Marco Hietala

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Marco Hietala

Marco Hietala (* 14. január 1966, Fínsko) je basgitarista a čiastočne spevák vo fínskej symfonicko-metalovej skupine Nightwish. Odchod z kapely a verejného života ohlásil 12.1.2021 na sociálnych sieťach.

Ku skupine sa pridal na ich turné k albumu Century Child v roku 2002 po odchode basáka Samiho Vänskä. Hietala je tiež spevák, basák a autor textov fínskej skupiny Tarot a taktiež bol súčasťou kapely Sinergy. Odkedy sa Marco stal súčasťou Nightwish, niekoľko songov bolo napísaných tak, aby obsahovali duety s hlavnou speváčkou Tarja Turunen. Textár a líder a klávesák skupiny Nightwish vzal Marcov chrapľavý hlas ako výhodu a dodal kapele nový rozmer.

Počas koncertov Nightwish si Turunen dávala v polovici setu prestávku. Predtým ako sa Marco pridal k skupine, kapela zvykla počas Tarjinej prestávky hrať inštrumentálne piesne. Odkedy bol v Nightwish Marco, hrali počas Tarjinej prestávky prevzaté piesne s Hietalom ako hlavným spevákom. Kapela hrala Ozzyho „Crazy Train“, „W.A.S.P Wildchild“, „Symphony of Destruction“ od kapely Megadeth a na turné k albumu Once hrali „High Hopes“ od skupiny Pink Floyd.

Iné projekty[upraviť | upraviť kód]