Irmscher

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Irmscher
Právna formaVerejné spoločnosť
Založená1968
ZakladateľGünther Irmscher Sr.
SídloWinnenden, Nemecko
PriemyselAutomobilový
ProdukciaAutomobily
Webová stránkawww.irmscher.de

Irmscher Automobilbau GmbH & Co. KG je nemecká automobilová tuningová[1][2] firma špecializujúca sa na vozidlá značky Opel (a Vauxhall, obaja patria do General Motors) a odnedávna aj na vozidlá značky Peugeot. Firma bola založená v roku 1968 v dvojitej garáži v Švábskom meste Winnenden blízko Waiblingenu, pretekárom a mechanikom v rely Güntherom Irmscherom Sr.

Irmscher udržal úzke väzby so spoločnosťou Opel, ktorá prevádzkovala továrenský tím pre Opel v mnohých európskych automobilových súťažiach,[3][4] obsahujúcich vozidlá ako Ascona B i400 rally car a Omega, ktorý nedokončil preteky cestovných vozov V8Star Series v Nemecku. Avšak, vo Veľkej Británii sú tímy Vauxhall prevádzkované pretekárskym tímom Triple 8 Race Engineering.

To viedlo firmu Irmscher ku konštrukcii a výrobe dielov pre vozidlá Daewoo / Chevrolet,[5][6][7] ako Cadillac CTS,[8] a kolesá pre modely vozidiel SAAB[9] na základe GM, hoci sú oveľa vzácnejšie ako diely pre Opel alebo Vauxhall. Ich špeciálne vyhotovenie dielov zahŕňajú zliatinové kolesá, bodykity a výfuky, rovnako ako rôzne výbavy interiéru.

Galéria vozidiel Irmscher[upraviť | upraviť zdroj]

Referencie[upraviť | upraviť zdroj]

Iné projekty[upraviť | upraviť zdroj]

  • Spolupracuj na Commons Commons ponúka multimediálne súbory na tému Irmscher

Externé odkazy[upraviť | upraviť zdroj]