Lars Ulrich

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Lars Ulrich
bubeník skupiny Metallica
bubeník skupiny Metallica
Narodenie26. december 1963 (56 rokov)
Gentofte, Dánsko
Odkazy
CommonsSpolupracuj na Commons Lars Ulrich

Lars Ulrich (* 26. december 1963, Gentofte, Dánsko) je bubeník a spoluzakladateľ americkej heavymetalovej skupiny Metallica.

Vyrástol v Kodani, v Dánsku, preto má skoro na každom koncerte vyvesenú pred súpravou bicích nástrojov dánsku zástavu. Jeho otec bol profesionálny tenista a Lars chcel ísť v otcových stopách. Keď mal 9 rokov, otec ho zobral na koncert skupiny Deep Purple. Táto hudba ho natoľko zaujala, že začal zbierať metalové a rockové albumy rôznych kapiel. Tieto kapely ako napríklad spomínaný Deep Purple, Black Sabbath, Motörhead, Diamond Head či Iron Maiden ho hudobne ovplyvnili najviac.

V roku 1975, keď mal dvanásť rokov, rodina sa presťahovala do Newport Beach v Kalifornii. Tam prestal športovať a začal sa venovať bubnovaniu a v roku 1976 presvedčil starú mamu, aby mu kúpila súpravu bubnov. Neskôr si dal do novín Recycle inzerát a tak sa zoznámil s Jamesom Hetfieldom. Po skúškach ho James nebral veľmi vážne, lebo nevedel udržať poriadne rytmus a paličky mu vypadávali z ruky. No nakoniec to s ním vyskúšal. Do partie ešte pribrali basgitaristu Cliffa Burtona a gitaristu Davea Mustaina (neskôr založil a pôsobí v Megadeth).

Lars sa považuje za lídra skupiny – dáva najviac rozhovorov a bol to on, kto po smrti Cliffa Burtona udržal kapelu pokope. V súčasnosti je rozvedený a má dvoch synov Mylesa (* 5.8. 1998) a Laynea (* 6.5. 2001). Lars o sebe povedal, že je predvídateľný, spontánny, tvrdohlavý, hlúpy a má piskľavý hlas.

Na stránke Drummerworld.com ho zaraďujú medzi 500 najlepších bubeníkov na sveta.

Iné projekty[upraviť | upraviť kód]

  • Spolupracuj na Commons Commons ponúka multimediálne súbory na tému Lars Ulrich