Wikipédia:Krčma/Technické

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Prejsť na: navigácia, hľadanie

Stôl diskusií o technických otázkach v krčme sa používa na diskusie o technických veciach na Wikipédii.

Prosím, podpíšte sa menom a dátumom (použite ~~~~ alebo kliknite na symbol podpisu v paneli nástrojov).

Otvorte novú tému pri stole technické

Archív technických tém[upraviť zdroj]

Diskusie pri tomto stole staršie ako 30 dní (dátum poslednej reakcie) sú presúvané do archívu.

Turistické značky[upraviť zdroj]

Pred časom boli zmenené farby turistických značiek; z červenej červená turistická značka sa stala akási bordovo-hnedá, zo žltej žltá turistická značka je oranžová, zelená zelená turistická značka má rovnako netypický nádych... Nemyslím, že je nutné farbu značiek uvádzať v takto neštandardnej podobe. Červená na tabuľke má iný odtieň ako červená na skale, či tmavej kôre stromu, preto by som privítal úpravu na základný odtieň pri každej farbe + doplnenie tých farieb, ktoré sa u nás nepoužívajú, no takto značené chodníky končia na hraničných kótach - napr. čierna v Poľsku. Zjednotili by sa tým značky (nezmyselné rozdiely ako červená turistická značka PLčervená turistická značka) a vyhneme sa tým takýmto paškvilom s farbami, o ktorých často pochybujete, či ich rozoznáte. Komentovať odlišný tvar PLmodrá turistická značka a veľkosť značiek chodníkov (v tomto prípade) z Poľska, ani netreba. Pe3kZA 21:24, 20. marec 2016 (UTC)

Súhlasím s výhradami voči divným otieňom. Ale rôzne rozmery poľských môžu mať opodstatnenie.--Jetam2 (diskusia) 23:06, 26. marec 2016 (UTC)
Ešte niekto?--Jetam2 (diskusia) 22:17, 6. apríl 2016 (UTC)

Tech News: 2016-12[upraviť zdroj]

16:04, 21. marec 2016 (UTC)

Hi, a minor correction: The MediaWiki deployment dates are March 22–24, not 21–23. My apologies. /Johan (WMF) (diskusia) 08:44, 22. marec 2016 (UTC)

WikiJar SVE 2016 – prosba pomoc so šablónou[upraviť zdroj]

Zdravím, môžete sa niekto technickejší pozrieť na túto šablónu a inkorporovať jej princíp do tejto našej šablóny. Pozeral som na to, ale pre krátkosť času a menej znalostí som to nedokončil. Vopred veľmi ďakujem :) --Lišiak (diskusia) 18:42, 23. marec 2016 (UTC)

zdravím, šablónu som zjednodušil, myslím že takto jednoducho by to stačilo. čo ty na to? --Gepetito (diskusia) 22:24, 26. marec 2016 (UTC)
No, tá šablóna nemá slúžiť len ako nálepka, ale aj ako mechanizmus na registráciu zapojených článkov do skrytých kategórií.--Lišiak (diskusia) 08:48, 27. marec 2016 (UTC)
tá šablóna má nejaké chyby. v diskusiách kde je použitá sa zobrazujú kategórie, tie tam nemajú byť. a v tých vytvorených kategóriach sa zas objavujú diskusné stránky namiesto článkov. --Gepetito (diskusia) 12:21, 28. marec 2016 (UTC)
Bohužiaľ, zobrazovanie diskusií namiesto článkov asi nijak neovplyvníš – to by musela byť šablóna vložená priamo do článku. A k tomu zobrazovaniu kategórií – ten, čo vytváral tie kategórie ich mal onálepkovať ako skryté. --TomášP 12:43, 28. marec 2016 (UTC)
Ja by som bol zato, aby bola priamo v článku. Takto si človek myslí, že pod diskusiou reálna diskusia je a kliká na ňu.--Jetam2 (diskusia) 13:01, 28. marec 2016 (UTC)

Názvy národných tímov[upraviť zdroj]

Chcel by som ujednotiť názvy článkov. Takmer každý šport používa vlastný štýl:

Tak ako je to vlastne správne? A ako nazveme budúci článok o basketbalovom tíme do 20 rokov?
321fire (diskusia) 00:34, 27. marec 2016 (UTC)

