Zoznam medailistiek na majstrovstvách sveta v krasokorčuľovaní v kategórii žien

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Toto je zoznam medailistiek na majstrovstvách sveta v krasokorčuľovaní v kategórii žien. Sólová ženská kategória je súčasťou majstrovstiev sveta od roku 1906.

Listina medailistiek[upraviť | upraviť kód]

Medailistky v súťaži žien
Rok Miesto konania Zlato Striebro Bronz
1906 Švajčiarsko Davos Spojené kráľovstvo Madge Syersová Rakúsko Jenny Herzová Uhorsko Lily Kronbergerová
1907 Rakúsko-Uhorsko Viedeň Spojené kráľovstvo Madge Syersová Rakúsko Jenny Herzová Uhorsko Lily Kronbergerová
1908 Rakúsko-Uhorsko Troppau Uhorsko Lily Kronbergerová Nemecká ríša Elsa Rendschmidtová bez ďalších súťažiacich
1909 Rakúsko-Uhorsko Budapešť Uhorsko Lily Kronbergerová bez ďalších súťažiacich
1910 Švajčiarsko Davos Uhorsko Lily Kronbergerová Nemecká ríša Elsa Rendschmidtová bez ďalších súťažiacich
1911 Rakúsko-Uhorsko Viedeň Uhorsko Lily Kronbergerová Uhorsko Opika von Méray Horváthová Nemecká ríša Ludowika Jakobssonová-Eilersová
1912 Švajčiarsko Davos Uhorsko Opika von Méray Horváthová Spojené kráľovstvo Dorothy Greenhoughová-Smithová Spojené kráľovstvo Phyllis Johnsonová
1913 Švédsko Štokholm Uhorsko Opika von Méray Horváthová Spojené kráľovstvo Phyllis Johnsonová Švédsko Svea Norénová
1914 Švajčiarsko St. Moritz Uhorsko Opika von Méray Horváthová Rakúsko Angela Hanková Spojené kráľovstvo Phyllis Johnsonová
1915
-
1921
súťaž sa nekonala kvôli prvej svetovej vojne
1922 Švajčiarsko Davos Rakúsko Herma Szaboová SWE Svea Norénová Nórsko Margot Moeová
1923 Rakúsko Viedeň Rakúsko Herma Szaboová Rakúsko Gisela Reichmannová Švédsko Svea Norénová
1924 Nórsko Oslo Rakúsko Herma Szaboová Weimarská republika Ellen Brockhöftová USA (1912-1959) Beatrix Loughranová
1925 Švajčiarsko Davos Rakúsko Herma Szaboová Weimarská republika Ellen Brockhöftová Weimarská republika Elisabeth Böckelová
1926 Švédsko Štokholm Rakúsko Herma Szaboová Nórsko Sonja Henie Spojené kráľovstvo Kathleen Shawová
1927 Nórsko Oslo Nórsko Sonja Henie Rakúsko Herma Szaboová Nórsko Karen Simensenová
1928 Spojené kráľovstvo Londýn Nórsko Sonja Henie USA (1912-1959) Maribel Vinsonová Rakúsko Fritzi Burgerová
1929 Maďarsko (1920-1946) Budapešť Nórsko Sonja Henie Rakúsko Fritzi Burgerová Rakúsko Melitta Brunnerová
1930 USA (1912-1959) New York Nórsko Sonja Henie Kanada (1921-1957) Cecil Smithová USA (1912-1959) Maribel Vinsonová
1931 Weimarská republika Berlín Nórsko Sonja Henie Rakúsko Hilde Holovská Rakúsko Fritzi Burgerová
1932 Kanada (1921-1957) Montreal Nórsko Sonja Henie Rakúsko Fritzi Burgerová Kanada (1921-1957) Constance Wilsonová-Samuelová
1933 Švédsko Štokholm Nórsko Sonja Henie Švédsko Vivi-Anne Hulténová Rakúsko Hilde Holovská
1934 Nórsko Oslo Nórsko Sonja Henie Spojené kráľovstvo Megan Taylorová Rakúsko Liselotte Landbecková
1935 Rakúsko Viedeň Nórsko Sonja Henie Spojené kráľovstvo Cecilia Colledgeová Švédsko Vivi-Anne Hulténová
1936 Francúzsko Paríž Nórsko Sonja Henie Spojené kráľovstvo Megan Taylorová Švédsko Vivi-Anne Hulténová
1937 Spojené kráľovstvo Londýn Spojené kráľovstvo Cecilia Colledgeová Spojené kráľovstvo Megan Taylorová Švédsko Vivi-Anne Hulténová
1938 Švédsko Štokholm Spojené kráľovstvo Megan Taylorová Spojené kráľovstvo Cecilia Colledgeová USA (1912-1959) Hedy Stenufová
1939 Československo Praha Spojené kráľovstvo Megan Taylorová USA (1912-1959) Hedy Stenufová Spojené kráľovstvo Daphne Walkerová
1940

1946
