Irmscher

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Jump to navigation Jump to search
Irmscher
Právna forma Verejné spoločnosť
Založená 1968
Zakladateľ Günther Irmscher Sr.
Sídlo Winnenden, Nemecko
Priemysel Automobilový
Produkcia Automobily
Webová stránka www.irmscher.de

Irmscher Automobilbau GmbH & Co. KG je nemecká automobilová tuningová[1][2] firma špecializujúca sa na vozidlá značky Opel (a Vauxhall, obaja patria do General Motors) a odnedávna aj na vozidlá značky Peugeot. Firma bola založená v roku 1968 v dvojitej garáži v Švábskom meste Winnenden blízko Waiblingenu, pretekárom a mechanikom v rely Güntherom Irmscherom Sr.

Irmscher udržal úzke väzby so spoločnosťou Opel, ktorá prevádzkovala továrenský tím pre Opel v mnohých európskych automobilových súťažiach,[3][4] obsahujúcich vozidlá ako Ascona B i400 rally car a Omega, ktorý nedokončil preteky cestovných vozov V8Star Series v Nemecku. Avšak, vo Veľkej Británii sú tímy Vauxhall prevádzkované pretekárskym tímom Triple 8 Race Engineering.

To viedlo firmu Irmscher ku konštrukcii a výrobe dielov pre vozidlá Daewoo / Chevrolet,[5][6][7] ako Cadillac CTS,[8] a kolesá pre modely vozidiel SAAB[9] na základe GM, hoci sú oveľa vzácnejšie ako diely pre Opel alebo Vauxhall. Ich špeciálne vyhotovenie dielov zahŕňajú zliatinové kolesá, bodykity a výfuky, rovnako ako rôzne výbavy interiéru.

Galéria vozidiel Irmscher[upraviť | upraviť zdroj]


Referencie[upraviť | upraviť zdroj]

Iné projekty[upraviť | upraviť zdroj]

Externé odkazy[upraviť | upraviť zdroj]