V prvom rade by tam nemalo byť "národné".--Lalina (diskusia) 01:29, 27. marec 2016 (UTC)
Navrhoval by som používať družstvo, máme aj ženské tímy. Slovenské (národné?) hokejové družstvo mužov.--Jetam2 (diskusia) 03:21, 27. marec 2016 (UTC)
Česká wikipédia to vyriešila – používajú názvy ako Česká hokejová reprezentácia ( ... reprezentácia do 18 rokov), Slovenská futbalová reprezentácia ( ... reprezentácia do 20 rokov), Česká hokejbalová reprezentácia žien, atď. Bohužiaľ u nás by sme museli premenovať tisíc článkov. Chcelo by to nejaký kompromis.
321fire (diskusia) 11:00, 27. marec 2016 (UTC)

USA vs Spojené štáty v názvoch kategórií[upraviť zdroj]

Ahojte! Príde mi prirodzenejšie nazývať kategórie (príklad) Fotovoltaické elektrárne v Spojených štátoch než Fotovoltaické elektrárne v USA. Elektrárne síce ešte nemáme, ale máme Stavby v Spojenom kráľovstve (nie Stavby v UK).--Jetam2 (diskusia) 02:10, 27. marec 2016 (UTC)

Pozri si [[Kategória:Spojené štáty americké]] všade sa používa USA, nevidím dôvod prečo práve toto by mala byť výnimka. --Gepetito (diskusia) 02:23, 27. marec 2016 (UTC)
Na otázku to odpovedá len čiastočne.--Jetam2 (diskusia) 02:36, 27. marec 2016 (UTC)

Spojené štáty a USA sú podľa Úradu geodézie a kartografie krátka podoba názvu štátu. Čo UK (podľa toho istého zdroja) nie je. Vasiľ (diskusia) 03:03, 27. marec 2016 (UTC)

Fajn, takže sa môžu používať oba tvary. Som teda za Spojené štáty (prípadne Americkí scenáristi miesto Scenáristi USA).--Jetam2 (diskusia) 03:21, 27. marec 2016 (UTC)

Som proti, Spojené štáty - zbytočne predlžuje názvy kategórii, a potom, kto to všetko v tých tisícoch článkov pomení? Americký - Amerika je aj svetadiel, to može mýliť, može to niekto brať napr. ako Európsky speváci. Takže som za pôvodný stav - USA. --Gepetito (diskusia) 07:37, 27. marec 2016 (UTC)

Spojené štáty znie prirodzenejšie (analogicky k najpoužívanejšiemu anglickému tvaru United States). Sám to takto zapisujem do infoboxov a úvodov biografických článkov. PS: Tie luddistické poznámky odporúčam odpustiť si. To nie je argument. Takým štýlom by sa tu nemuselo meniť nič.--Lišiak (diskusia) 08:46, 27. marec 2016 (UTC)

Jednoznačne USA.--Lalina (diskusia) 17:39, 27. marec 2016 (UTC)
Prečo "jednoznačne"? Vďaka.--Jetam2 (diskusia) 18:02, 27. marec 2016 (UTC)

Kategórie majú byť čo najstručnejšie a USA je krátky názov štátu. Nevidím dôvod, prečo predlžovať názov štátu v kategóriách iba preto, že niekomu "znie" lepšie Spojené štáty než USA. Necheme snáď aj pri iných štátoch presadzovať dlhé názvy štátov v kategóriách? --Maajo25 (diskusia) 11:48, 28. marec 2016 (UTC)

