Pearl Hart (Volbeat)

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
„Pearl Hart“
Obrázok albumu môže byť použitý iba so súhlasom držiteľa autorských práv
SingelVolbeat
z albumu Outlaw Gentlemen & Shady Ladies
Vydaný koniec roka 2013
Žáner Heavy metal
Dĺžka 3:28
Vydavateľ Vertigo
Universal
Producent Rob Caggiano
Volbeat
Jacob Hansen
Textár Michael Poulsen
Volbeat chronológia singlov
Lonesome Rider
(2013)
Pearl Hart
(2013)
Dead but Rising
(2014)

Pearl Hart“ je skladba dánskej heavy metalovej skupiny Volbeat. Skladba je o rovnomennej americkej banditke kanadského pôvodu. Bola vydaná ako singel v roku 2013.


[Pearl Hartová] je reálna postava, ktorá sa narodila v 18. storočí. Dostala telegram, v ktorom sa písalo, že jej matka umiera a že nemá peniaze na nákup liekov. Lady Pearl sa spolu so svojím manželom oblieka do pánskeho oblečenia, skočí na kone a zastaví dostavník. V dostavníku sa nachádza Angličan, Američan a Japonec, a Pearl si berie ich peniaze - ale necháva každému jeden dolár, aby si mohli kúpiť aspoň niečo k jedlu. Za peniaze, ktoré získala, mala dostať lieky, ale Pearl a jej manžel sú chytení miestnym šerifom a skončia vo väzení. Je to krásny príbeh. Samozrejme, nie je správne okradnúť dostavník, ale je zúfalá a peniaze sú pre jej matku. Akosi vidíte, že to nie je všetko zlé.
Michael Poulsen[1]
Začal som písať tieto texty a zamkol som sa do tejto bubliny. Je to proces, v ktorom som čítal veľa kníh a inšpiroval sa filmami. Pokiaľ ide o Pearl Hartovú, bola postavou, ktorú som čítal pri ceste späť. Všetko o nej som zabudol, ale keď som začal písať materiál pre tento nový album, chcel som nielen priniesť niektorých legendárnych mužských pištoľníkov; chcel som sa pozrieť aj na pochybné ženy. Spomenul som si na čítanie o Pearl Hartovej, takže som sa vrátil k niektorým starým knihám a tam bola.
Michael Poulsen[1]

Obsadenie[upraviť | upraviť zdroj]

Referencie[upraviť | upraviť zdroj]

  1. a b Volbeat – Pearl Hart Lyrics [online]. Genius, [cit. 2019-03-28]. Dostupné online.