Fortnite

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Fortnite
FortniteLogo.svg
Bojová Hra
Základné informácie
Autor/VývojárEpic Games
VydavateľEpic Games
EngineUnreal Engine 5
Posledná plná verziaFortnite Chapter 4 Season 1 (23.50)
Dátum vydania26. September 2017 (PC, PS4 a Xbox One)
ŽánerBattle Royale, PVE, Creative
MódBattle Royale, Save The World, Creative
PlatformaWindows, MacOS, XBOX ONE (S,X) PS4 (Pro, Slim), XBOX SERIES (S,X), PS5, Android, X-Cloud, GeForceNow, Nintendo Switch (OLED, Lite)
Minimálne požiadavkyRAM: 4GB
Intel Core i3-2225 3.3 GHz
Disk: 100GB
Internet >256kb
OS: Windows 7/8/10 64-bit
Odporúčaná konfiguráciaOS: Windows 10 64-bit
Core i5-7300U 3.5 GHz
RAM: 8 GB
GPU: Nvidia GTX 960, AMD R9 280
VRAM: 2GB VRAM
pre epické detaily:
OS: Windows 10 64-bit
Intel Core i7-8700, AMD Ryzen 7 3700x
GPU: Nvidia GTX 1080, AMD Radeon RX 5700 XT
RAM: 16 GB
VRAM 4 GB
Vekové požiadavkyPEGI 12
Ďalšie odkazy
Web stránka hryepicgames.com/fortnite

Gamepad.svg Pozri aj Videoherný portál

Fortnite je počítačová hra, ktorá bola vytvorená firmou Epic Games. Hra trvá 18 minút kým dôjde posledná zóna. Trailer na fortnite Save The World bol predstavený v roku 2011 na Spike Video Game Awards. Nápad vznikol z myšlienky spojiť strieľačky a budovanie z Minecraftu. Hra vyšla v roku 2017 ako Fortnite: Save The World. O dva mesiace neskôr vyšiel Fortnite Battle Royale. Tento mód vznikol na princípe PUBG (PlayerUnknown's Battlegrounds) a H1Z1 v septembri 2017. Patrí k veľmi populárnym hrám, v súčasnosti (2021) hru hrá približne 366 miliónov hráčov. Dosiahnuť takéto množstvo aktívnych hráčov sa podarilo doposiaľ len Minecraftu.

Režimy[upraviť | upraviť zdroj]

V súčasnosti je Fortnite distribuovaný ako tri rôzne hry, aj keď každá hra používa ten istý Engine a má podobnú grafiku, umelecké predmety a hernú mechaniku.

Fortnite: Save the World[upraviť | upraviť zdroj]

Je navrhnutý ako hra proti hráčom, pričom štyria hráči spolupracujú na spoločnom cieli veľkej misie. Hra sa odohráva po tom, ako sa na Zemi objaví bez varovania nárazová búrka, ktorá spôsobí, že 98% obyvateľstva zmizne a preživší budú napadnutí zombie. Hráči preberajú úlohu veliteľov základne, zhromažďujú zdroje, chránia preživších a zariadenia, ktoré pomáhajú zhromažďovať údaje o búrke. Táto verzia hry nie je podporovaná!

Fortnite Battle Royale[upraviť | upraviť zdroj]

100 hráčov bojuje, jeden víťazí! Princíp tejto hry je skočiť s "Battle Busu" a prežiť čo najdlhšie. Počas hry sa zmenšuje oko búrky, do ktorej keď vstúpite tak začnete umierať. Môžete si postaviť na obranu stavbu za naťažený materiál. Hra využíva mechaniky ako: Kĺzanie,taktické šprintovanie i lanovky. V tejto hre sa nachádzajú aj mikrotransakcie tzv. V-BUCKS. Za ne si môžete kúpiť doplnky do hry, ktoré nijako nezmenia vašu hrateľnosť. Doplnky môžete využiť aj v "Save The World" či "Creative"

Fortnite Creative[upraviť | upraviť zdroj]

Je režim v ktorom môžete postaviť a vytvoriť všetko čo chcete. Máte na ponuku veľa ostrovov. Na ponuku máte telefón ktorý keď otvoríte, tak v ňom nájdete všetky itemy (veci).

Vo všetkých režimoch môžu hráči použiť krompáč, ktorým môžu rozoberať existujúce štruktúry na mape, aby zhromažďovali základné zdroje: drevo, tehly a kov. Tie slúžia na vybudovanie modulov opevnení, ako sú steny, podlahy, schody a strechy. Takéto opevňovacie diely môžu byť upravené tak, aby obsahovali okná alebo dvere. Použité materiály majú rôznu trvanlivosť a môžu byť aktualizované na silnejšie varianty použitím viacerých materiálov toho istého typu. V rámci programu "Save the World" to umožňuje hráčom vytvoriť obranné opevnenia, ktoré lákajú zombie.

Oba herné režimy sú nastavené tak, aby sa dali hrať zadarmo, aj keď v súčasnosti je "Save the World" už nepodporovaný. Obidve hry sú monetizované pomocou meny V-Bucks.

Externé odkazy[upraviť | upraviť zdroj]

Zdroj[upraviť | upraviť zdroj]