Aj "Spojené štáty" sú krátky názov. Dlhý názov je "Spojené štáty americké". Práve tá trojpísmenná (anglická!) skratka je výnimka.--Jetam2 (diskusia) 13:00, 28. marec 2016 (UTC)
Spojené štáty sú síce oficiálny krátky názov USA, ale v svojej podstate nie sú celkom jednoznačné (pozri rozlišovačku). Takže osobne považujem USA za jednoznačnejší, kratší a zaužívanejší tvar v kategóriách, ktoré tu máme vytvorené. A z týchto dôvodov si myslím, že nie je vhodné diskutovať o tom čo je "prirodzené". Nie je mi celkom jasné, kam mieri táto diskusia - je to diskusia len o Kategória:Fotovoltaické elektrárne v USA, alebo sa diskutuje o premenovaní všetkých kategórií, ktoré majú v názve USA? Lebo pokiaľ je to len problém s tým, že niekto premenoval novovytvorenú kategóriu spôsobom aby zodpovedal drvivej väčšine ostatných podobných kategórií, tak si myslím, že súčasťou projektu encyklopédie by mala byť aj jednotnosť a konzistentnosť. Ešte podotýkam, že kategórie sa síce dajú premenovať, ale je následne potrebné všetky články presunúť do nových kategórií. A len na okraj dúfam, že všetkým je zrejmé, že výraz americký je náprotivkom slov európsky, možno presnejšie euroázijský a v žiadnom prípade by nemal byť v encyklopédii používaný vo význame USA.--LacoR (diskusia) 15:29, 28. marec 2016 (UTC)
Vo svoje podstate ani USA nie je jednozačná skratka. A používanejšia? Máš nejaké dáta? Určite ide v istom zmysle o konvenciu. Šlo o všetky kategórie, preto som začal diskusiu tu. Konzistentnosť podporujem. Aj v rámci nej si myslím, že je lepší slovenský výraz (ako zvyčajne používame) a nie skratka (ktoré nepoužívame). Okay, americký nechajme tak.--Jetam2 (diskusia) 16:59, 28. marec 2016 (UTC)
To používanejšie som myslel tak, že je používanejšia v kategóriách na slovenskej wikipédii. Máš nejaké dáta, ktoré potvrdzujú, že skratka USA sa nepoužíva? Lebo hľadanie výrazu "Spojené štáty" site:.sk [5] mi vrátilo 471.000 výsledkov a výraz USA site:.sk [6] mi vrátilo 14.200.000 výskytov. Ak dám vyhľadávať cez google iba na sk.wikipedia.org tak to je 19.400 (USA) vs. 4.740 ("Spojené štáty"). Pričom vo vyhľadávaní "Spojené štáty" je samozrejme zahrnutý aj dlhý názov "Spojené štáty americké".
A možno budem za hnidopicha, ale myslím, že keď chceš naštartovať takúto väčšiu akciu, tak by si ju mal trochu serióznejšie uviesť a napísať, čo vlastne chceš, prečo to chceš a čo to bude stáť. Vo svojej odpovedi Gepetitovi hovoríš, že jeho odpoveď odpovedá na otázku len čiastočne. Pričom ty si nepoložil žiadnu otázku, ani si nedal žiaden návrh a ani si len nedal wikilink na diskutovanú záležitosť. Len si tak napísal, že čo ti pripadá prirodzenejšie.--LacoR (diskusia) 19:52, 28. marec 2016 (UTC)
Súhlas, podobné návrhy treba mať zôvodnené a pripravené. Vasiľ (diskusia) 06:30, 29. marec 2016 (UTC)
Súhlasím, možno beriem "be bold" vážnejšie ako by sa malo. :-) Navrhujem teda používať v kategóriách názov Spojené štáty miesto USA. Je síce pravda, že USA je kratšíe a (zatiaľ) používanejšie. Okrem tejto v kategóriách nepoužívame názvy ani anglické ani skratkové. Navrhovaný názov je tak čistejší, prirodzenejší a zapadá do modu operandi. Hru o to ktorá možnosť má viac hitov hrať nechcem.--Jetam2 (diskusia) 10:50, 29. marec 2016 (UTC)
Ako Vasiľ bol napísal, tak USA je jedným z oficiálnych slovenských skrátených názvov štátu, ktorého plný názov je Spojené štáty americké [7]. Zhodou okolností je to tuším jediný štát, ktorý má kodifikovanú skratku ako oficiálny tvar. Prečo si myslíš, že tvoj návrh je čistejší, prirodzenejší a zapadá do modu operandi? Aký mod operandi máš vlastne na mysli? Tiež nemám rád hru na viac hitov, ale pýtal si sa na dáta a tvrdil si niečo v tom zmysle, že USA sa nepoužíva, tak som ti nejaké dáta našiel. Mne sa zas nepozdáva hrať hru o pocitoch a o tom, čo je prirodzenejšie. Len na okraj, zatiaľ sa mi podarilo nájsť 739 kategórií, ktoré majú string USA v názve [8]. Mám pocit, že jediná kategória, ktorá nepoužíva USA je Kategória:Veľvyslanci Spojených štátov a Kategória:Veľvyslanci Spojených štátov na Slovensku a sú zaradené v Kategória:Diplomati USA. --LacoR (diskusia) 11:30, 29. marec 2016 (UTC)
Modus operandi myslím ten čo som už uviedol, že ostatné štáty nemajú v názvoch kategóriách skratky. Trochu sa krútime. Netrdím, že sa USA nevyskytuje. Vyskytuje sa v prevahe. Ale to nie je dostatočný dôvod, aby sa vyskytovala naďalej.--Jetam2 (diskusia) 11:48, 29. marec 2016 (UTC)
Pre ostatné štáty skratka nie je skrátená podoba názvu štátu podľa ÚGKK. Vasiľ (diskusia) 11:52, 29. marec 2016 (UTC)
Ešte aby mi bolo jasné, čo vlastne navrhuješ - chceš nahradiť aj všetky výskyty USA v názvoch článkov (cca 122) a následne aj všetky výskyty USA v článkoch? Ja si zas myslím, že pokiaľ pre niečo je nejaký zažitý spôsob fungovania, tak by mali byť dostatočne závažné dôvody pre zmenu. Zatiaľ som žiaden nestretol.--LacoR (diskusia) 12:31, 29. marec 2016 (UTC)
Navrhnujem kategórie.--Jetam2 (diskusia) 12:57, 29. marec 2016 (UTC)
Ak sa môžem vyjadriť, musím zaujať skôr neutrálny postoj – osobne som síce zástancom Spojených štátov, no nie som pre zmenu. Keď sa niečo môže používať dvojakým spôsobom, mal by sa vybrať ten praktickejší. V tomto prípade je USA praktickejšie, lebo:
  • je kratšie – kategórie majú mať stručný názov;
  • je známejšie – USA pochopí ako slovenský čitateľ, tak i zahraničný čitateľ bez obtiaží, pokiaľ jeho znalosti slovenčiny nie sú na vysokej úrovni;
  • je praktickejšie z ohľadu jednoznačnosti – Spojené štáty mexické atď.
  • je zaužité – uvádzam z ohľadu na to, že gramaticky správne sú obe možnosti.
Jediná nevýhoda, ktorú vidím z ohľadu na jednotnosť, je nutnosť uvádzať názov krajiny v oboch prípadoch ako nezhodný prívlastok (nedá sa použiť USAcky ani Spojenoštátny ani nič také :D) a preto by mal byť v každej takejto kategórii DEFAULTSORT key. Ak už zmenu tak možno na riešenie tejto drobnosti, ale nepovažujem to za nejaký extra problém. --TomášP 13:25, 29. marec 2016 (UTC)
Tá posledná nevýhoda, je podľa mňa naopak výhoda, lebo pri takejto väzbe je na prvý po zrejmé, že sa jedná o príslušnosť k štátu, resp. teritóriu a nie o národnosť. Ale to len na okraj, lebo by to bolo na samostatnú diskusiu, ktorú teraz nemám chuť otvárať.--LacoR (diskusia) 13:53, 29. marec 2016 (UTC)
Jediná nevýhoda, ktorú vidím z ohľadu na jednotnosť... :D Ale ináč súhlasím. --TomášP 18:12, 29. marec 2016 (UTC)

