Diskusia s redaktorom:Wwooter/Archív 2007

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Wwooter | Diskusia | Príspevky
Vista-file-manager (blue).png
White pog.svg Archív 2007
White pog.svg Archív 2008


Stop hand nuvola green.svg Oznam!
Do článku Eduard Weyr si pridal(a) materiál, ktorý je zrejmou kópiou z iného zdroja. Wikipédia neumožňuje na svojich stránkach umiestňovať materiály chránené autorskými právami, ktoré nemajú výslovné povolenie od držiteľa autorských práv. Je to potenciálne porušenie aplikovateľného práva a našich zásad. Text bol odstránený, prípadne nahradený inštrukciami, ako nedostatok napraviť a ďalšie informácie nájdeš aj na stránke Wikipédia:OTRS. Ďakujeme.

Mohol by mi niekto prosím poradiť s tvorbou tabuliek? :) Vopred díííky :) --Wwooter 13:04, 5. júl 2007 (UTC)

S čím presne potrebuješ pomôcť? --Wizzard 13:07, 5. júl 2007 (UTC)

Neviem tu nájsť nejakú stránku, kde by bolo o nich popísané. Alebo keď to tu neni, zišlo by sa trochu vysvetliť jak sa robia. :) --Wwooter 13:09, 5. júl 2007 (UTC)

Pomoc:Tabuľky, nabudúce pozri najprv Pomoc:Obsah, radi zodpovieme nejasnosti. Helix84.JPG helix84 13:12, 5. júl 2007 (UTC)

Jeej dik, ja som si to tu nevšimol... :P dik Helix --Wwooter 13:14, 5. júl 2007 (UTC)


Lama-helping :)[upraviť kód]

Poradil by mi niekto, ako robiť také polia, aké mám v [Mojej redaktorskej stránke]? Ja som to len skopíroval od nejakého iného redaktora :) Je to len normálna tabuľka? Našiel by mi niekto stránku, kde sa o tom môžem dozvedieť viac? --Wwooter 16:02, 5. júl 2007 (UTC) POMÔŽE MI NIEKTOOOOOO??? --Wwooter 17:42, 5. júl 2007 (UTC)

Ak máš na mysli to na tvojej stránke vpravo, tak to je obyčajná tabuľka. Jednotlivé položky sú šablóny, konkrétne tzv. Wikipédia:Nálepky redaktora. Formátované sú čiastočne pomocou HTML. Helix84.JPG helix84 21:32, 5. júl 2007 (UTC)
Nemyslím nálepky, ale ten zelený "prúžok", kde je napísané »Wwooter+Wikipédia=spolupráca«. Ja som si to len od niekoho odkukal a chcel by som vedieť, či sa o tom, ako sa tvoria, niekde píše, pretože som zatiaľ nič nenašiel. --Wwooter 06:50, 6. júl 2007 (UTC)
Je to normálne HTML, je ožné ho kombinovať s wiki syntaxou. Helix84.JPG helix84 11:41, 6. júl 2007 (UTC)

Problém so zdrojom alebo licenciou obrázka Image:Wwooter sign.JPG[upraviť kód]

Warning sign
Tento obrázok môže byť zmazaný.

Vďaka za nahranie obrázka Image:Wwooter sign.JPG. Avšak tento môže byť čoskoro zmazaný, ak nedokážeme zistiť držiteľa autorských práv a stav autorských práv. Kvôli dodržiavaniu autorského zákona sme veľmi obozretní pri prijímaní obrázkov do Wikipédie.

Držiteľom autorských práv je zvyčajne tvorca, zamestnávateľ tvorcu alebo osoba, ktorej boli tieto práva udelené. Informácia o tom, za akých podmienok môžeme používať dielo je uvedená v licencii. Typ licencie označujeme pridaním šablóny licencie. Zodpovedajúcu šablónu nájdite v zozname Wikipédia:Šablóny/Licencie a vložte ju na opisnú stránku obrázka takto: {{NázovŠablóny}}.

Prosím, označte informácie o autorských právach (kto je autorom a licenciu) aj na všetkých ostatných obrázkoch, ktoré ste nahrali alebo nahráte. Pamätajte, že administrátori môžu zmazať obrázky bez tejto dôležitej informácie. Zoznam najdôležitejších zásad, ktoré je treba pri nahrávaní obrázkov dodržať je v článku Pomoc:Obrázok. Ak máte nejaké otázky, kontaktujte mňa alebo niektorého z tu uvedených redaktorov. Vďaka. AtonX 09:08, 6. júl 2007 (UTC)

{{Na Commons}} --AtonX 08:54, 7. júl 2007 (UTC)

Funguje účet, ktorý mám na slovenskej Wiki aj na prihlásenie sa na WikiCommons v slovenskej mutácii alebo si tam treba založiť nový účet? Wwooter sign.JPG Wwooter 09:01, 7. júl 2007 (UTC)

Treba si zalozit novy, najlepsie s rovnakym menom, aby ked sa to zjednoti (pracuje sa na tom) si mohol fungovat s rovnakym uctom. — Kandy Talbot 09:05, 7. júl 2007 (UTC)

Problém so zdrojom alebo licenciou obrázka Image:Wikikikipedia.png[upraviť kód]

Warning sign
Tento obrázok môže byť zmazaný.

