Zoznam epizód seriálu Hrozba z temnoty – 2. séria

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Druhá séria seriálu Supernatural (Hrozba z temnoty), od tvorcu Erica Kripkeho, mala svoju premiéru 28. septembra 2006. Dej je zameraný na dvoch bratov, Sama a Deana Winchestrovcov, ako sa snažia dostať a zabiť Azazela, ktorý je zodpovedný za smrť ich rodičov. Zároveň sa snažia odhaliť jeho diabolský plán so Samovymi schopnosťami a inými špeciálnymi deťmi, ktoré boli vybrané samotným žlto-okým démonom.

Obsadenie[upraviť | upraviť kód]

Podrobnejšie informácie nájdete na stránke Postavy zo seriálu Hrozba z temnoty

Postavy, ktoré sa najviac vyskytujú v 2. sérii:

Dean Winchester
Sam Winchester
Joanna Harvelle
Ellen Harvelle
Špeciálne deti
Bobby Singer
Ash

Druhá séria: 2006-2007[upraviť | upraviť kód]

# Originálny názov Názov na TV Markíza Začiatok vysielania v USA Začiatok vysielania na TV Markíza
2x01 "In My Time of Dying" Kim Manners Eric Kripke 28. septembra 2006
Sam, Dean a John sú transportovaní do nemocnice po tom, čo do Impaly nabúral kamión, ktorého riadil vodič posadnutý démonom. Zatiaľ čo jeden z Winchestrov balansuje medzi životom a smrťou, zostávajúci členovia rodiny musia čeliť starému a mocnému súperovi.

Skladby, ktoré zazneli v epizóde:

2x02 "Everybody Loves a Clown" Phil Sgriccia John Shiban 5. októbra 2006
Sam a Dean, snažiaci sa vyrovnať s otcovou smrťou, si vypočujú správu, ktorú na Johnovom mobile zanechala žena menom Ellen a rozhodnú sa ju násť. Sú prekvapení zistením, že Ellen je známou ich otca a s pomocou svojej dcéry Jo vedie motorest Roadhouse. Ten slúži tiež ako miesto, kde sa zhromažďujú lovci. Keď bratia zistia, že v malom mestečku, kde se koná karneval, klaun presviedča deti, aby ho pustili do domu a tam potom zabije ich rodičov, rozhodnú sa to preveriť.

Skladby, ktoré zazneli v epizóde:

2x03 "Bloodlust" Robert Singer Sera Gamble 12. októbra 2006
Sam a Dean sa stretávajú s lovcom Gordonom, ktorý sa špecializuje na prenasledovanie a zabíjanie upírov. Dean sa najprv s lovcom spriatelí, ale po tom, čo Sam zistí, že miestny upíri sú mierumilovné stvorenia, živiace sa kravskou krvou, musí sa Dean rozhodnúť medzi bratom a Gordonom, ktorý chce upírov vyvraždiť.

Skladby, ktoré zazneli v epizóde:

2x04 "Children Shouldn't Play With Dead Things" Kim Manners Raelle Tucker 19. októbra 2006
Bratia vyšetrujú smrť vysokoškoláčky, ktorá vstala z mŕtvych, aby sa pomstila všetkým, ktorí jej ublížili ešte počas jej života. Pri stretnutí dievča zautočí aj na Sama a zraní ho. Bratia taktiež navštívia hrob svojej matky, aby pri ňom zanechali niečo, čo patrilo ich otcovi.

V tejto epizóde nezaznela žiadna skladba

2x05 "Simon Said" Tim Lacofano Ben Edlund 26. októbra 2006
Sam a Dean sa roznamujú s ulievakom Andym, ktorý disponuje schopnosťou prinútiť ľudí urobiť presne to, čo im povie a využíva tak svoje nadanie k získaniu drobných láskavostí. Avšak keď začnú ľudia okolo neho umierať, musia si bratia položiť otázku, či ich nezabíja práve Andy pomocou svojej sily. Po tom, čo Sam zistí, že žltooký démon navštívil pred 22 rokmi taktiež Andyho rodinu, snaží sa dozvedieť, či je neškodne vyzerajúci chlapec súčasťou démonových plánov a či je možné, že i on sám sa môže premeniť v niečo zlé.

