Diskusia s redaktorom:Dd~skwiki

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Tournesol.pngAhoj, Dd~skwiki. Vítame Ťa v slovenskej Wikipédii! / Welcome to the Slovak Wikipedia!
Slovenská Wikipédia je slovenská jazyková verzia Wikipédie, ktorá vznikla v októbri 2003 a k dnešnému dňu má 232 478 článkov.

Začal(a) si dobre a si na najlepšej ceste začať prispievať a pridávať množstvo dobrých článkov. Ďakujeme za Tvoj prínos k tvorbe encyklopédie a tešíme sa na spoluprácu. Veríme, že sa nám bude dobre spolu pracovať a že sa tu budeš medzi ostatnými cítiť príjemne.

Odporúčame Ti, aby si si prečítal/a nasledujúce stránky, ktoré Ti uľahčia prácu pri Tvojom upravovaní:

Gnome-help.svg Príručka Sandbox.png Pieskovisko
(miesto pre experimenty)

Gtk-dialog-info.svg Obsah Pomocníka Coffee cup flat.svg Kaviareň
(diskusia redaktorov)
QA icon.svg Často kladené otázky Unesco Cultural Heritage logo.svg Päť pilierov Wikipédie
Crystal Clear app kedit.png Prehľad editácie stránok Nuvola apps important yellow.svg Čo Wikipédia nie je

Na diskusných stránkach sa vždy podpisuj: stačí napísať 4 vlnovky ~~~~ alebo ich vložiť kliknutím na ikonu OOjs UI icon signature-ltr.svglište nad oknom na úpravu.

Naopak články sa nikdy nepodpisujú.

Tak ešte raz vitaj a ďakujeme za Tvoje príspevky. Dúfame, že sa tu uvidíme často.
Za uvítací výbor: Wizzard


If you have questions, comments, or something is not clear to you, or if you would like to know something about the Slovak Wikipedia, look at the Slovak Wikiembassy, where someone might even help you in your language :).

Úprava článkov[upraviť kód]

Zdravím ťa. Sme radi že prispievaš článkami, avšak dovolil by som si odporučiť inšpirovať sa ostatnými článkami, ako zhruba by mala vyzerať ich úprava. Ide hlavne o to, že nie je potrebné dávať do článkov vlastný podpis (vlastne sa to ani nerobí :D ) pretože všetko sa loguje aj v histórii k danému článku. A ešte jedna maličnosť, je takým zaužívaným zvykom článok začať jeho názvom tučným písmom a vysvetliť aspoň jednou vetou, čo to je a potom to podrobnejšie rozpísať. Tiež by bolo vhodné pridať aspoň jednu kategóriu (napríklad [[Kategória:Literatúra]]). Teda prajem veľa zdaru a tešíme sa na ďalšiu spoluprácu :p --Wizzard 17:41, 3 jún 2006 (UTC)

Dátumy[upraviť kód]

Všimol som si, že nepíšeš správne dátumy. Píšu sa s medzerou medzi dňom a mesiacom takto [[9. október]] a nie takto [[9.október]]. Keď vynecháš medzeru, v reáli je potom odkaz vysvietený červene 9.október, ako keby taký článok neexistoval, napriek tomu, že existuje 9. október. Veľa zdaru pri objavovaní tajov wikipédie ti praje --Jano spoza mláky 18:09, 3 jún 2006 (UTC)

help me[upraviť kód]

zdravim vsetkych.ako si mozem spravit tu stranku co maju vsetci redaktori? a nesmejte sa ja viem ze je to urcite sprosta otazka..--Dd 16:23, 3 jún 2006 (UTC)


) dakujem.a este ak sa mozem spytat tak jak vlozim do nalepky narodeniny datum?

--Dd 16:47, 3 jún 2006 (UTC)

  • Takto: {{Narodeniny|[[3. júl]]a}} (klikni hore na "úpravu" tejto stránky). Takéto problémy najrýchlejšie vyriešiš aj sama, keď sa pozrieš na stránku nejakého redaktora, kde tá nálepka je použitá a pozrieš sa na úpravu tej stránky. Podobne môžeš postupovať aj v ďalších prípadoch, keď ti nie je celkom jasné použitie.--Jano spoza mláky 17:27, 3 jún 2006 (UTC)

ano,ja som ja..ona.--Dd 18:33, 3 jún 2006 (UTC)

To som rád, že si "ona", to ťa ešte srdečnejšie vítam ako predtým. Krásne dámy sú vítanou ozdobou wikipédie, ako ostatne všetkého ostatného, takže super, že si tu. Tým som samozrejme nemyslel, že sú iba ozdobou. Sú aj prínosom, samozrejme.--Jano spoza mláky 19:03, 3 jún 2006 (UTC)


Tu je návod na najjednoduchšiu úpravu svojej redaktorskej stránky:

  • 1.nájdeš si nejakú stránku redaktora, ktorá sa ti napr. páči, klikneš hore na tlačídlo "úprava" následne sa ti dole v okne zobrazí zdrojový kód stránky, ktorý si skopíruješ.pozor na tejto stránke neklikni na tlačídlo "ulož článok" pretože zmeníš tomu redaktorovi stránku, takže potom klikni napr. na tlačidlo "dozadu" v internet exploreri.
  • 2.otvoríš si svoju redaktorskú stránku, klikneš hore na tlačidlo "úprava" a dole do okna si vložíš skopírovaný text, ktorý upravíš podľa svojho uváženia. hlavne si vymaž nepotrebné veci. na kontrolu ako to vyzerá si môžeš kliknúť dole na tlačídlo "zobraz náhľad" - to ti ukáže ako stránka bude vyzerať. ak budeš spokojná s výzorom stránky, klikni na spodné tlačídlo "ulož článok" a stránka je hotová !!
  • 3.pre začiatok odporúčam niečo jednoduché a pracuj hlavne s dvoma otvorenými oknami. v jednom máš otvorenú svoju stránku, v druhom máš napr. stránku redaktora z ktorej kopíruješ.
  • 4. a bude veľmi dobré ak si predtým prečítaš [príručku] veľa zdaru !!!

