Han Solo

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Han Solo
Základné informácie
AutorGeorge Lucas
HerecHarrison Ford
Slovenský dabingEp. 4,5,6: Marek Majeský. Ep. 7,9: Peter Rúfus
Prvý výskytStar Wars IV:Nová nádej
Posledný výskytStar Wars VII:Síla sa prebúdza
O postave
Dátum narodenia29 BBY, Corelia
Dátum úmrtia35 ABY, Starkiller base (64 rokov)
Povolaniepašerák, kapitán, generál
RodinaLeia Organa (manželka),
Luke Skywalker (švagor) Chewbacca (najlepší priateľ)
Manžel(ka)Leia Organa
PotomkoviaBen Solo (Kylo Ren)

Han Solo je fiktívna postava zo Star Wars. Pašerák pre gang Jabba Hutta neskôr povstalecký generál. Rasou bol koreliánec.

Život pred Star Wars[upraviť | upraviť zdroj]

Han Solo pôvodne študoval za dôstojníka na imperiálnej akadémii. Patril k desiatim najlepším študentom. Ale hnusil sa mu rasizmus, ktorý tu vládol a preto pomohol Chewbaccovi. Za to bol ale z akadémie s hanbou prepustený a musel sa pretĺkať ako vedel. Chewbacca mu bol ale vďačný, a preto ho neopustil. Hanovi sa to spočiatku nepáčilo a chcel sa Chewieho zbaviť, ale potom si na neho zvykol a už nevedeli byť jeden bez druhého.

Do vojny proti impériu sa zaplietol tak, že potreboval súrne rozsiahlu finančnú sumu, aby vyplatil dlh Jabbovi Huttovi. Preto zobral Luka a Obi-Wana na Alderaan. Tu bol ale malý problém: Alderaan už nebol. Tak ich odviezol ďalej na Yavin IV, kde mali rebeli základňu. Tam zobral peniaze za ich prevoz a pobral sa svojou cestou. Potom sa však vrátil a zachránil Lukovi život a pomohol mu zničiť Hviezdu smrti.

Star Wars[upraviť | upraviť zdroj]

Tak sa pridal k rebelom. Potom si spolu s nimi užil mnoho trampôt (raz ho aj zamrazili do karbonitu) až do zničenia druhej hviezdy smrti. Ožení sa s Princeznou Leiou a neskôr majú spolu syna Bena Sola (Kylo Ren). V epizóde VII je zabitý jeho vlastným synom Benom, ktorý sa pridal na temnu stranu síly.

Život po Star Wars[upraviť | upraviť zdroj]

Po obnovení republiky sa oženil s princeznou Leiou. Mali 1 dieťa: