Politická akadémia

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Politická akadémia je vzdelávací program pre verejnosť na Slovensku,[1] pre ľudí, ktorí chcú vstúpiť do komunálnej alebo regionálnej politiky. Svoju aktivitu začala v roku 2016 prvým stretnutím organizovaným za pomoci INESS v Chorvátskom Grobe.

Politickú akadémiu organizuje občianske združenie IPEV – Inštitút politicko-ekonomického vzdelávania, sesterská organizácia INESS.[1] Určená je jednotlivcom, ktorí bez ohľadu na svoju stranícku príslušnosť, majú záujem zlepšiť svoj prehľad v politike. Akadémia je expertný nadstranícky program, ktorý sa koná počas 7 mesiacov v Trenčíne počas víkendov.

Počas minulých ročníkov mala verejnosť možnosť stretnúť expertov ako napríklad: Zuzana Wienk, Marián Faktor, Branislav Závodský, Miroslav Beblavý, Juraj Hipš, Ondrej Gažovič, Ondrej Dostál, Ľudovít Ódor, Tomáš Szalay, Marek Maďarič, Ivan Mikloš, Iveta Radičová, Mirek Topolánek, Mikuláš Dzurinda, Milan Nič, Juraj Karpiš, Radovan Ďurana, Martin Vlachynský, Erik Baláž, Branislav Diďák a ďalší.[2][3]

Referencie[upraviť | upraviť kód]

  1. a b GRAFEON.SK. Politická Akadémia [online]. Politická Akadémia, [cit. 2019-05-18]. Dostupné online.
  2. REDAKCIA. Na Politickej akadémii budú prednášať Martin Lengyel, Michaela Benedigová či Mikuláš Dzurinda | mediahub.sk - správy o médiách, marketingu a reklame [online]. [Cit. 2019-05-18]. Dostupné online.
  3. ĎURANA, Richard. Market fINESSe [online]. INESS, 5.12.2016, [cit. 2019-05-18]. Dostupné online.

Externé odkazy[upraviť | upraviť kód]