Fortnite

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Fortnite
FortniteLogo.svg
Základné informácie
Autor/VývojárEpic Games
VydavateľEpic Games
EngineUnreal Engine 4
Posledná verziaFortnite 6.0 (6.30)
Dátum vydania26. September 2017 (PC, PS4 a Xbox One)
ŽánerBattle Royale, PVE
PlatformaPC, MAC, Xbox, PS4, Android, iOS, Nintedo Switch a Sony.
Minimálne požiadavkyDisk: 100GB, RAM: 8GB, Internet >25GB
Ďalšie odkazy
Web stránka hryhttps://www.epicgames.com/fortnite/en-US/buy-now/battle-royale

Computer n screen.svg Pozri aj Informačný portál

Fortnite je hra, ktorá bola vyvinutá firmou Epic Games. Trailer bol predstavený v roku 2011 na Spike Video Game Awards. Nápad vznikol z myšlienky spojiť strieľačky a budovanie z Minecraftu. Hra vyšla v roku 2017 ako Fortnite: Save The World. O dva mesiace neskôr vyšiel Fortnite: Battle Royale . Tento mód vznikol na princípe PUBG (Player Unknown´s BattleGround) a H1Z1 v Septembri 2017. Patrí k veľmi populárnym hrám, v súčasnosti hru hrá približne 80 miliónov hráčov. Dosiahnuť takéto množstvo aktívnych hráčov sa podarilo doposiaľ len Minecraftu.

História hry[upraviť | upraviť zdroj]

Triler bol predstavený v roku 2011, dokončený však až v roku 2017. Nepôsobil ako fenomén, lebo bol len jeden mód tzv. "Save The World", do ktorého ste sa dostali len po zakúpení Founder balíčka. Neoslovil ľudí, kritikov ale aj dôležitých youtuberov. Aj keď Epic ohlásil že už 1 milión hráčov vyskúšalo Fortnite. Lenže rok 2017 sa niesol fenomén PUBG (Player Unknown´s BattleGround) a ten vzal svet útokom ktorý neočakával nikto. Epic sa priznal že si hry ako PUBG a H1Z1 si rýchlo zamilovali, a preto začali skúmať možnosti, ako urobiť podobnú hru na tom, čo majú vyrobené v pôvodnom móde. Vznikol tým tým, ktorý sa zaoberal "Battle Royale". Pracovať začali v Júli 2017 a Dokončili v Septembri 2017. Hra sa vydala 26. Septembra 2017 na PC, PS4 a Xbox One a tým predbehli PUBG o 3 mesiace(V Xbox One edícii). Neskôr sa vydali aj na iOS (Začiatok 2018), Android (August 2018) a na ostatné. Vyvíjal a vývíja sa v 6. sezónach (Teraz je 6. Sezóna).

Módy[upraviť | upraviť zdroj]

V súčasnosti je Fortnite distribuovaný ako dve rôzne hry, aj keď každá hra používa ten istý Engine a má podobnú grafiku, umelecké predmety a hernú mechaniku.

Fortnite: Save the World je navrhnutý ako hra proti hráčom, pričom štyria hráči spolupracujú na spoločnom cieli na veľkej misie. Hra sa nastaví po tom, ako sa na Zemi objaví nárazová búrka bez varovania, čo spôsobí, že 98% obyvateľstva zmizne a preživší budú napadnutí zombie-ako "plevy". Hráči zohrávajú úlohu veliteľov útulkov domácej základne, zhromažďujú zdroje, šetria pozostalých a chránia zariadenia, ktoré pomáhajú zhromažďovať údaje o búrke alebo tlačiť späť búrku. Z misií sú hráčom udelené viaceré položky v hre, ktoré zahŕňajú postavičky hrdinov, schémy zbraní a pasce a pozostalých, ktoré môžu byť vyrovnané získaním skúseností na zlepšenie ich atribútov.

Fortnite Battle Royale je hra proti 100 hráčom, ktorý hrajú sami alebo v družstvách dvoch až štyroch, či v 50. Hráči pretekajú z "bojového autobusu", ktorý prechádza cez mapu hry bez zbraní. Keď pristane hráč, musí si nájsť zbrane, predmety a zdroje, vyhýbať sa útočeniu na iných hráčov (Ak ste začiatočník). V priebehu kola sa bezpečná oblasť mapy zmenšuje v dôsledku prichádzajúcej búrky; hráči mimo tejto bezpečnej oblasti sa poškodia a môžu byť zabití. Tým zostávajú hráči v pevnejších priestoroch a povzbudzujú stretnutia hráčov. Posledným hráčom, členom či týmom je víťaz.

V obidvoch režimoch môžu hráči použiť krompáč, aby zničili existujúce štruktúry na mape, aby zhromažďovali základné zdroje, ako drevo, tehla a kov, na vybudovanie opevnení, ako sú steny, podlahy a schody. Takéto opevňovacie diely môžu byť upravené tak, aby pridali veci ako okná alebo dvere. Použité materiály majú rôzne vlastnosti trvanlivosti a môžu byť aktualizované na silnejšie varianty s použitím viacerých materiálov toho istého typu. V rámci programu "Save the World" to umožňuje hráčom vytvoriť obranné opevnenia okolo objektívnych alebo pasce naplnených tunelov, ktoré lákajú plevy. V "Battle Royale" to poskytuje prostriedky na rýchle prekonanie mapy, na ochranu pred nepriateľským požiarom alebo na oddialenie postupujúceho nepriateľa.

Oba herné režimy sú nastavené tak, aby mohli slobodne hrať tituly, aj keď v súčasnosti je "Save the World" v skorom prístupe a vyžaduje nákup na hranie. Obidve hry sú speňažené pomocou meny V-Bucks, ktorá sa dá zarobiť aj prostredníctvom "Save the World". V-Bucks v "Save the World" môžu byť použitý na nákup Piňán tvaru lamy, aby získal náhodný výber položiek. V "Battle Royale" môže byť V-Bucks použitý na kúpu kozmetických predmetov, ako sú znakové modely alebo podobne, alebo môže byť tiež použitý na zakúpenie Battle Passu, stupňovitý postup prispôsobovania odmien za získanie skúseností a splnenie určitých cieľov počas priebehu sezóny "Battle Royale".

Externé odkazy[upraviť | upraviť zdroj]

Zdroj[upraviť | upraviť zdroj]