Lars Ulrich

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Lars Ulrich
bubeník skupiny Metallica
bubeník skupiny Metallica
Narodenie26. december 1963 (55 rokov)
Gentofte, Dánsko
Odkazy
CommonsSpolupracuj na Commons Lars Ulrich

Lars Ulrich (* 26. december 1963, Gentofte, Dánsko) je bubeník a spoluzakladateľ americkej heavymetalovej skupiny Metallica.

Vyrástol v Kodani, v Dánsku, preto má skoro na každom koncerte vyvesenú pred súpravou bicích nástrojov dánsku vlajku. Jeho otec bol profesionálny tenista a Lars chcel ísť v otcových stopách. Keď mal 9 rokov, otec ho vzal na koncert skupiny Deep Purple. Táto hudba ho natoľko zaujala, že začal zbierať metalové a rockové albumy rôznych kapiel. Tieto kapely ako napríklad spomínaný Deep Purple, Black Sabbath, Motörhead, Diamond Head či Iron Maiden ho hudobne najviac ovplyvnili.

V roku 1975, keď mal dvanásť rokov, sa rodina presťahovala do Newport Beach v Kalifornii. Tam prestal športovať a začal sa venovať bubnovaniu a v roku 1976 presvedčil babičku, aby mu kúpila súpravu bubnov. Neskôr si dal do novín Recycle inzerát a tak sa zoznámil s Jamesom Hetfieldom. Po skúškach ho James nebral veľmi vážne pretože nevedel udržať poriadne rytmus a paličky mu vypadávali z ruky. Nakoniec to s ním ale skúsil. Do partie ešte pribrali basgitaristu Cliffa Burtona a gitaristu Davea Mustaina (neskôr založil a pôsobí v Megadeth).

Lars je považovaný za lídra skupiny – dáva najviac rozhovorov a bol to on, kto po smrti Cliffa Burtona udržal kapelu spolu. V súčasnosti je rozvedený a má dvoch synov Mylesa (* 5.8. 1998) a Laynea (* 6.5. 2001). Lars o sebe povedal, že je predvídateľný, spontánny, tvrdohlavý, hlúpy a má piskľavý hlas.

Na stránke Drummerworld.com je zaradený k 500 najlepším bubeníkom sveta.

Iné projekty[upraviť | upraviť zdroj]

  • Spolupracuj na Commons Commons ponúka multimediálne súbory na tému Lars Ulrich