LG G Flex 2

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
LG G Flex 2

LG G Flex 2 je androidový phablet, ktorý vyvinula a vyrába spoločnosť LG Electronics. Predstavený bol 5. januára 2015 ako nástupca pôvodného modelu LG G Flex, ktorý bol vydaný ešte v roku 2013. Dizajn G Flex 2 pripomína LG G3, líši za hlavne zakrivením tela a ohybným displejom. Prináša niekoľko zmien oproti predošlému modelu, predovšetkým menší displej s vyšším rozlíšením, menšie zakrivenie tela, silnejšie sklo displeja a nová generácia samoopraviteľného zadného krytu, ktorý je schopný rýchlejšie opravovať mierne škrabance.

Hardvér[upraviť | upraviť zdroj]

Dizajnom pripomína LG G3, vyrobený je z polykarbonátu, tlačidlá vypínača a ovládania hlasitosti sú na zadnej strane pod snímačom kamery. Je dostupný v červenej a striebornej farbe. Zakrivenie displeja ostalo 700 milimetrov, ale zakrivenie zvyšku tela sa znížilo na 650 milimetrov. Samoopraviteľný zadný kryt je schopný opraviť škrabance do 10 sekúnd oproti niekoľkým minútam v pôvodnom G Flex. OLED displej má veľkosť 5,5 palca a rozlíšenie 1080p. Používa systém na čipe Qualcomm Snapdragon 810 s 2 alebo 3 GB LPDDR4 RAM.

Zvyšok špecifikácie je podobný ako v G3, obsahuje buď 16 alebo 32 GB rozšíriteľného vnútorného úložiska, 3000 mAh batériu a 13 megapixelový fotoaparát s hybridným zaostrovaním. Beží na ňom Android 5.0 "Lolipop" s vlastným prostredím podobným tomu v G3.

Zdroj[upraviť | upraviť zdroj]

Tento článok je čiastočný alebo úplný preklad článku LG G Flex 2 na anglickej Wikipédii.