Diskusia s redaktorom:Danny B.: Rozdiel medzi revíziami

Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
d
→‎NOTOC: upozornenie
d (→‎NOTOC: re)
d (→‎NOTOC: upozornenie)
::: Jak jsem psal výše, obsah je z hlediska přístupnosti (mimochodem, to je ''accessibility'', ne ''usability'' - použitelnost) velmi důležitý. Z hlediska použitelnosti, když už jste ji načal, rovněž. Uvědomte si, prosím, že Wikipedii si lidé neprohlížejí jen v grafickém prohlížeči na desktopovém počítači na monitoru s rozlišením FullHD, ale i na jiných zařízeních a v jiných klientech. A v řadě těchto případů je obsah důležitý, či dokonce nepostradatelný.<br />— [[User:Danny B.|Danny B.]] 22:00, 2. november 2012 (UTC)
:::: Všetky súvislosti aj rozdiel medzi prístupnosťou a použiteľnosťou sú mi známe, ja sa v tejto branži pohybujem prakticky od čias rozvoja webu v CS. Snažím sa ale, pokiaľ možno, vždy preferovať zdravý rozum nad formalistickým prístupom. A akademické bazírovanie na prítomnosti generovaného obsahu pri článku, ktorý má 4 odseky, každý po 1-2 vetách a ten obsah je pomaly dlhší než text samotný nič iné než formalistický prístup nie je. Jediné zmysluplné argumenty sú v týchto prípadoch jednotnosť formy a určité riziko, že tam obsah zostane vypnutý, aj keď už článok časom nabobtná. V každom prípade, zopakujem: ak sa to má hromadne aj z krátkych článkov odstraňovať, bolo by dobré, aby sa tak robilo na základe konsenzu. --[[Redaktor:Teslaton|Teslaton]] ([[Diskusia s redaktorom:Teslaton|diskusia]]) 22:58, 2. november 2012 (UTC)
 
Keďže diskusiu evidentne ignoruješ, oznamujem Ti, že začnem Tvoje úpravy strojovo vracať ako svojvoľné, až kým ich nepodložíš konsenzom, alebo centrálnou policy. Skús začať na enwiki vyhadzovať NOTOC z článkov typu [[:en:January 2009 in science|January 2009 in science]], ako to práve robíš tu, koľko to tam vydrží bez odozvy. --[[Redaktor:Teslaton|Teslaton]] ([[Diskusia s redaktorom:Teslaton|diskusia]]) 00:51, 6. november 2012 (UTC)
29 822

úprav

Navigačné menu