Som skôr za USA ako Spojené štáty. --BT 19:01, 29. marec 2016 (UTC)

Zdá sa, že konsenzus smeruje skôr k USA než Spojeným štátom. Okay.--Jetam2 (diskusia) 09:07, 30. marec 2016 (UTC)

Tech News: 2016-13[upraviť zdroj]

19:43, 28. marec 2016 (UTC)

Tech News: 2016-14[upraviť zdroj]

22:13, 4. apríl 2016 (UTC)

Tech News: 2016-15[upraviť zdroj]

20:44, 11. apríl 2016 (UTC)

Tech News: 2016-16[upraviť zdroj]

20:40, 18. apríl 2016 (UTC)

Zastavení Wikipedie[upraviť zdroj]

Toto přišlo na cswiki, takže vkládám, pokud by se týkalo i slovenské:

Nadace Wikimedia bude testovat své nejnovější datové centrum v Dallasu. Tím se ujistíme, že Wikipedie a další wiki projekty zůstanou online i v případě katastrofy. Abychom se ujistili, že všechno funguje, potřebuje technologické oddělení Wikimedia provést plánovanou zkoušku. Tato zkouška ukáže, zda dokážeme spolehlivě přepnout z jednoho datového centra na druhé. Příprava zkoušky a pohotovost pro řešení všech neočekávaných problémů si vyžádá mnoho týmů.

