Diskusia s redaktorom:Voloda

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Tournesol.pngAhoj, Voloda. Vítame Ťa v slovenskej Wikipédii! / Welcome to the Slovak Wikipedia!
Slovenská Wikipédia je slovenská jazyková verzia Wikipédie, ktorá vznikla v októbri 2003 a k dnešnému dňu má 230 126 článkov.

Začal(a) si dobre a si na najlepšej ceste začať prispievať a pridávať množstvo dobrých článkov. Ďakujeme za Tvoj prínos k tvorbe encyklopédie a tešíme sa na spoluprácu. Veríme, že sa nám bude dobre spolu pracovať a že sa tu budeš medzi ostatnými cítiť príjemne.

Odporúčame Ti, aby si si prečítal/a nasledujúce stránky, ktoré Ti uľahčia prácu pri Tvojom upravovaní:

Gnome-help.svg Príručka Sandbox.png Pieskovisko
(miesto pre experimenty)

Gtk-dialog-info.svg Obsah Pomocníka Beer mug.svg Krčma
(diskusia redaktorov)
QA icon.svg Často kladené otázky Unesco Cultural Heritage logo.svg Päť pilierov Wikipédie
Crystal Clear app kedit.png Prehľad editácie stránok Nuvola apps important yellow.svg Čo Wikipédia nie je

Na diskusných stránkach sa vždy podpisuj: stačí napísať 4 vlnovky ~~~~ alebo ich vložiť kliknutím na ikonu OOjs UI icon signature-ltr.svglište nad oknom na úpravu.

Naopak články sa nikdy nepodpisujú.

Tak ešte raz vitaj a ďakujeme za Tvoje príspevky. Dúfame, že sa tu uvidíme často. --za uvítací výbor Wizzard


If you have questions, comments, or something is not clear to you, or if you would like to know something about the Slovak Wikipedia, look at the Slovak Wikiembassy, where someone might even help you in your language :).

Mapky - pôvod[upraviť zdroj]

  • Ešte mi napadlo. Názov obrázka by mal určovať čo je na ňom aj keď obrázok bude mimo súčasného kontextu. Takže napr. Slovensko_okres_ML.svg.

Na popisnej stránke obrázka uvádzaš, že si (jediným) autorom. Predpokladám, že si si mapku nevymyslel z hlavy. Buď si obkreslil nejakú mapu alebo rozrezal nejakú väčšiu vektorovú mapu. Ak je tak, je to odvodené dielo. Preto treba uviesť zdroj (pôvodné dielo) a jeho licenciu (za akých podmienok autor pôvodného diela umožňuje jeho šírenie a tvorbu odvodeného diela). Ak autor neumožňuje voľné šírenie, obrázky by nemohli byť na commons, pretože tam sú dovolené len slobodné licencie.--–Bubamara 21:44, 7. júl 2008 (UTC)

  • Bolo to digitalizované z nástennej mapy po častiach... ale tu mapu nemám, bolo to dávnejšie. Digitalizáciou som získal polygóny - vrstvy, ktoré som naimportoval do mapového programu, kde som naformátoval jednotlivé okresy a uložil ako SVG. Ešte som musel SVG otvoriť vo vektorovom programe aby som text zmenil na polygóny, lebo tu na wikipédii by to blblo. Inak myslím, že to bolo dielo VKÚ, keďže tieto mapy robí VKÚ. Takúto mapu predávajú v Phanta Rei, čiže, keď tam budem, môžem opísať odtiaľ tiráž. --Voloda 08:48, 8. júl 2008 (UTC)
    • Prečítaj si prosím pozorne toto na stránke VKÚ: Ponuka licencie na využitie výrobkov. Hneď na začiatku sa uvádza: Je zakázaná akákoľvek mechanická, fotografická, elektronická reprodukcia výrobkov vydavateľskej činnosti VKÚ, a. s., tiež rozmnožovanie máp a ich častí bez písomného povolenia VKÚ, a. s. Obávam sa, že tie mapky nebude možné umiestniť na commons a následne na Wikipédii, porušovali by sme autorské práva. --–Bubamara 00:05, 9. júl 2008 (UTC)
      • UUha, no na mapach som nic take nenasiel vtedy, ale ked to maju na stranke, tak potom to bude treba stiahnut... Este im mozem skusit napisat e-mail. Ale idem to stiahnut. --Voloda 06:17, 9. júl 2008 (UTC)


Pozvánka na Valné zhromaždenie WM SR 9.9.2012[upraviť zdroj]

Ahoj, Voloda.

Chceli by sme ťa pozvať na stretnutie.

Možno by si mal(a) záujem zúčastniť sa, aby sme mohli podiskutovať o Wikipédii a nadácii Wikimedia osobne. Veľa problémov a otázok sa rieši lepšie osobne. Wizzard 23:16, 3. september 2012

Toto je automatická správa. Ak si neželáš dostávať pozvania na rôzne budúce stretnutia, vymaž sa z tohto zoznamu.

Wiki Loves Monuments 2012[upraviť zdroj]

Ahoj, Voloda

Slovenská Wikipédia je od včera členom celosvetového hnutia Wiki Loves Monuments a zúčastní sa na fotografickej súťaži v roku 2012.

Platné sú všetky fotografie o slovenských kultúrnych pamiatkach (s platným ID), ktoré sú nahraté od 1. septembra. Súťaž beží do 30. septembra. Pamiatky na fotografovanie môžete nájsť v zoznamoch, ktoré sú sústredené na stránke Zoznam kultúrnych pamiatok na Slovensku.

Informácie nie sú ešte kompletné, ale budú sa sa dopĺňať každým dňom. Viac informácií môžete nájsť na stránke Wikipédia:WikiProjekt Wiki miluje pamiatky alebo aj na www.wikilovesmonuments.cz v češtine.

Ak potrebujete pomôcť, neváhajte napísať nasledovným redaktorom: Wizzard, Jetam2, KuboF, K@rl (iba anglicky alebo nemecky).

Informácie pre fotografie od 1.9.2012 do súčasnosti:

Fotografie, ktoré majú známe ID, budú automaticky zahrnuté. Ak ID chýba, prosím skontrolujte, či fotografia môže byť kandidátom a doplňte chýbajúce hodnoty ID a {{Wiki Loves monument|sk}}. Wizzard 23:40, 25. jún 2019 (zabudnutý podpis)


Toto je automatická správa. Ak si neželáš dostávať pozvania na rôzne budúce stretnutia, vymaž sa z tohto zoznamu.

Zúčastni sa 2. slovenskej WikiKonferencie, 9.12. v Žiline[upraviť zdroj]

Ahoj Voloda!

Už onedlho, 9. decembra, sa v Žiline uskutoční wiki stretnutie roka – 2. slovenská WikiKonferencia! Ako kolegu Wikipediána ťa pozývame na toto výnimočné stretnutie, na ktoré komunita čakala dlhé 2 roky!

Práve finalizujeme program, tešiť sa môžeš na prehľad úspešných projektov, inšpiráciu do budúcnosti aj noviny z celosvetového hnutia Wikimédia.

Tiež pripomíname, že v prihláške môžeš požiadať o cestovné štipendium (a členstvo vo Wikimedii SK, čo je podmienkou pre udelenie štipendia, ti môžeme schváliť priamo počas WikiKonferencie).

Ďalšie informácie a prihláška: http://wikikonferencia2017.wikimedia.sk/

PS: WikiKonferencia je súčasťou OSSConf, konferencie o otvorenom softvéri a hardvéri, čiže jednou návštevou zažiješ rovno 2 konferencie!

Za organizačný tím, KuboF Hromoslav, 5. december 2017