Skladby, ktoré zazneli v epizóde:

2x06 "Exit" Kim Manners Matt Witten 2. novembra 2006
Sam a Dean vyšetrujú brutálne únosy mladých blondínok z istého bytového domu a pritom zisťujú, že únoscom je pravdepodobne duch prvého sériového vraha H.H. Holmesa. Do pátrania sa im pripletie Jo, ktorá sa rozhodla, že sa tiež stane lovcom a to i napriek zákazom jej matky. A pretože je takisto blondína, je unesená a pochovaná zaživa.

Skladby, ktoré zazneli v epizóde:

2x07 "The Usual Suspects" Mike Rohl Cathryn Humphris 9. novembra 2006
Bratia vyšetrujú úmrtie právnika a jeho manželky, ktorí tesne pre svojou smrťou videli ducha. Medzitým však miestni detektívovia Ballardová a Sheridan dospejú k záveru, že bratia sú nebezpeční vrahovia. Neváhajú ich preto zatknúť a obviniť i z iných zvláštnych prípadov smrti, ktoré sú spojené s ich menami. A to všetko ešte skôr, než sa bratom podarí vypátrať, s akým duchom majú tentokrát dočinenia. Nakoniec duch navštívi Ballardovú a tá sa začne obávať, že bratia asi naozaj hovorili pravdu a mohla by sa stáť jeho ďalšou obeťou.

V tejto epizóde nezaznela žiadna skladba

2x08 "Crossroad Blues" Steve Boyum Sera Gamble 16. novembra 2006
Keď zomreli dvaja úspešní profesionálni muzikanti, ktorí tvrdili, že sú prenasledovaní pekelným psom, Sam a Dean sa pustia do vyšetrovania týchto prípadov v miestnom motoreste. Podarí sa im zistiť, kde sa uzatvárajú dohody s démonom, ktorý ľuďom splní priania výmenou za ich duše. Dean sa ho rozhodne privolať tiež, ale so zámerom, aby ho zneškodnil. Je však zdesený po tom, čo mu démon prezradí pravdu o smrti jeho otca a ponúkne mu, že ho privedie späť.

Skladby, ktoré zazneli v epizóde:

  • Hair of the Dog - Nazareth
  • Crossroad Blues - Robert Johnson
  • Key to the Highway - Big Bill Broonzy/Little Walter
  • Downhearted Blues - Son House
2x09 "Croatoan" Robert Singer John Shiban 7. decembra 2006
Sám má víziu, v ktorej Dean zabije mladíka, ktorý sa zdá byť posadnutý démonom. Bratia sa teda vydávajú hľadať odpovede. Prídu do mestečka, v ktorom sa rýchlo rozširuje vírus robiaci z ľudí vrahov. Vírusom je infikovaný aj Sam a je odhodlaný radšej sa zabiť, než aby niekomu ublížil. Dean sa navyše rozhodne zveriť bratovi to, čo mu ich otec prezradil tesne pred smrťou.

V tejto epizóde nezaznela žiadna skladba

2x10 "Hunted" Rachel Talalay Raelle Tucker 11. januára 2007
Po tom, čo Dean prezradil bratovi Johnove posledné slová, odchádza rozrušený Sam tajne do Indiany, kde sa stretáva s dievčaťom menom Ava. Tá ho totiž vyhľadala po tom, čo mala vidinu o jeho smrti. Dean po zmiznutom bratovi pátra a narazí pritom na Gordona, ktorý sa snaží Sama zabiť. Gordon nakoniec zajme práve Deana, aby ho použil ako návnadu a dosiahol tak svojho cieľa.