súťaž sa nekonala kvôli druhej svetovej vojne
1947 Švédsko Štokholm Kanada (1921-1957) Barbara Ann Scottová Spojené kráľovstvo Daphne Walkerová USA (1912-1959) Gretchen Merrillová
1948 Švajčiarsko Davos Kanada (1921-1957) Barbara Ann Scottová Rakúsko Eva Pawliková Československo Jiřina Nekolová
1949 Francúzsko Paríž Československo Alena Vrzáňová USA (1912-1959) Yvonne Shermanová Spojené kráľovstvo Jeannette Altweggová
1950 Spojené kráľovstvo Londýn Československo Alena Vrzáňová Spojené kráľovstvo Jeannette Altweggová USA (1912-1959) Yvonne Shermanová
1951 Taliansko Miláno Spojené kráľovstvo Jeannette Altweggová Francúzsko Jacqueline du Biefová USA (1912-1959) Sonya Klopferová
1952 Francúzsko Paríž Francúzsko Jacqueline du Biefová USA (1912-1959) Sonya Klopferová USA (1912-1959) Virginia Baxterová
1953 Švajčiarsko Davos USA (1912-1959) Tenley Albrightová Západné Nemecko Gundi Buschová Spojené kráľovstvo Valda Osbornová
1954 Nórsko Oslo Západné Nemecko Gundi Buschová USA (1912-1959) Tenley Albrightová Spojené kráľovstvo Erica Batchelorová
1955 Rakúsko Viedeň USA (1912-1959) Tenley Albrightová USA (1912-1959) Carol Heissová Rakúsko Hanna Eigelová
1956 Západné Nemecko Garmisch-Partenkirchen USA (1912-1959) Carol Heissová USA (1912-1959) Tenley Albrightová Rakúsko Ingrid Wendlová
1957 USA (1912-1959) Colorado Springs USA (1912-1959) Carol Heissová Rakúsko Hanna Eigelová Rakúsko Ingrid Wendlová
1958 Francúzsko Paríž USA (1912-1959) Carol Heissová Rakúsko Ingrid Wendlová Rakúsko Hanna Walterová
1959 USA (1912-1959) Colorado Springs USA (1912-1959) Carol Heissová Rakúsko Hanna Walterová Holandsko Sjoukje Dijkstrová
1960 Kanada (1957-1965) Vancouver USA (1959-1960) Carol Heissová Holandsko Sjoukje Dijkstrová USA (1959-1960) Barbara Ann Rolesová
1961 podujatie bolo zrušené po tragickej leteckej katastrofe letu Sabena 548
1962 Československo Praha Holandsko Sjoukje Dijkstrová Kanada (1957-1965) Wendy Grinerová Rakúsko Regine Heitzerová
1963 Taliansko Cortina d'Ampezzo Holandsko Sjoukje Dijkstrová Rakúsko Regine Heitzerová Francúzsko Nicole Hasslerová
1964 Západné Nemecko Dortmund Holandsko Sjoukje Dijkstrová Rakúsko Regine Heitzerová Kanada (1957-1965) Petra Burková
1965 USA Colorado Springs Kanada Petra Burková Rakúsko Regine Heitzerová USA Peggy Flemingová
1966 Švajčiarsko Davos USA Peggy Flemingová Východné Nemecko Gabriele Seyfertová Kanada Petra Burková
1967 Rakúsko Viedeň USA Peggy Flemingová Východné Nemecko Gabriele Seyfertová Československo Hana Mašková
1968 Švajčiarsko Ženeva USA Peggy Flemingová Východné Nemecko Gabriele Seyfertová Československo Hana Mašková
1969 USA Colorado Springs Východné Nemecko Gabriele Seyfertová Rakúsko Trixi Schubová Maďarsko Zsuzsa Almássyová
1970 Juhoslávia Ľubľana Východné Nemecko Gabriele Seyfertová Rakúsko Trixi Schubová USA Julie Lynn Holmesová
1971 Francúzsko Lyon Rakúsko Trixi Schubová USA Julie Lynn Holmesová Kanada Karen Magnussenová
1972 Kanada Calgary Rakúsko Trixi Schubová Kanada Karen Magnussenová USA Janet Lynnová
1973 Československo Bratislava Kanada Karen Magnussenová USA Janet Lynnová Východné Nemecko Christine Errathová
1974 Západné Nemecko Mníchov Východné Nemecko Christine Errathová USA Dorothy Hamillová Holandsko Dianne de Leeuwová
1975 USA Colorado Springs Holandsko Dianne de Leeuwová USA Dorothy Hamillová Východné Nemecko Christine Errathová
1976 Švédsko Göteborg USA Dorothy Hamillová Východné Nemecko Christine Errathová Holandsko Dianne de Leeuwová