Veškerý provoz bude v úterý 19. dubna přepnut do nového datového centra.
Ve čtvrtek 21. dubna bude přepnut zpět do primárního datového centra.

Kvůli jistým omezením v MediaWiki se musí bohužel v průběhu těchto dvou přepnutí pozastavit všechny editace. Omlouváme se za tuto nepříjemnost a pracujeme na tom, abychom ji v budoucnu minimalizovali.

Po krátký čas budete moci všechny wiki číst, ale nikoli editovat.

  • Editace nebude možná po dobu přibližně 15–30 minut v úterý 19. dubna a ve čtvrtek 21. dubna, počínaje 14:00 UTC (16:00 SELČ).
  • Pokud se v této době pokusíte editovat nebo změny uložit, zobrazí se vám chybové hlášení. Věříme, že se v tomto období neztratí žádné editace, ale nemůžeme to zaručit. Pokud uvidíte chybové hlášení, počkejte prosím, dokud se vše nevrátí do normálu. Poté byste měli být schopni svou editaci uložit. Doporučujeme však, abyste si nejprve udělali kopii svých změn, jen pro jistotu.

Další důsledky:

  • Úlohy na pozadí budou pomalejší a některé se mohou ztratit. Červené odkazy se mohou aktualizovat pomaleji než obvykle. Pokud založíte článek, který je již odkazován odjinud, zůstane odkaz červený déle, než je obvyklé. Některé dlouho běžící skripty budou muset být zastaveny.
  • V týdnu od 18. dubna bude zmražen kód. Nebude probíhat žádné nasazování nového kódu, pokud nebude nezbytné.

Tato zkouška se původně měla uskutečnit 22. března. Nová data jsou 19. a 21. dubna. Můžete si přečíst rozvrh na wikitech.wikimedia.org. Jakékoli změny se objeví v tomto rozvrhu. O této zkoušce proběhnou další oznámení. Šiřte prosím tyto informace ve své komunitě. /Johan (WMF) (diskuse) 17. 4. 2016, 23:22 (CEST)

Díky za pozornost, třeba jen planý poplach. -OJJ 05:05, 19. apríl 2016 (UTC)

Takže cca. od 16 h SELČ bude zastavena skwiki. Potvrzeno, již blika varování. -OJJ 12:04, 19. apríl 2016 (UTC)

Za cca. deset minut dojde k poslednímu zastavení, přebírám patrolu. -OJJ 13:49, 21. apríl 2016 (UTC)

Tech News: 2016-17[upraviť zdroj]

21:02, 25. apríl 2016 (UTC)

Infobox[upraviť zdroj]

Dlhodobo si všímam deformáciu IB z dôvodu dlhých nerozdelených údajov, najmä súradníc - napríklad TU. Bolo by možné upraviť šablónu, aby sa súradnice rozdeľovali do 2. riadkov? Nerozširovalo by to infobox a najmä vizuálne by to pomohlo veci. Dík za nápady a reakcie.--Pe3kZA 18:49, 28. apríl 2016 (UTC)

Tam je IMHO pointa skôr inde, než v súradniciach: kombinácia toho, že titulky riadkov majú zakázané zalamovanie a dlhého titulku (tu konkrétne "Plánovaný začiatok výstavby"). To má za následok, že na samotné hodnoty už bez nafúknutia šírky tabuľky nezostáva zmysluplné miesto. Riešenie je buď použiť skratku, alebo dlhý titulok v šablóne manuálne zalomiť (napr. [35]). --Teslaton (diskusia) 18:55, 28. apríl 2016 (UTC)
To som si nevšimol, ospravedlňujem sa, no napr. tu by to už mohla byť mnou opísaná príčina. Lenže ak by som aj vložil menej presnú, no kratšie napísanú polohu, systém mi to tak či tak zapíše v rovnako dlhom tvare...--Pe3kZA 19:11, 28. apríl 2016 (UTC)
Tam to tiež dosť nafukuje to "- Dĺžka toku na Slovensku", možno by stačilo len "- na Slovensku", keďže je to podtitul k dĺžke, resp. možno potom tam vyššie namiesto "Dĺžka" vyplúvať "Dĺžka toku". Nestlačiteľný titulkový stĺpec by prosto nemal zaberať väčšinu užitočnej šírky tabuľky. Samozrejme, dá sa riešiť aj zalamovanie súradníc, len sa s tým bude treba pohrať, aby to vyzeralo aj s tou ikonou zmysluplne (zalomená dĺžka sa musí zarovnať pod začíatok šírky, nie až pod ikonu, čo sa samozrejme teraz bez nowrap na súradnicový riadok stane). --Teslaton (diskusia) 19:19, 28. apríl 2016 (UTC)
Tu je to na ukážku upravené [36], tam ale ani predtým problém ešte tesne nevznikal – šírka IB je po zúžení ľavého stĺpca rovnaká ako predtým [37] (aspoň u mňa). --Teslaton (diskusia) 19:35, 28. apríl 2016 (UTC)
U mňa to pomohlo :-) Som nevedel, že ten stĺpec sa posúva podľa textu v ľavej časti. Ale tu to pomohlo. Pe3kZA 19:50, 28. apríl 2016 (UTC) Skús kuknúť tu, mne to ukazuje veľmi zle.
No a skúšal si tú úpravu à la [38]? --Teslaton (diskusia) 19:57, 28. apríl 2016 (UTC)

