Watch Dogs

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Watch Dogs

Logo série
Základné informácie
Autor/VývojárUbisoft Montreal
VydavateľUbisoft
Dátum vydania27. máj 2014
ŽánerAkčná adventúra, Third-person shooter
MódHra jedného hráča, Hra viacerých hráčov
PlatformaMicrosoft Windows, PlayStation 3, PlayStation 4, Xbox 360, Wii U, Xbox One

Pozri aj Videoherný portál

Watch Dogs je akčná adventúra s otvoreným svetom, v ktorej sa vžijete do úlohy Aidena Pearca, ktorý sa snaží pomstiť svojimi hackerskými a bojovými schopnosťami vraždu svojej netere. Vyvíja ju štúdio Ubisoft Montreal a publikoval ju Ubisoft. Hra vyšla 27. mája 2014. Hra je dostupná na PC a konzolách starej aj novej generácie - Xbox 360, PlayStation 3, Wii U, PlayStation 4 a Xbox One.

Koncept a príbeh[upraviť | upraviť zdroj]

Hra Watch Dogs sa odohráva v Chicagu ovládanom centrálnym operačným systémom (ctOS). Základným princípom hry je hackovanie tohto systému, s ktorého pomocou môže Aiden na svojej ceste za spravodlivosťou ovládať mesto, respektíve časti napojené na ctOS. Svoju obeť tak je možné napríklad uväzniť uprostred dopravnej nehody. Hra má aj prepracovaný multiplayer, v ktorom si hráči môžu vzájomne zasahovať do hry a buď si takto pomôcť, alebo naopak uškodiť.[1][2]

Aiden Pearce[upraviť | upraviť zdroj]

  • Dátum narodenia: 2. máj 1974 (39 rokov)
  • Miesto narodenia: Belfast, Severné Írsko
  • Miesto pobytu: Amerika (Chicago)
  • Dabing: Noam Jenkins aka Batman

Aiden Pearce je veľmi zdatný hacker, ktorý sa dokáže bez problémov nabúrať do riadiaceho systému mesta Chicago. Všetky doteraz uverejnené trailery a screenshoty ho opisujú ako celkom samotárskeho človeka, ktorý sa snaží chrániť svoju rodinu pred nekalými živlami. Avšak táto snaha o to, stať sa akýmsi „pomstiteľom či samozvaným ochrancom“ sa mu postupne vymyká a dostáva sa v mnohých prípadoch až za hranu zákona.[3]

Filmová adaptácia[upraviť | upraviť zdroj]

Ubisoft plánuje do budúcnosti natočiť film podľa tejto predlohy cez ich pobočku Ubisoft Motion Pictures.

Referencie[upraviť | upraviť zdroj]

  1. LANGSHAW, Mark. E3 2012: 'Watch Dogs' announced by Ubisoft - watch video [online]. Digital Spy, 4 June 2012, [cit. 2012-06-20]. Dostupné online.
  2. Watch Dogs Open World Game - Features & Plot [online]. Ubisoft. Dostupné online.
  3. KARMALI, Luke. Watch Dogs Hacks, Vehicles and Weather Discussed [online]. IGN, 27 March 2014, [cit. 2014-04-07]. Dostupné online.
  • Tento článok je čiastočný alebo úplný preklad článku Watch Dogs na českej Wikipédii.

Externé odkazy[upraviť | upraviť zdroj]