1977 Japonsko Tokyo USA Linda Fratianneová Východné Nemecko Anett Pötzschová Západné Nemecko Dagmar Lurzová
1978 Kanada Ottawa Východné Nemecko Anett Pötzschová USA Linda Fratianneová Taliansko Susanna Drianová
1979 Rakúsko Viedeň USA Linda Fratianneová Východné Nemecko Anett Pötzschová Japonsko Emi Watanabeová
1980 Západné Nemecko Dortmund Východné Nemecko Anett Pötzschová Západné Nemecko Dagmar Lurzová USA Linda Fratianneová
1981 USA Hartford Švajčiarsko Denise Biellmannová USA Elaine Zayaková Rakúsko Claudia Kristoficsová-Binderová
1982 Dánsko Kodaň USA Elaine Zayaková Východné Nemecko Katarina Wittová Rakúsko Claudia Kristoficsová-Binderová
1983 Fínsko Helsinki USA Rosalynn Sumnersová Západné Nemecko Claudia Leistnerová Sovietsky zväz Jelena Vodorezovová
1984 Kanada Ottawa Východné Nemecko Katarina Wittová Sovietsky zväz Anna Kondrašovová USA Elaine Zayaková
1985 Japonsko Tokyo Východné Nemecko Katarina Wittová Sovietsky zväz Kira Ivanovová USA Tiffany Chinová
1986 Švajčiarsko Ženeva USA Debi Thomasová Východné Nemecko Katarina Wittová USA Tiffany Chinová
1987 USA Cincinnati Východné Nemecko Katarina Wittová USA Debi Thomasová USA Caryn Kadavyová
1988 Maďarsko Budapešť Východné Nemecko Katarina Wittová Kanada Elizabeth Manleyová USA Debi Thomasová
1989 Francúzsko Paríž Japonsko Midori Itová Západné Nemecko Claudia Leistnerová USA Jill Trenaryová
1990 Kanada Halifax USA Jill Trenaryová Japonsko Midori Itová USA Holly Cooková
1991 Nemecko Mníchov USA Kristi Yamaguchiová USA Tonya Hardingová USA Nancy Kerriganová
1992 USA Oakland USA Kristi Yamaguchiová USA Nancy Kerriganová Čína Čchen Lu
1993 Česko Praha Ukrajina Oxana Bajulová Francúzsko Surya Bonalyová Čína Čchen Lu
1994 Japonsko Čiba Japonsko Juka Satová Francúzsko Surya Bonalyová Nemecko Tanja Szewczenková
1995 Spojené kráľovstvo Birmingham Čína Čchen Lu Francúzsko Surya Bonalyová USA Nicole Bobeková
1996 Kanada Edmonton USA Michelle Kwanová Čína Čchen Lu Rusko Irina Slucká
1997 Švajčiarsko Lausanne USA Tara Lipinská USA Michelle Kwanová Francúzsko Vanessa Gusmeroliová
1998 USA Minneapolis USA Michelle Kwanová Rusko Irina Slucká Rusko Marija Butyrská
1999 Fínsko Helsinki Rusko Marija Butyrská USA Michelle Kwanová Rusko Julija Soldatovová
2000 Francúzsko Nice USA Michelle Kwanová Rusko Irina Slucká Rusko Marija Butyrská
2001 Kanada Vancouver USA Michelle Kwanová Rusko Irina Slucká USA Sarah Hughes
2002 Japonsko Nagano Rusko Irina Slucká USA Michelle Kwanová Japonsko Fumie Suguriová
2003 USA Washington D.C. USA Michelle Kwanová Rusko Jelena Sokolovová Japonsko Fumie Suguriová
2004 Nemecko Dortmund Japonsko Šizuka Arakawová USA Sasha Cohenová USA Michelle Kwanová
2005 RUS Moskva Rusko Irina Slucká USA Sasha Cohenová Taliansko Carolina Kostnerová
2006 Kanada Calgary USA Kimmie Meissnerová Japonsko Fumie Suguriová USA Sasha Cohenová
2007 Japonsko Tokyo Japonsko Miki Andová Japonsko Mao Asadová Južná Kórea Kim Ju-na
2008 Švédsko Göteborg Japonsko Mao Asadová Taliansko Carolina Kostnerová Južná Kórea Kim Ju-na
2009 USA Los Angeles Južná Kórea Kim Ju-na Kanada Joannie Rochetteová Japonsko Miki Andová
2010 Taliansko Turín Japonsko Mao Asadová Južná Kórea Kim Ju-na Fínsko Laura Lepistöová
2011 Rusko Moskva Japonsko Miki Andová Južná Kórea Kim Ju-na Taliansko Carolina Kostnerová
2012 Francúzsko Nice Taliansko Carolina Kostnerová Rusko Aľona Leonovová Japonsko Akiko Suzukiová
2013 Kanada London Južná Kórea Kim Ju-na Taliansko Carolina Kostnerová Japonsko Mao Asadová
2014 Japonsko Saitama
2015 Čína Šanghaj
2016 USA Boston