Tech News: 2016-18[upraviť zdroj]

20:09, 2. máj 2016 (UTC)

Klikacia mapa Srbska[upraviť zdroj]

Ahojte, viete mi prosím poradiť, ako vytvorím klikaciu mapku Srbska s viacerými bodmi, podobnú tejto? Skúšala som zmeniť krajinu, no nefungovalo to... Chcem vytvoriť niečo takéto, len s topografickým podkladom. Ďakujem za pomoc. --J1508 (diskusia) 10:51, 6. máj 2016 (UTC)

@J1508: Zdravím. Doplnil som lokátor, mapka viď zdroják tejto odpovede. Rozmery (width) a zarovnanie (float) podľa potrieb v čl. Ak by si chcela zelené značky, tak |mark=Green pog.svg pri jednotlivých bodoch, na reliéfnom pozadí ale bývajú málo kontrastné. --Teslaton (diskusia) 17:50, 6. máj 2016 (UTC)
Srbsko: Krčma/Technické
NP Djerdap
NP Kopaonik
NP Tara
NP Šar-Planina
NP Fruška Gora
Národné parky v Srbsku
@Teslaton: Ďakujem pekne, veľmi si mi pomohol.--J1508 (diskusia) 20:57, 6. máj 2016 (UTC)

Tech News: 2016-19[upraviť zdroj]

23:22, 9. máj 2016 (UTC)

Prekladač[upraviť zdroj]

Funguje vám CZ - SK prekladač? Pe3kZA 20:57, 14. máj 2016 (UTC)

nefunguje. --Gepetito (diskusia) 21:25, 14. máj 2016 (UTC)

Diplomovka ako zdroj[upraviť zdroj]

Neviem či sa to tu už riešilo, dá sa diplomová práca považovať za dôveryhodný zdroj? --BT 23:18, 14. máj 2016 (UTC)

@BT: Alespoň tady jsem ji použil a bez problémů se stalo DČ; NČ o stejném zvířeti na de ji má taky. Takže bych řekl, že ano. -OJJ 14:01, 27. máj 2016 (UTC)

Tech News: 2016-20[upraviť zdroj]

16:01, 16. máj 2016 (UTC)

Kategórie pre literatúru podľa jazyka[upraviť zdroj]

Zdravím! Natrafil som na Kategória:Literatúra podľa jazyka. Myslím, že pri podkategóriách by sme mali zmeniť názvy: (napríklad:) Kategória:Nemecká literatúra na Kategória:Nemeckojazyčná literatúra. Cieľom je jasnejšie odlíšenie geografických a jazykových kategórií. V prípadoch ako Kategória:Česká literatúra kde sa predpokladá zhoda geografickej a jazykovej kategórie a zároveň nie je ďalšie členenie by sme mohli kategóriu nechať v oboch nadkategóriách (podľa štátu a podľa jazyka). Jazykové skupiny ako Kategória:Germánska literatúra mi prídu zbytočné. Ak by sme sa ich rozhodli ponechať mali by sme ich zatriediť inam ako do jazykových (aby sme nemali nemeckú/nemeckojazyčnú a germánsku literatúru spolu v jednej kategórii).--Jetam2 (diskusia) 22:17, 19. máj 2016 (UTC)

