Diskusia s redaktorom:Rordor

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Tournesol.pngAhoj, Rordor. Vítame Ťa v slovenskej Wikipédii! / Welcome to the Slovak Wikipedia!
Slovenská Wikipédia je slovenská jazyková verzia Wikipédie, ktorá vznikla v októbri 2003 a k dnešnému dňu má 230 112 článkov.

Začal(a) si dobre a si na najlepšej ceste začať prispievať a pridávať množstvo dobrých článkov. Ďakujeme za Tvoj prínos k tvorbe encyklopédie a tešíme sa na spoluprácu. Veríme, že sa nám bude dobre spolu pracovať a že sa tu budeš medzi ostatnými cítiť príjemne.

Odporúčame Ti, aby si si prečítal/a nasledujúce stránky, ktoré Ti uľahčia prácu pri Tvojom upravovaní:

Gnome-help.svg Príručka Sandbox.png Pieskovisko
(miesto pre experimenty)

Gtk-dialog-info.svg Obsah Pomocníka Beer mug.svg Krčma
(diskusia redaktorov)
QA icon.svg Často kladené otázky Unesco Cultural Heritage logo.svg Päť pilierov Wikipédie
Crystal Clear app kedit.png Prehľad editácie stránok Nuvola apps important yellow.svg Čo Wikipédia nie je

Na diskusných stránkach sa vždy podpisuj: stačí napísať 4 vlnovky ~~~~ alebo ich vložiť kliknutím na ikonu OOjs UI icon signature-ltr.svglište nad oknom na úpravu.

Naopak články sa nikdy nepodpisujú.

Tak ešte raz vitaj a ďakujeme za Tvoje príspevky. Dúfame, že sa tu uvidíme často. --za uvítací výbor Wizzard


If you have questions, comments, or something is not clear to you, or if you would like to know something about the Slovak Wikipedia, look at the Slovak Wikiembassy, where someone might even help you in your language :).

Rada[upraviť zdroj]

Ked chces vediet ako vyzera clanok po ulozeni nemusis ho zakazdym ukladat, staci stlacit alt+p alebo (nahlad), historia clanku je potom neprehladna. Este poznamka k erbu Dvornikov - ak nemas povolenie od obce a nenapises ho k popisu obrazku + licenciu, obrazok bude onedlho zmazany. S pozdravom mo-Slimy 22:47, 3 jún 2006 (UTC)

V pohode, nemáš zač ďakovať, keď môžem, pomôžem. V prípade problémov s editovaním sa môžeš obrátiť na kohokoľvek tu na wiki. Prajem veľa zdaru a chuti pri editácii a dúfam, že Dvorníky budú onedlho odporúčaný článok :) btw, keby si chcel niekedy v budúcnosti si môžeme dať aj také lokálne stretko wikipediánov v HC. Z Hlohovca nás tu je viac. mo-Slimy 13:15, 5 jún 2006 (UTC)

Podpisovanie[upraviť zdroj]

Ahoj, najjednoduchsie sa podpisuje kliknutim na ikonu „vas podpis s datumom“, ktora je umiestnena na liste hned nad editovacim oknom (druha ikona sprava). Podpis s datumom mozes vlozit aj manualne vpisanim ~~~~. --Maros 21:59, 4 jún 2006 (UTC)

Velmi pekne dakujem, pretoze som tu stym maturoval, ako napisat svoje meno pod diskusiu. --Rordor 21:22, 5 jún 2006 (UTC)Rordor

Obrázok:Dvorniky.gif[upraviť zdroj]

Obrázok bez povolenia na použitie od obce zmazaný kvôli zákonu 369/1990 Zb. o obecnom zriadení, § 1b Symboly obce [1] Helix84.JPG helix84 22:20, 4 jún 2006 (UTC)

A ako mam ziskat licenciu na pouzivanie erbu, ak mi obecny urad v Dvornikoch neodpoveda na moj mail? --Rordor 21:24, 5 jún 2006 (UTC)

Nuž, ťažko povedať, skús tam skočiť, ak sa dá, nech ti to dajú na papieri (takto: Obrázok:BajcPogany.jpg), ale bez povolenia erb jednoducho nemôžeme zverejniť. Mestá ako Košice zarábajú ťažké prachy na pokutách. [2] Helix84.JPG helix84 22:08, 5 jún 2006 (UTC)

No tak ja tam zabehnem,ale potom ako vlozim sem povolenie? --Rordor 22:23, 5 jún 2006 (UTC)

Môžeš nascanovať a nahrať to ako obrázok. Ak ti odpovedia na email, prepošli ho do mailing listu wikisk-l@mail.wikimedia.org Helix84.JPG helix84 22:44, 5 jún 2006 (UTC)

Jasne pokusim sa.--Rordor 20:00, 6 jún 2006 (UTC)

Obrázok:Mapa_Dvorniky.jpg[upraviť zdroj]

Zmazaná, nesprávne označenie. Najjednoduchšie bude, ak upravíš túto mapu, ktorú používame aj pri ostatných obciach a na ktorú máme aut. práva: Obrázok:Map_slovakia_hlohovec.png. Helix84.JPG helix84 22:24, 4 jún 2006 (UTC)

Problém so zdrojom obrázka Obrázok:Dvorniky-kostol.jpg[upraviť zdroj]

Warning sign
Tento obrázok môže byť zmazaný.