Vďaka za nahranie obrázka Image:Wikikikipedia.png. Avšak tento môže byť čoskoro zmazaný, ak nedokážeme zistiť držiteľa autorských práv a stav autorských práv. Kvôli dodržiavaniu autorského zákona sme veľmi obozretní pri prijímaní obrázkov do Wikipédie.

Držiteľom autorských práv je zvyčajne tvorca, zamestnávateľ tvorcu alebo osoba, ktorej boli tieto práva udelené. Informácia o tom, za akých podmienok môžeme používať dielo je uvedená v licencii. Typ licencie označujeme pridaním šablóny licencie. Zodpovedajúcu šablónu nájdite v zozname Wikipédia:Šablóny/Licencie a vložte ju na opisnú stránku obrázka takto: {{NázovŠablóny}}.

Prosím, označte informácie o autorských právach (kto je autorom a licenciu) aj na všetkých ostatných obrázkoch, ktoré ste nahrali alebo nahráte. Pamätajte, že administrátori môžu zmazať obrázky bez tejto dôležitej informácie. Zoznam najdôležitejších zásad, ktoré je treba pri nahrávaní obrázkov dodržať je v článku Pomoc:Obrázok. Ak máte nejaké otázky, kontaktujte mňa alebo niektorého z tu uvedených redaktorov. Vďaka. Bubamara …✉ 05:38, 19. júl 2007 (UTC)


Potrebujeeem raduuu[upraviť kód]

Ako spravím v infoboxe čiaru? Keď nechápeš pozri si napríklad Paríž na anglickej wiki a posledná poznámka je pod čiarou...Ako ju tam spraviť? Wwooter sign.JPG Wwooter 11:11, 29. júl 2007 (UTC)


Helix ja som to už skúšal všelijako, ale tá vodorovná čiara tam nejde vložiť... Keď to ide, tak mi napíš prosím ťa kód na to. Veľmo díky :) Wwooter sign.JPG Wwooter 10:59, 30. júl 2007 (UTC)

Máš na mysli toto? [1]
Inak na en: je to ako šablóna a konkrétna ppč sa zobrazuje podľa toho, či je relevantný parameter vyplnený.
BTW Ak náhodou nevieš napísať podpis - Wikipédia:Podpisujte_svoje_príspevky_na_diskusných_stránkach Helix84.JPG helix84 14:56, 30. júl 2007 (UTC)


Šablóna[upraviť kód]

Mohol by niekto poslovenčiť túto anglickú šablónu? Ja som sa o to teraz pokúšal, ale mám z toho hlavu v smútku. Smiley green alien cry.svg Wwooter sign.JPG Wwooter

{{Súradnice}}[upraviť kód]

Prosím ťa, nepridávaj nové šablóny pre súradnice. Treba využiť existujúce Kategória:Šablóny_súradníc a urobiť v nich systém. Helix84.JPG helix84 14:41, 6. august 2007 (UTC)

Image[upraviť kód]

Problém so zdrojom alebo licenciou obrázka Image:Metropolitain.JPG[upraviť kód]

Warning sign
Tento obrázok môže byť zmazaný.

Vďaka za nahranie obrázka Image:Metropolitain.JPG. Avšak tento môže byť čoskoro zmazaný, ak nedokážeme zistiť držiteľa autorských práv a stav autorských práv. Kvôli dodržiavaniu autorského zákona sme veľmi obozretní pri prijímaní obrázkov do Wikipédie.

Držiteľom autorských práv je zvyčajne tvorca, zamestnávateľ tvorcu alebo osoba, ktorej boli tieto práva udelené. Informácia o tom, za akých podmienok môžeme používať dielo je uvedená v licencii. Typ licencie označujeme pridaním šablóny licencie. Zodpovedajúcu šablónu nájdite v zozname Wikipédia:Šablóny/Licencie a vložte ju na opisnú stránku obrázka takto: {{NázovŠablóny}}.