Nie je lepšie Literatúra v nemeckom jazyku ? --Kelovy (diskusia) 22:24, 19. máj 2016 (UTC)
Tiež môže byť.--Jetam2 (diskusia) 22:27, 19. máj 2016 (UTC)
Výborne, ak nebudú námietky, tak to zajtra prekategorizujem. --Kelovy (diskusia) 22:40, 19. máj 2016 (UTC)
Počkaj ešte deň dva, aby sa mohli viacerí zapojiť. Ako riešiť kultúrne skupiny (ako práve Latinskoamerická)?--Jetam2 (diskusia) 22:45, 19. máj 2016 (UTC)
Aha, tak budem trpezlivý. V akom zmysle riešiť ? Ja som si až teraz všimol, že máme tú kategóriu Kategória:Latinskoamerická kultúra. Inak nebolo by lepšie premenovať tieto kategórie na Kultúra v Latinskej Amerike a Literatúra v Latinskej Amerike ? --Kelovy (diskusia) 23:13, 19. máj 2016 (UTC)
Riešiť ako diskutovať o nich. Ja by som ponechal Latinskoamerická kultúra, lebo túto kultúru môže človek pestovať aj mimo samotnej Latisnskej Ameriky (napríklad súťaže latinskoamerických tancov v Európe). Geograficky to máme podchytené v kategórii (napr.) Kultúra vo Venezuele. Prípadne by sme mohli dotvoriť aj Kategória:Kultúra v Južnej Amerike.--Jetam2 (diskusia) 10:14, 20. máj 2016 (UTC)
Aha, asi máš pravdu, uvidíme, ako sa vyjadria ostatní :) --Kelovy (diskusia) 12:12, 20. máj 2016 (UTC)

Tech News: 2016-21[upraviť zdroj]

18:40, 23. máj 2016 (UTC)

Rollback[upraviť zdroj]

Zjistil jsem na technických stránkách Wiki, že se k dnešnímu dni změnil design rychlého revertu - 'rollbacku'. Rád bych se zeptal, jaký je váš názor na něj, příp. nápady na vylepšení, které bude třeba možno i uskutečnit, neb jeho potvrzení je v angličtině, nadvakrát a vypadá dost nenápadně. Když to člověk třeba omylem rychle pomačká, editace se vrátí a dotyčný o tom ani nemusí vědět. Nejméně nápadně to vypadá v RC.

IMHO by to chtělo vylepšit. -OJJ 13:59, 27. máj 2016 (UTC)

Koukám, že je to zase ve starých kolejích, asi se to neujalo. -OJJ 06:39, 28. máj 2016 (UTC)

Zarovnanie textu po pridaní poznámok na stránku Zoznam vrcholov v Bukovských vrchoch[upraviť zdroj]

Zdravím, doplnil som poznámky na stránku Zoznam vrcholov v Bukovských vrchoch, konkrétne do tabuľky Zoznam vrcholov pri údajoch o nadmorskej výške vrcholov Kremenec a Jarabá skala. Je možné zarovnať text v tabuľke ? Pridaním poznámky [1] a [2] sa to posunulo. Ďakujem. --CaptainClawHE (diskusia) 21:10, 28. máj 2016 (UTC)

@CaptainClawHE: Samozřejmě. Buďto je možno označit samotný text tagy <center></center> nebo upravit buňku v tabulce na | align=center|text buňky. S pozdravem. -OJJ 03:54, 29. máj 2016 (UTC)
@CaptainClawHE, OJJ: Tu nejde o zarovnanie na stred (číselné hodnoty s premenlivou šírkou, ale pevným počtom desatinných miest sa nikdy nezarovnávajú na stred, ale doprava, aby boli rády pod sebou), ale o obnovenie zarovnania doprava aj po doplnení poznámok. Čo jednoduchým spôsobom nejde. Buď by sa muselo v každej bunke stĺpca umelo vynechať sprava miesto nejakým elementom s fixnou šírkou, alebo (čo je asi jednoduchšie a čistejšie), doplniť poznámky už za názov vrcholu, nie až za nadm. výšku. --Teslaton (diskusia) 06:03, 29. máj 2016 (UTC)
@Teslaton: Ne, tak to opravdu nepůjde. Ještě mám jedno řešení - dát poznámku před n.m., to by mělo fungovat. -OJJ 07:26, 29. máj 2016 (UTC)
S tým je problém, že to naruší zoraditeľnosť tabuľky podľa dotyčného stĺpca. --Teslaton (diskusia) 08:12, 29. máj 2016 (UTC)