Skladby, ktoré zazneli v epizóde:

2x11 "Playthings" Charles Beeson Matt Witten 18. januára 2007
Sam a Dean sa vydávajú vyriešiť dve podivné úmrtia v malom hoteli, vedeným slobodnou matkou Susan, ktorej dcéra má imaginárnu kamarátku. Bratia nájdu v hoteli znaky hoodoo, ale včas zistia, že za všetky úmrtia je zodpovedná "ona" neexistujúca kamarátka, ktorá je v skutočnosti duch.

V tejto epizóde nezaznela žiadna skladba

2x12 "Nightshifter" Phil Sgriccia Ben Edlund 25. januára 2007
Bratia vyšetrujú zvláštne prípady vlámaní, kde zamestnanec najskôr ukradne peniaze, ale následne spácha samovraždu. Keď však pitva preukáže skutočný čas zamestnancovej smrti - pár dní pred vlámaním - bratia usúdia, že ide o prácu meniča.

Skladby, ktoré zazneli v epizóde:

  • Renegade - Styx
2x13 "Houses of the Holy" Kim Manners Sera Gamble 1. februára 2007
Sam a Dean sa zaoberajú vraždami, ktoré sú údajne božou vôľou. Vrahovia totiž zhodne tvrdia, že konali na príkaz anjela. Po zistení, že zavraždení ľudia boli naozaj vinní, Sam začne veriť, že anjel je skutočný. Dean ale nie je schopný tento fakt akceptovať a stojí si za tým, že ide o prácu démona. Situácia sa ešte viac skomplikuje, keď aj Sam vyzvaný „anjelom“, aby niekoho zabil.

Skladby, ktoré zazneli v epizóde:

2x14 "Born Under a Bad Sign" J. Miller Tobin Cathryn Humphris 8. februára 2007
Sam, ktorý bol viac než týždeň nezvestný, volá Deanovi a znie vydesene. Brat sa za ním ihneď vydáva a nachádza ho zakrvaveného. Sam je zúfalý, pretože si vôbec nepamätá, čo sa stalo. pri hľadaní stôp bratia narazia na videonahrávku, na ktorej je Sam zachytený pri brutálnej vražde iného lovca. Sam začína veriť, že sa stáva zlým ako ostatné výnimočné deti a chce preto od brata, aby splnil svoj sľub - aby ho zabil.

Skladby, ktoré zazneli v epizóde:

2x15 "Tall Tales" Bradford May John Shiban 15. februára 2007
Sam a Dean volajú Bobbymu so žiadosťou o pomoc po tom, čo sa im nedarí objasniť násilné udalosti, ktoré sa odohrali na miestnej univerzite. Po príchode Bobby zisťuje, že sa bratia neustále hádajú a zdá sa mu to veľmi zvláštne. Neskôr však rozpozná, kto v skutočnosti stojí za všetkými udalosťami, i za spormi oboch bratov.

Skladby, ktoré zazneli v epizóde:

2x16 "Roadkill" Charles Beeson Raelle Tucker 15. marca 2007
Počas jazdy po opustenej diaľnici sú bratia zastavení vydeseným dievčaťom Molly, ktorá skočí pred ich auto a kričí o pomoc. Údajne ju totiž prenasleduje šialený farmár, ktorý ju chce zabiť. Sam a Dean zistia, že mužom je naštvaný duch, lenže nakoniec nie je všetko také, ako sa na prvý pohľad zdá.

Skladby, ktoré zazneli v epizóde:

2x17 "Heart" Kim Manners Sera Gamble 22. marca 2007
V priebehu vyšetrovania smrti právnika, ktorý bol údajne napadnutý divokým zvieraťom, bratia zisťujú, že majú tú česť s vlkolakom. Sam podlieha kráse právnikovej sekretárky Madison a keď sa zdá, že práve ona má byť ďalšou obeťou, rozhodne sa u nej ostať cez noc. Dean medzitým po vlkolakovi pátra a je veľmi šokovaný tým, čo objaví.

