Penny (Teória veľkého tresku)

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Penny
Kaley Cuoco - July 2008.jpg
Kaley Cuoco ako Penny
Základné informácie
AutorChuck Lorre,
Bill Prady
HerecKaley Cuoco
DabingDaniela Mackovičová
Prvý výskytPilotná časť seriálu Teória veľkého tresku
Posledný výskyt12.séria seriálu Teória veľkého tresku
O postave
Miesto narodeniaOmaha, Nebraska (USA)
Druh bytostičlovek
Povolanieservírka,
študentka,
herečka,
obchodná zástupkyňa vo farmaceutickom priemysle
RodinaBob Wyatt(otec),
Beverly Hofstadter (svokra),
Alfred Hofstadter (svokor),
Michael Hofstadter (švagor)
Manžel(ka)Zack Johnson (prvý manžel),
Leonard Hofstadter (súčasný manžel)
Náboženstvoateistka

Penny je fiktívna postava v televíznom seriáli Teória veľkého tresku, hrá ju herečka Kaley Cuocová.

Penny je hlavná ženská postava v seriáli. Je susedkou Leonarda a Sheldona, býva na druhom konci chodby. Veľa sa líši od zvyšku hlavných mužských rolí, vedcov a geekov.

Osobnosť[upraviť | upraviť kód]

Pochádza z Omahy v štáte Nebraska. Penny je servírka v miestnej reštaurácii Cheesecake Factory s plánom stať sa herečkou. Je v znamení Strelca, čo znamená, že sa narodila medzi 22. novembrom až 21. decembrom.

V kontraste so zvyškom skupiny (hlavný zdroj vtipov) Penny nie je toľko intelektuálne nadaná, ani sa nevyzná v technických veciach. Zato má ale skvelé sociálne cítenie a vie veľa o pop-kultúre. Je neporiadna a neorganizuje upratovanie vo svojom byte, ale nevadí jej to. Ďalej tiež verí v horoskopy, často sa s Sheldonom háda o ich presnosti.

Zvyčajne je veľmi milá a prívetivá, dokáže sa ale veľmi naštvať, napríklad keď sa Sheldon vlámal k nej do bytu, aby tam upratal, alebo keď sa s ňou pokúša flirtovať Howard Wolowitz. Leonard ju prirovnal k Hulkovi, keď sa naštve.

Meno[upraviť | upraviť kód]

Na rozdiel od ostatných postáv v seriáli priezvisko Penny nebolo nikdy uvedené. Tvorca seriálu Bill Prady priznal, že v budúcnosti sa nakoniec objaví. Je ale dosť možné, že sa priezviskom volá Johnson - v jednej epizóde sa spomína, že v opitosti mala fingovanú svadbu so svojím ex-priateľom Zack Johnsonom. Neskôr sa však ukázalo, že svadba bola skutočná.

Prvýkrát bolo jej plné meno spomenuté, keď hrala online hru Age of Conan, kde mala prezývku "Kráľovná Penelope", anglicky "Queen Penelope".

Existuje aj teória, podľa ktorej jej priezvisko (aspoň pred spomínanú svadbou) znie Wyatt, pretože v rozhovore Penny a Leonardove matky vyšlo najavo, že jej otec sa volá Bob. O necelé dve série neskôr sa však jej otec objavuje v seriáli a Leonard mu hovorí Wyatt. Pretože Penny vtedy v rozhovore s Leonardova matkou citovala svoju matku, ktorá ho oslovila "Bob", je dosť nepravdepodobné, že by Bob bolo priezvisko jej otca, pretože by to malo byť krstné meno a priezvisko je teda Wyatt. Penny by sa preto mala volať Penny Wyatt (po slovensky Penny Wyattová).

V 8.sérii už dochádza k svadbe Penny a Leonarda, čím Penny získava priezvisko Hofstadter[1][2][3].

Rodina[upraviť | upraviť kód]

V seriáli sa o jej rodine veľa nehovorí. Z rozhovorov zo seriálu vyplýva, že má otca, ktorý si želal syna a dával jej to najavo. Naučil Penny strieľať z pištole. V epizóde "Komplikovanosť vzťahov" príde otec za svojou dcérou na návštevu a Penny sa obáva oznámiť mu, že sa s Leonardom rozišla (jej otec si Leonarda dosť obľúbil). Penny preto Leonarda prehovorí, aby pred jej otcom predstieral, že spolu stále chodia.

V jednej epizóde kupuje Penny darček svojmu trinásťročnému synovcovi. Zmienila sa tiež o svojej sestre, ktorá má problémy s manželom a bratovi, ktorý má podmienku.

Práca[upraviť | upraviť kód]

Penny je zamestnaná ako čašníčka v pasadenskej reštaurácii Cheesecake Factory. Túži sa stať profesionálnou herečkou. Jazdí preto na castingy, ale výraznejší úspech ju míňa. Jej jedinou úlohou je účinkovanie v reklame na liek proti hemoroidom. Vo 8.sérii se stala farmaceutickou zástupkyňou vo firme, v ktorej pracuje Bernadette.

Referencie[upraviť | upraviť kód]

  1. Penny Hofstadter [online]. The Big Bang Theory Wiki, [cit. 2019-04-18]. Dostupné online. (po anglicky)
  2. MARCO PUTANO. The wedding of Penny and Leonard [online]. 2018-01-11, [cit. 2019-04-18]. Dostupné online.
  3. Leonard and Penny's Wedding II [online]. The Big Bang Theory Wiki, [cit. 2019-04-18]. Dostupné online. (po anglicky)