Auer+Weber+Assoziierte

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Auer+Weber+Assoziierte je architektonická kancelária, ktorú založili v roku 1980 Fritz Auer a Carlo Weber. Spoločnosť s ateliérmi v Mníchove a Stuttgarte zamestnáva okolo 60 ľudí.[1]

Zakladatelia[upraviť | upraviť zdroj]

Prof. Fritz Auer[upraviť | upraviť zdroj]

Fritz Auer sa narodil v roku 1933 v Tübingene v Nemecku. V rokoch 19531962 študoval na Technickej Vysokej Škole v Stuttgarte a Cranbrookovej Akadémii Umenia v USA, kde získal inžiniersky titul. Od roku 1966 do roku 1979 spolupracoval s kanceláriou Behnisch & Partner a v roku 1980 sa stal spoluzakladateľom architektonickej kancelárie Auer+Weber. V rokoch 1985-1992 bol profesorom stavebných konštrukcií a navrhovania na mníchovskej FH. Od roku 1993 do 2001 bol profesorom na stuttgartskej Staatliche Akademie der Bildenden Künste. Od roku 1993 je členom akadémie umení v Berlíne.

Prof. Carlo Weber[upraviť | upraviť zdroj]

Carlo Weber sa narodil v roku 1934 v Saarbrückene v Nemecku. Taktiež navštevoval Technickú Vysokú školu v Štuttgarte. V rokoch 1959-1960 získal DAAD – štipendium na École Nationale Supérieure des Beaux Arts v Paríži. V rokoch 1957-1966 bol spolupracovníkom Güntera Behnischa a Bruna Lambarta v Stuttgarte a Düsseldorfe a potom Prof. Louisa Arretchea v Paríži. Od roku 1966 spolupracoval s ateliérom Behnisch & Partner a v roku 1980 spolu-založil architektonickú kanceláriu Auer+Weber. Od roku 1992-2002 bol profesorom na Univerzite v Drážďanoch. Carlo Weber je členom Saskej akadémie umení a od roku 2000 je tajomníkom oddelenia pre stavebné umenie akadémie.

Princípy tvorby[upraviť | upraviť zdroj]

Ústredným bodom činnosti ateliéru je koncepcia a dizajn nových budov a alternatívy pre inštitúcie verejného sektoru a súkromných klientov, v spolupráci s dopravnými konzultantmi, investormi a stavebnými spoločnosťami. Posledných pár rokov sa stále viac zapájajú do dizajnu a realizácii medzinárodných projektov. Spoločnou črtou všetkých projektov je zreteľný a logický vývin architektúry, ktorý vychádza zo špecifických súhrnov a jedinečných požiadaviek na stavebnú parcelu.

Proces navrhovania je obsiahnutý v hľadaní adekvátnych prostriedkoch stvárňovania a zlučovania koncepcie a realizácie. Tento otvorený proces vedie k individuálnym a jednotlivým riešeniam ktoré sa nedajú zredukovať do jedného štýlu. Šírka pásma architektonickej koncepcie zahŕňa všetko od sochársky prevedenej hmoty až po štruktúru otvorenej krajiny. Pochopenie riešenia návrhu, dáva orientáciu a umožňuje rôzne smery osvojenia a interpretácie skrz užívateľa a pozorovateľa.

Ich tvorba siaha od projektov pre vzdelávanie a výskum, cez administratívu a kultúru, hotely a obytné domy ako aj športové a dopravné stavby až po urbanistické plány.

Prehľad tvorby[upraviť | upraviť zdroj]

Galéria[upraviť | upraviť zdroj]

Referencie[upraviť | upraviť zdroj]

  • Philip Jodidio: Architecture Now 4, Taschen, Bonn 2006

Externé zdroje[upraviť | upraviť zdroj]

Iné projekty[upraviť | upraviť zdroj]