akademi University Press, 2005, s. 195
  2. Lodges and Ritual Groups [online]. [Cit. 2006-12-10]. Dostupné online.

Zdroj[upraviť | upraviť kód]

  • Tento článok je čiastočný alebo úplný preklad článku Dragon Rouge na českej Wikipédii.
  • Tento článok je čiastočný alebo úplný preklad článku Dragon Rouge na anglickej Wikipédii.