Prosím, označte informácie o autorských právach (kto je autorom a licenciu) aj na všetkých ostatných obrázkoch, ktoré ste nahrali alebo nahráte. Pamätajte, že administrátori môžu zmazať obrázky bez tejto dôležitej informácie. Zoznam najdôležitejších zásad, ktoré je treba pri nahrávaní obrázkov dodržať je v článku Pomoc:Obrázok. Ak máte nejaké otázky, kontaktujte mňa alebo niektorého z tu uvedených redaktorov. Vďaka. AtonX 08:16, 17. august 2007 (UTC)

Šablóna[upraviť kód]

Ahoj, čo konkrétne Ti bráni vo vytváraní ďalších článkov v tej šablóne? Skús napísať presnejšie, rád Ti pomôžem. --Ondrejk 12:45, 20. august 2007 (UTC)

To je zazrak :D teraz ked som ti chcel ukazat ze preco mi to nejde tak sa mi to opravilo :D zaujimave :-O pozri: moj sandbox --Wwooter 12:56, 20. august 2007 (UTC)

Ďakujem za upravenie atletov[upraviť kód]

Diky. Marián 18:26, 21. september 2007 (UTC)

Problém so zdrojom alebo licenciou obrázka Image:H&M logo.svg[upraviť kód]

Bubamara …✉ 08:15, 2. november 2007 (UTC)

Problém so zdrojom alebo licenciou obrázka Image:Logo transilien sncf.gif[upraviť kód]

Problém so zdrojom alebo licenciou obrázka Image:Paríž-Transilien Logo.png[upraviť kód]

Problém so zdrojom alebo licenciou obrázka Image:Back to Black obal.JPG[upraviť kód]

Problém so zdrojom alebo licenciou obrázka Image:Amy Winehouse - Rehab.jpg[upraviť kód]

Problém so zdrojom alebo licenciou obrázka Image:Island Records Logo.png[upraviť kód]

Problém so zdrojom alebo licenciou obrázka Image:Amy Winehouse - Back To Black.jpg[upraviť kód]

--Bubamara …✉ 10:43, 5. november 2007 (UTC)

Problém so zdrojom alebo licenciou obrázka Image:Radio fm.gif[upraviť kód]

Bubamara …✉ 07:29, 7. november 2007 (UTC)

Problém so zdrojom alebo licenciou obrázka Image:Logo UMP.png[upraviť kód]

Bubamara …✉ 07:32, 7. november 2007 (UTC)

Problém so zdrojom alebo licenciou obrázka Image:Amy Winehouse - Tears Dry On Their Own.jpg[upraviť kód]

Bubamara …✉ 08:10, 7. november 2007 (UTC)

dakujem[upraviť kód]

zdravim diky za to ze si mi opravil dlzen v Kyselina octová interwiki karboxylová kyselina, lebo som sa divil ze preco mi nejde ten link DIKY --Izmaelt 16:31, 12. november 2007 (UTC)

Infobox skladba[upraviť kód]

Nazdar: vydrž chvíľu, teraz sa to pokúšam dať do štanrdnej podoby podľa enwiki. --bojars 11:21, 29. december 2007 (UTC)

Je použitá na tejto stránke.
Čau bojars, viem o tom, veď podľa tej stránky som sa tu šablónu pokúšal upravovať :) ... len som sa chcel spýtať načo používaš toľko colspanov? :D veď na tu šablónu toľko nepotrebuješ :P --Wwooter 11:34, 29. december 2007 (UTC)
Ver mi či never, ale ja som tam nijaký colspan nepridal. Jediné, čo som začal robiť, bolo vyhadzovanie zbytočných podmienok, nakoľko som došiel k názoru, že tá šablóna vhľadom na svoje špeciálne použitie nepotrebuje vkladanie takých vecí, ako je napr. typ a farba.. --bojars 11:42, 29. december 2007 (UTC)
Ad colspan: colspan je definícia, ktorá povie bunke cez koľko stĺpcov má presahovať. To colspan="3" znamená asi toľko, že celá tabuľka má (vhľadom na spodnú časť "Chronológia")tri stĺpce a ak chceme bunkou prekryť všetky, musíme definovať colspan na "3", ak máme časť tabuľky dvojstĺpcový automaticky musíme zadať colspan jedného stĺpca cez dva (colspan="2"). Nemám teda pocit, že by v tej šablóne bolo niekde "zbytočne veľa colspanov". --bojars 12:17, 29. december 2007 (UTC)
Ale keď vkladáš do šablóny šablónu, tak na tú vloženú šablónu nemusíš brať ohľad, že koľko má stĺpcov....Už ma chápeš? :P --Wwooter 12:31, 29. december 2007 (UTC)
Pozri si zdrojový kód stránky, ktorú máš k tej skladbe otvorenú. Zistíš, že šablóna "chronológia" je generovaná tagom <tr>, t. j. ako "table row" a nie ako vložená tabuľka tagom <table>. Ukončovací tag infoboxu </table> je až za posledným riadkom chronológie, "chápeš"??? --bojars 13:29, 29. december 2007 (UTC)