Pavol Džurina

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Pavol Džurina
Biografické údaje
Narodenie11. marec 1960 (59 rokov)
NárodnosťSlovenská
VierovyznanieGréckokatolické
Rodina
Manželka
Beáta Džurinová
DetiPatrik Džurina, Erik Džurina, Kristián Džurina

Ing. Pavol Džurina (* 11. marec 1960) je primátor Sobraniec a poslanec zastupiteľstva Košického samosprávneho kraja.

Pavol Džurina, povolaním poľnohospodársky inžinier, bol ako člen Hnutia za demokratické Slovensko zvolený za koalíciu HZDS, SDĽ, SOP za poslanca krajského zastupiteľstva vo voľbách v roku 2001 v okrese Sobrance. Vo voľbách v roku 2005 kandidoval za ĽS-HZDS. Získal 997 hlasov a skončil na 1. mieste medzi nezvolenými kandidátmi spoločne s Ladislavom Brandaburom.

Pôsobenie vo funkcii primátora Sobraniec[upraviť | upraviť kód]

2008 – 2011[upraviť | upraviť kód]

Roku 2006 bol znova zvolený za primátora Sobraniec Štefan Staško rozdielom jediného hlasu pred Pavlom Džurinom. Toto víťazstvo bolo Džurinom napadnuté podaním sťažnosti na Ústavný súd SR a trestného oznámenia na neznámeho páchateľa pre podozrenie z ovplyvňovania volieb. Ústavný súd rozhodol, že došlo k porušeniu volebného zákona a predseda parlamentu vyhlásil nové voľby. V nich už zvíťazil Džurina rozdielom ôsmich hlasov a stal sa tak primátorom Sobraniec.

Od roku 2015[upraviť | upraviť kód]

V komunálnych voľbách v novembri 2010 sa ako jeden z piatich kandidátov opätovne uchádzal o post primátora. Skončil na druhom mieste za Štefanom Staškom, ktorému začiatkom roku 2011 odovzdal funkciu. V ďalších komunálnych voľbách 2014 získal spomedzi troch kandidátov (doterajší primátor Štefan Staško nekandidoval) najviac hlasov a 2. januára 2015 sa po štyroch rokoch vrátil do funkcie primátora mesta Sobrance.