Peter439 21:18, 3 jún 2006 (UTC)

Ahoj, nezabudaj na kategorizovanie clankov :) --Dudo 10:32, 4 jún 2006 (UTC)

:)[upraviť kód]

Ďakujem Vám všetkým za rady, veľmi mi pomohli.--Dd 08:59, 4 jún 2006 (UTC)

STOP!!![upraviť kód]

Iste vieš, odkiaľ berieš všetky tie umelecké smery. Ak nechceš, aby boli označené, ako {{copyvio}}, preformuluj ich obsah, nech ten text nie je doslovným kopírovaním tej stránky. Prečítaj si prosím toto - Wikipédia:Autorské práva. Pamätaj, že: ... Nikdy nepoužívajte materiály, ktoré porušujú autorské práva iných. To by mohlo viesť k právnym sporom a vážne ublížiť projektu. Ak máte pochybnosti, prepíšte text vlastnými slovami.

Vezmite na vedomie, že autorský zákon riadi tvorivé vyjadrovanie myšlienok, nie myšlienky či informácie samotné. Preto je úplne legálne prečítať encyklopedický článok či prácu, preformulovať ju vlastnými slovami a poslať do Wikipédie. Veľa zdaru. --Bubamara 11:40, 4 jún 2006 (UTC)

propán[upraviť kód]

ahoj ak chceš urobiť nový článok "propán" môžeš preložiť článok z českej wiki "propan" , ušetríš si veľa práce :-))

Karlova Ves[upraviť kód]

Hm, k mestskej časti KV patria (bohužiaľ) aj Dlhé Diely a ti majú zväčša PSČ 84105, tak čo s tým spravíš :-) --borco 15:34, 21. máj 2007 (UTC) Dlhé diely majú samostatný článok, kde by to podla mňa malo byť.--Dd 15:42, 21. máj 2007 (UTC)

Hmm, miestne časti a sídliská majú síce sem tam svoje stránky, ale Mestská časť s erbom a tak, je napríklad Rača, a Krasňany hoci majú svoj článok na wiki, správne neuvádzajú psč, nespadajú pod kategóriu šablóny ako napr. aj Zlaté Piesky v Ružinove. Premyslím si to a napíšem niekomu zo zodpovednejších, že čo s tým (vidím v tom viacero preblémov...) :-) --borco 16:10, 21. máj 2007 (UTC)


Pozvánka na Valné zhromaždenie WM SR 9.9.2012[upraviť kód]

Ahoj, Dd.

Chceli by sme ťa pozvať na stretnutie.

Možno by si mal(a) záujem zúčastniť sa, aby sme mohli podiskutovať o Wikipédii a nadácii Wikimedia osobne. Veľa problémov a otázok sa rieši lepšie osobne. Wizzard 22:53, 3. september 2012

Toto je automatická správa. Ak si neželáš dostávať pozvania na rôzne budúce stretnutia, vymaž sa z tohto zoznamu.

Wiki Loves Monuments 2012[upraviť kód]

Ahoj, Dd~skwiki

Slovenská Wikipédia je od včera členom celosvetového hnutia Wiki Loves Monuments a zúčastní sa na fotografickej súťaži v roku 2012.

Platné sú všetky fotografie o slovenských kultúrnych pamiatkach (s platným ID), ktoré sú nahraté od 1. septembra. Súťaž beží do 30. septembra. Pamiatky na fotografovanie môžete nájsť v zoznamoch, ktoré sú sústredené na stránke Zoznam kultúrnych pamiatok na Slovensku.

Informácie nie sú ešte kompletné, ale budú sa sa dopĺňať každým dňom. Viac informácií môžete nájsť na stránke Wikipédia:WikiProjekt Wiki miluje pamiatky alebo aj na www.wikilovesmonuments.cz v češtine.

Ak potrebujete pomôcť, neváhajte napísať nasledovným redaktorom: Wizzard, Jetam2, KuboF, K@rl (iba anglicky alebo nemecky).

Informácie pre fotografie od 1.9.2012 do súčasnosti:

Fotografie, ktoré majú známe ID, budú automaticky zahrnuté. Ak ID chýba, prosím skontrolujte, či fotografia môže byť kandidátom a doplňte chýbajúce hodnoty ID a {{Wiki Loves monument|sk}}. Wizzard 07:30, 21. február 2020 (zabudnutý podpis)


Toto je automatická správa. Ak si neželáš dostávať pozvania na rôzne budúce stretnutia, vymaž sa z tohto zoznamu.

Your account will be renamed[upraviť kód]

08:17, 20. marec 2015 (UTC)

Renamed[upraviť kód]

11:04, 19. apríl 2015 (UTC)