Diskusia s redaktorkou:Lenka64

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

archiw

Tiochinox[upraviť zdroj]

Imaš članke prevedli iz nemščine? (Google Translator)--Kopiersperre 16:17, 7. marec 2014 (UTC)

Hallo, Kopiersperre. Ja, Tiochinox ist aus de wiki. --Lenka64 (diskusia) 17:48, 7. marec 2014 (UTC)

EUTRAPELIA[upraviť zdroj]

Dobrý den, Lenko64,

četl jsem Váš příspěveko EUTRAPELII. Rád bych se dozvěděl, odkud jste čerpala informace. Minulou neděli jsem o EUTRAPELII slyšel v jednom kázání v kostele ve Vlašimi (Středočeský kraj). Následně jsem ještě požádal pana faráře, aby mi o tomto něco napsal a dozvěděl jsem se toto:

" Onen výraz na který se ptáte zní: eutrapelia. Je to kladná vlastnost člověka (dle Aristotela ctnost), díky které dotyčný dokáže s každým navázat rozhovor či kontakt takovým způsobem, že šíří pozitivní atmosféru, dobrou náladu, vytváří dobré společenství, stmeluje lidi. Člověk, který toto umí se nazývá eutrapelos. "

Chci se dotázat na Vaši zmíňku o slovenském překladu Bible, kdy píšete: "V Biblii sa slovo vyskytuje iba raz v Liste Efezanom 5:4, v slovenskom preklade Biblie je preložené ako "neprístojné žarty".".... nerozumím, kde se toto v Bibli vyskytuje a proč v souvislosti s EUTRAPELII hovoříte o nepřístojných žertech ? děkuji za vysvětlení a za úpravu Vašeho nepřesného článku.

Jan Holík, Praha 4

Strojové preklady[upraviť zdroj]

Zdravím. Strojové preklady, ktoré vkladáte (len za dnes: W-Tower, Migdal Šalom Meir, Migdal ha-Mifras, Migdal ha-Chazon) sú nedostatočné. Majú chyby v slovách, štylistike viet, syntaxe (trpný rod). Pribrzdite ich počet, skutočne to nie je na osoh. Vasiľ (diskusia) 10:31, 20. október 2015 (UTC)

Lenka, prosím, dávaj text prekladu ako „Zdroj“, nie ako Referenciu. Ďakujem.--Pe3kZA (diskusia) 20:22, 21. október 2015 (UTC)

2016[upraviť zdroj]

V novom roku Ti prajem všetko najlepšie, hlavne veľa zdravia a šťastia!--Luppus (diskusia) 23:23, 31. december 2015 (UTC)

Zúčastni sa 2. slovenskej WikiKonferencie, 9.12. v Žiline[upraviť zdroj]

Ahoj Lenka64!

Už onedlho, 9. decembra, sa v Žiline uskutoční wiki stretnutie roka – 2. slovenská WikiKonferencia! Ako kolegu Wikipediána ťa pozývame na toto výnimočné stretnutie, na ktoré komunita čakala dlhé 2 roky!

Práve finalizujeme program, tešiť sa môžeš na prehľad úspešných projektov, inšpiráciu do budúcnosti aj noviny z celosvetového hnutia Wikimédia.

Tiež pripomíname, že v prihláške môžeš požiadať o cestovné štipendium (a členstvo vo Wikimedii SK, čo je podmienkou pre udelenie štipendia, ti môžeme schváliť priamo počas WikiKonferencie).

Ďalšie informácie a prihláška: http://wikikonferencia2017.wikimedia.sk/

PS: WikiKonferencia je súčasťou OSSConf, konferencie o otvorenom softvéri a hardvéri, čiže jednou návštevou zažiješ rovno 2 konferencie!

Za organizačný tím, KuboF Hromoslav, 5. december 2017