Lars Ulrich

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Prejsť na: navigácia, hľadanie
Lars Ulrich
bubeník skupiny Metallica
bubeník skupiny Metallica
Narodenie 26. december 1963 (54 rokov)
Gentofte, Dánsko
Odkazy
Webstránka metallica.com
Commons Spolupracuj na Commons Lars Ulrich

Lars Ulrich (* 26. december 1963, Gentofte, Dánsko) je bubeník a spoluzakladateľ americkej heavymetalovej skupiny Metallica.

Vyrástol v Kodani, v Dánsku, preto má skoro na každom koncerte vyvesenú pred súpravou bicích nástrojov dánsku vlajku. Jeho otec bol profesionálny tenista a Lars chcel ísť v otcových stopách. Keď mal 9 rokov, otec ho vzal na koncert skupiny Deep Purple. Táto hudba ho natoľko zaujala, že začal zbierať metalové a rockové albumy rôznych kapiel. Tieto kapely ako napríklad spomínaný Deep Purple, Black Sabbath, Motörhead, Diamond Head či Iron Maiden ho hudobne najviac ovplyvnili.

V roku 1975, keď mal dvanásť rokov, sa rodina presťahovala do Newport Beach v Kalifornii. Tam prestal športovať a začal sa venovať bubnovaniu a v roku 1976 presvedčil babičku, aby mu kúpila súpravu bubnov. Neskôr si dal do novín Recycle inzerát a tak sa zoznámil s Jamesom Hetfieldom. Po skúškach ho James nebral veľmi vážne pretože nevedel udržať poriadne rytmus a paličky mu vypadávali z ruky. Nakoniec to s ním ale skúsil. Do partie ešte pribrali basgitaristu Cliffa Burtona a gitaristu Davea Mustaina (neskôr založil a pôsobí v Megadeth).

Lars je považovaný za lídra skupiny – dáva najviac rozhovorov a bol to on, kto po smrti Cliffa Burtona udržal kapelu spolu. V súčasnosti je rozvedený a má dvoch synov Mylesa (* 5.8. 1998) a Laynea (* 6.5. 2001). Lars o sebe povedal, že je predvídateľný, spontánny, tvrdohlavý, hlúpy a má piskľavý hlas.

Na stránke Drummerworld.com je zaradený k 500 najlepším bubeníkom sveta.

Iné projekty[upraviť | upraviť zdroj]