Diskusia s redaktorom:Kovacik8

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Tournesol.pngAhoj, Kovacik8. Vítame Ťa v slovenskej Wikipédii! / Welcome to the Slovak Wikipedia!
Slovenská Wikipédia je slovenská jazyková verzia Wikipédie, ktorá vznikla v októbri 2003 a k dnešnému dňu má 235 985 článkov.

Začal(a) si dobre a si na najlepšej ceste začať prispievať a pridávať množstvo dobrých článkov. Ďakujeme za Tvoj prínos k tvorbe encyklopédie a tešíme sa na spoluprácu. Veríme, že sa nám bude dobre spolu pracovať a že sa tu budeš medzi ostatnými cítiť príjemne.

Odporúčame Ti, aby si si prečítal/a nasledujúce stránky, ktoré Ti uľahčia prácu pri Tvojom upravovaní:

Gnome-help.svg Príručka Sandbox.png Pieskovisko
(miesto pre experimenty)

Gtk-dialog-info.svg Obsah Pomocníka Coffee cup flat.svg Kaviareň
(diskusia redaktorov)
QA icon.svg Často kladené otázky Unesco Cultural Heritage logo.svg Päť pilierov Wikipédie
Crystal Clear app kedit.png Wikitext Nuvola apps important yellow.svg Čo Wikipédia nie je

Na diskusných stránkach sa vždy podpisuj: stačí napísať 4 vlnovky ~~~~ alebo ich vložiť kliknutím na ikonu OOjs UI icon signature-ltr.svglište nad oknom na úpravu.

Naopak články sa nikdy nepodpisujú.

Tak ešte raz vitaj a ďakujeme za Tvoje príspevky. Dúfame, že sa tu uvidíme často.
Za uvítací výbor: Wizzard


If you have questions, comments, or something is not clear to you, or if you would like to know something about the Slovak Wikipedia, look at the Slovak Wikiembassy, where someone might even help you in your language :).

Chuck Berry[upraviť kód]

Ahoj, dobrá práca redaktor :-). Chcem ťa poprosiť, aby si k článku uvádzal do zhrnutia úprav, odkiaľ si ho preložil. Teda, ak je napr. z en wiki, stačí do zhrnutia úprav napísať:preklad z en wiki, a pridať takzvané interwiki. Ostatné sa doučíš.

Ozaj, keď už si prekladal Berryho, en:Roll Over Beethoven je tiež zaujímavá ako samostatný článok. Ja ju poznám napr. v podaní Electric Light Orchestra alebo z albumu en:Uriah Heep Live. Tak nech sa ti darí. --Bubamara …✉ 14:43, 9. jún 2007 (UTC)

Nejedná sa o preklad, v pravom zmysle slova. Wiki som objavil dávnejšie, sledoval som ju, či sa nezmení k lepšiemu, hlavne v kategórii Hudby a hudobníkov. Nestalo sa. Niektoré články sú robené veľmi povrchne. Z časových dôvodov som chcel použiť informácie už spracované v elektronickej podobe. Nebol však čo a ešte stále nie je. Toto je jedna z oblastí, kde pripravujem podklady pre iné projekty, mimo wiki. Vlastním rozsiahly archív hudobnej literatúry, časopisov, encyklopédií, množstvo hudobného podkladového materiálu (LP, SP, CD, video, DVD a pod). Informácie z wiki, hlavne en, sú užitočné, pretože obsahujú údaje, ktoré v niektorých publikáciách boli z rôznych dôvodov vynechané, resp, neboli použité.Z tohoto pohľadu je wiki ideálna na pospájanie tohto množstva informácií. Môj momentálny problém je čas, ktorý musím venovať niečomu inému, takže budem wiki na nejaku dobu neverný.V kontexte napísaného: viď pramene a iné odkazy k článku o Berrym. A propos. Pripadá mi smiešne uvádzať pramene, odkazy a pod.napr. o fakte, že Beatles začínali svoju karieru v Liverpoole.--Kovacik8 16:27, 10. jún 2007 (UTC)

Ahoj, vymazal som z článku tvoju kategóriu „Černožskí hudobníci“. Zatiaľ sme nezvykli osobnosti vo wikipédii kategorizovať na základe rasového pôvodu. Ale ak na tom trváš, spisovný tvar je „černošskí“. --AtonX 08:48, 4. júl 2007 (UTC)

Krátke heslá[upraviť kód]

Ahoj, v prípade záujmu o zakladanie krátkych hesiel typu humorálny, alebo primárny si skúste pozrieť aj projekt Wikislovník. Je vhodnejšie vkladať heslá tohto typu do tohto projektu. Wikipédia nie je slovník, pozrite si čo by mal minimálny článok obsahovať - Pomoc:Minimálny článok.--Pelex 16:52, 21. február 2009 (UTC)

Zúčastni sa 2. slovenskej WikiKonferencie, 9.12. v Žiline[upraviť kód]

Ahoj Kovacik8!

Už onedlho, 9. decembra, sa v Žiline uskutoční wiki stretnutie roka – 2. slovenská WikiKonferencia! Ako kolegu Wikipediána ťa pozývame na toto výnimočné stretnutie, na ktoré komunita čakala dlhé 2 roky!

Práve finalizujeme program, tešiť sa môžeš na prehľad úspešných projektov, inšpiráciu do budúcnosti aj noviny z celosvetového hnutia Wikimédia.

Tiež pripomíname, že v prihláške môžeš požiadať o cestovné štipendium (a členstvo vo Wikimedii SK, čo je podmienkou pre udelenie štipendia, ti môžeme schváliť priamo počas WikiKonferencie).

Ďalšie informácie a prihláška: http://wikikonferencia2017.wikimedia.sk/

PS: WikiKonferencia je súčasťou OSSConf, konferencie o otvorenom softvéri a hardvéri, čiže jednou návštevou zažiješ rovno 2 konferencie!

Za organizačný tím, KuboF Hromoslav, 5. december 2017