Skladby, ktoré zazneli v epizóde:

2x18 "Hollywood Babylon" Phil Sgriccia Ben Edlund 19. apríla 2007
Sam a Dean vyrážajú do Hollywoodu, aby prešetrili smrť jedného člena štábu pracujúceho na natáčaní hororu. Ukáže sa ale, že jeho smrť bola len fingovaná pre navodenie tej správnej atmosféry. Ibaže keď skutočne umrie člen štábu, podarí sa bratom vypátrať, že sa v štúdiu pohybuje celá skupina duchov.

Skladby, ktoré zazneli v epizóde:

  • I've Got the World on a String - Frank Sinatra
  • Green Peppers - Herb Alpert a The Tijuana Brass
2x19 "Folsom Prison Blues" Mike Rohl John Shiban 26. apríla 2007
Bratia sa dozvedia o duchovi, ktorý likviduje väzňov a rozhodnú sa, že najlepším spôsobom, ako prípad vyriešiť, je nechať sa zavrieť do toho väzenia. Avšak potom, čo sa objaví i agent Henricksen s tým, že chce Sama a Deana previezť inam, musia bratia nájsť spôsob, ako sa z väzenia čo najrýchlejšie dostať von.

Skladby, ktoré zazneli v epizóde:

2x20 "What Is and What Should Never Be" Eric Kripke Raelle Tucker 3. mája 2007
Počas lovu je Dean napadnutý džinom a je prenesený do sveta, kde je jeho matka nažive, Sam študuje právnickú školu a žije s Jessicou, ich otec zomrel prirodzenou smrťou a Dean vedie normálny život so svojou priateľkou Carmen. Lenže po tom, čo sa mu začne zjavovať zvláštne dievča a prečíta si, že všetci ľudia, ktorých kedysi zachránil v skutočnom svete už nežijú, musí sa rozhodnúť, či v tomto svete zostane, alebo sa vráti do reality, kde je jeho matka i Jessica mŕtva, otcova duša v pekle a Sam vedie život, ktorý nechcel.

Skladby, ktoré zazneli v epizóde:

2x21 "All Hell Breaks Loose Part 1" Robert Singer Sera Gamble 10. mája 2007
Sam je omráčený a odvlečený Žlto-okým démonom do strašidelného mesta, kde sa stretáva aj s ostatnými výnimočnými deťmi. Od démona sa dozvedá, čo sa vlastne stalo jeho matke a takisto aj dôvod, prečo sú práve tam. Tým je fakt, že démon chce, aby proti sebe bojovali a víťaz sa potom stane vodcom celej armády démonov, ktorá prenikne do sveta ľudí. Dean a Bobby sa usilovne snažia Sama nájsť, ale prichádzajú neskoro.

Skladby, ktoré zazneli v epizóde:

  • Foreplay/ Long Time - Boston
2x22 "All Hell Breaks Loose Part 2" Kim Manners Eric Kripke & Michael T. Moore 17. mája 2007
Dean je zdrvený smrťou svojho brata a neváha urobiť čokoľvek, aby ho priviedol späť medzi živých, čo sa mu nakoniec aj podarí. Mladí lovci potom spoločne s Bobbym a Ellen prichádzajú na starý cintorín, kde sa nachádza brána do pekla. Práve sa ju snaží otvoriť Samov vrah Jake. Sam sa tiež dozvedá šokujúcu pravdu o svojom návrate, ktorú mu Dean nikdy nechcel prezradiť.

Skladby, ktoré zazneli v epizóde:

  • Carry On My Wayward Son - Kansas
  • Don't Look Back - Boston

Nadprirodzené bytosti[upraviť | upraviť kód]

Nadprirodzené bytosti, ktoré sa vyskytli v 2. sérii:

Grim Reaper (Smrtka)
Duch
Upír
Zombie
Križovatkový démon
Menič
Démon
Trickster
Vlkolak
Džin

Externé odkazy[upraviť | upraviť kód]