Howard Wolowitz

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Jump to navigation Jump to search
Simon Helberg ako Howard Wolowitz

Howard Joel Wolowitz, M.Eng. je fiktívna postava z televízneho seriálu Teória veľkého tresku. Hrá ho herec Simon Helberg.

Osobnosť[upraviť | upraviť zdroj]

Howard sa narodil roku 1981, nie je známe, kde. Je žid a pracuje s Rajeshom ako letecký inžinier na Kalifornskom technickom inštitúte v oddelení aplikovanej fyziky. Mimo Sheldona a Raja sa medzi jeho priateľov radí Leonard a Penny.

Howard má alergiu na arašidy a keď ich zje, napuchne mu tvár a dýchať môže len s ťažkosťami. V tele má len 3% tuku, a preto ho Koothrappali niekedy prezýva „ľudské kuracie krídelko“.

V prítomnosti žien je Howardovo ucho často zásobované poznámkami jeho najlepšieho priateľa Rajesha, ktoré potom Wolowitz tlmočí okoliu.

Svoje panictvo stratil so sesternicou Jenny na pohrebe strýka, keď sa ich pohľady stretli nad misou zavináča, od tej doby Howard býva vždy vzrušený, keď sú v blízkosti zavináča.

Práca[upraviť | upraviť zdroj]

Na rozdiel od Rajesha, Sheldona a Leonarda nemá titul Ph.D., ale magisterský titul z Massachusettského technologického inštitútu. Najmä Sheldon si ho mnohokrát doberá, že ako jediný z partie (okrem Penny) nemá doktorát. V seriáli býva často vyobrazený, že robí na svojej významné vedeckej práci spoluprácu s NASA na vypustenie satelitu snímkujúceho povrch Jupiterových mesiacov.

Vzťahy[upraviť | upraviť zdroj]

Howard je v seriáli asi ten, ktorý sa pokúša zbaliť najviac dievčat, ale tie ho väčšinou ihneď odmietnu. Veľký záujem prejavuje o Penny, ktorej je však veľmi nesympatický. Na okúzľovanie dievčat mu nestačí len angličtina, ale používa spočiatku aj ruštinu, francúzštinu a dokonca aj mandarínčina. Ďalej sa často pokúša o mágiu alebo kartové triky, zvyčajne sa však pri nich strápni ešte viac. V priebehu 3. série Howard apeluje na dohodu, ktorú uzavrel s Leonardom. Tá znie, že keď si jeden z nich nájde babu, tak toho druhého zoznámi s jej kamarátkou. To sa stane a Penny Howarda zoznámi s dievčaťom Bernadette – mikrobiologičkou. Spočiatku si s Howardom nerozumie, ale časom nájdu spoločnú reč. Svoj vzťah udržujú po celú dobu 3. a 4. série. V 4. sérii Howard Bernadette požiada o ruku, ona súhlasí. Na konci piatej série ich celá partia oddá na streche domu kde býva Leonard a Penny, tesne pred Howardovým odletom do vesmíru – tak aby to odfotil satelit Google Earth. Raz využil k vlastnému uspokojeniu špeciálne rameno NASA určené pre operácie v kozme.

Rodina[upraviť | upraviť zdroj]

Howard býva u svojej matky, ktorá sa v seriáli ani raz neobjaví, iba sa mnohokrát ozve jej hlas. Zaobchádza s Howardom, ako by bol ešte dieťa a to mu občas doma zhoršuje vzťahy s priateľkami.

Howarda opustil otec, keď mal 11 rokov. Má strýka Lewieho, tetu Barber, bratranca Jeanieho a mŕtveho strýka Murraya.

Zdroje[upraviť | upraviť zdroj]

Tento článok je čiastočný alebo úplný preklad článkov Howard Wolowitz (The Big Bang Theory) na anglickej Wikipédii a Howard Wolowitz na českej Wikipédii.