Vďaka za nahranie obrázka Obrázok:Dvorniky-kostol.jpg. Avšak tento môže byť čoskoro zmazaný, ak nedokážeme zistiť držiteľa autorských práv a stav autorských práv. Kvôli dodržiavaniu autorského zákona sme veľmi obozretní pri prijímaní obrázkov do Wikipédie.

Držiteľom autorských práv je zvyčajne tvorca, zamestnávateľ tvorcu alebo osoba, ktorej boli tieto práva udelené. Informácia o tom, za akých podmienok môžeme používať dielo je uvedená v licencii. Typ licencie označujeme pridaním šablóny licencie. Zodpovedajúcu šablónu nájdite v zozname Wikipédia:Šablóny/Licencie a vložte ju na opisnú stránku obrázka takto: {{NázovŠablóny}}.

Prosím, označte informácie o autorských právach (kto je autorom a licenciu) aj na všetkých ostatných obrázkoch, ktoré ste nahrali alebo nahráte. Pamätajte, že administrátori môžu zmazať obrázky bez tejto dôležitej informácie. Zoznam najdôležitejších zásad, ktoré je treba pri nahrávaní obrázkov dodržať je v článku Pomoc:Obrázok. Ak máte nejaké otázky, kontaktujte mňa alebo niektorého z tu uvedených redaktorov. Vďaka. --Wizzard 22:30, 5 jún 2006 (UTC)

Aj by som niekoho kontaktoval,ale by sa bolo treba podpisat. A ako mam uviest seba ako autora obrazku?--Rordor 22:23, 5 jún 2006 (UTC)

Ospravedlňujem sa, zabudol som svoj podpis :D Ak si obrázok odfotil sám, to je najlepšie, tak len si ten obrázok otvoríš a do toho článku vložíš text {{GFDL-self}}. Je to šablóna, ktorá znamená, že si autorom obrázku a uvoľňuješ ho ako voľné dielo. --Wizzard 22:30, 5 jún 2006 (UTC)

P.S.: alebo tak ako si to urobil, to je tiež dobre :D --Wizzard 22:32, 5 jún 2006 (UTC)

Dufam ze to stacilo --Rordor 22:37, 5 jún 2006 (UTC)

Je to v poriadku. Pre budúcnosť, obrázky so slobodnou licenciou nahrávame na Wikimedia Commons, k nám iba obmedzené fair use. Kvôli zjednodušeniu údržby. Helix84.JPG helix84 22:44, 5 jún 2006 (UTC)

Tam sa treba zase registrovat?Bo mi to vyhadzuje po anglicky a ja ani slovo. --Rordor 19:49, 6 jún 2006 (UTC)

Áno, zatiaľ sa treba registrovať oddelene. Dal som ti link na hlavnú stránku po slovensky, no je možné, že väčšina ostatných stránok ešte nie je preložená. Skúsim sa na to pozrieť a preložiť aspoň dačo. Helix84.JPG helix84 19:54, 6 jún 2006 (UTC)

No od slovenciny to ma daleko, ale dajme tomu. A ako niekomu vysvetlit, ze Slovinsko a Slovensko su dva odlisne staty s odlisnym jazykom? Ale aj tak dakujem za radu, bo aspon trosku rozumiem.--Rordor 20:00, 6 jún 2006 (UTC)

Asi si klikol na slovinčinu (sl), lebo slovenčinu (sk) som ešte na prihlasovacej stránke nevyrobil :) Holt aj slovinci majú právo mať ju vo vlastnom jazyku ;) Ale budem prekladať rozhranie keď bude čas. Helix84.JPG helix84 20:27, 6 jún 2006 (UTC)

Nie. Na slovencinu som klikol, jasne je tam napisane ze SLOVENCINA,takze sa asi mylis a niekto ju tam vytvoril tak. --Rordor 20:36, 7 jún 2006 (UTC)

Slovenčinu práve tvorím, ako som ti sľúbil výššie :) Mimochodom, nevidel som to, dak daj link. Helix84.JPG helix84 20:40, 7 jún 2006 (UTC)

Ked si kliknam na tento link Wikimedia Commons, vyroluje mi to stranku a na nej slovencinu. skus sa pozriet. --Rordor 20:56, 7 jún 2006 (UTC)

Áno, to je aj bola slovenčina - aktualizoval som ju dnes ráno. Helix84.JPG helix84 21:09, 7 jún 2006 (UTC)

Okres Hlohovec[upraviť zdroj]

Stop hand nuvola green.svg Oznam!
Do článku Okres Hlohovec si pridal(a) materiál, ktorý je zrejmou kópiou z iného zdroja. Wikipédia neumožňuje na svojich stránkach umiestňovať materiály chránené autorskými právami, ktoré nemajú výslovné povolenie od držiteľa autorských práv. Je to potenciálne porušenie aplikovateľného práva a našich zásad. Text bol odstránený, prípadne nahradený inštrukciami, ako nedostatok napraviť a ďalšie informácie nájdeš aj na stránke Wikipédia:OTRS. Ďakujeme.

Ahoj, mohol by si sa vyjadriť či máš na ten text nejaké povolenie? ak nie bude zmazaný... --matros 09:52, 17 jún 2006 (UTC)