Guild Wars 2

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie

Guild Wars 2 je MMORPG hra od americkej spoločnosti ArenaNet. Všetko v hre sa odohráva vo fiktívnom svete zvanom Tyria, ktorý sužujú starodávni draci a ich sluhovia. „Dvojka“ je posunutá o 250 rokov od udalostí z prvej časti. Ako to už bolo pri nej, aj GW2 pokračuje systémom "pay ´n play", čo znamená, že hráč je oslobodený od mesačných poplatkov. Je tu však aj klasický obchod s mikrotransakciami, ktorý však neprinesie o 20 percent lepší armor ani nič podobné, jednoducho žiadne výhody. Svet Tyrie je prepracovaný a plne otvorený. Ponúkne aj vynikajúco prevedené vodné prostredie, čiže hráč bude schopný pod vodou bojovať, plniť úlohy a podobne. Cestovať po Tyrii bude možné pomocou asurských brán, ktoré prenášajú hrdinu na veľké vzdialenosti, alebo pomocou „waypointov“, za ktoré sa platí určitý poplatok, ktorý závisí od vzdialenosti. Aby ste sa však na nejaký waypoint mohli preniesť, musíte ho objaviť.

Rasy[upraviť | upraviť zdroj]

Guild Wars 2 ponúka 5 rozličných rás. Každá rasa má svoj príbeh a svoju oblasť, takzvanú "start area".

Charr[upraviť | upraviť zdroj]

Táto rasa vyhnala ľudstvo z jeho domova, Ascalonu. Majú výnimočné vojenské technológie. Do boja so zbraňou tiahnu po dvoch, no pri behu na dlhšie vzdialenosti zapoja všetky štyri nohy.

Človek[upraviť | upraviť zdroj]

Ako sme už spomenuli, ľudia boli vyhnaní zo svojich domovov, a ich jedinou zemou je teraz Kryta.

Norn[upraviť | upraviť zdroj]

Uctievanú duchov prírody. Sú húževnatí a silní, často sa spoliehajú na silu jednotlivca. V spojení s prírodou sa dokonca dokážu zmeniť na zviera (napríklad vlka). Často sa označujú za milovníkov alkoholu.

Asura[upraviť | upraviť zdroj]

Malé, roztomilé ale na druhej strane povyšujúce sa stvorenia, ktoré si o sebe myslia, že sú najinteligentnejšie zo všetkých rás. Sú panovační a neveria v bohov.

Sylvari[upraviť | upraviť zdroj]

Mladá rasa skúmajúca svet Tyrie, vyvinutá (nenarodená) z magického stromu.

Profesie[upraviť | upraviť zdroj]

V Guild Wars 2 nájdete 9 povolaní, profesií: Warrior, Guardian, Ranger, Thief, Engineer, Elementalist, Necromancer, Mesmer a Revenant.

Brnenie[upraviť | upraviť zdroj]

Sú tri druhy brnenia, rozdelené nasledovne:

Vojaci (Warrior, Guardian, Revenant) - ťažké brnenie

Dobrodruhovia (Ranger, Thief, Engineer) - stredné brnenie

Kúzelníci (Elementalist, Necromancer, Mesmer) - ľahké brnenie