LG Watch Urbane

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
LG Watch Urbane

LG Watch Urbaneinteligentné hodinky, ktoré vyrába spoločnosť LG Electronics od 27. apríla 2015. K dispozícii je zlatý a strieborný model, každý s 22 mm vymeniteľným remienkom. Hodinky majú certifikáciu IP67 pre vodotesnosť a odolnosť voči prachu. Prvý model je vybavený operačným systémom Android Wear, ďalšie modely majú buď Android Wear alebo LG WebOS.

Pôvodné LG Watch Urbane boli vybavené systémom na čipe Qualcomm Snapdragon 400, 512 MB RAM a 4 GB eMMC úložiska. OLED displej je POLED variant, s ekvivalentným rozlíšením štvorcového displeja 320x320 s kapacitným dotykovým vstupom.

Hodinky komunikujú s androidovým smartfónom alebo tabletom cez Bluetooth v4.1LE a majú 2,4 GHz 802.11b/g/n WiFi pre synchronizáciu s údajmi služieb Google.

Majú 9-osové pohybové senzory (gyroskop, akcelerometer, kompas), barometer a monitor tepu. Majú dva mikrofóny (pre potlačenie šumu), ktoré sa používajú na rozpoznávanie hlasu Google Now. Nemajú reproduktor, iba vibrácie na notifikácie. Nabíjajú sa cez magnetickú základňu, ktorá sa napája na micro USB konektor.

Zdroj[upraviť | upraviť zdroj]

Tento článok je čiastočný alebo úplný preklad článku LG Watch Urbane na anglickej Wikipédii.