FIFA 19

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
FIFA 19
Základné informácie
Autor/VývojárEA Canada
VydavateľEA Sports
SériaFIFA
EngineFrostbite 3 (Playstation 4, Xbox One, Windows)
Dátum vydania25. september 2018
ŽánerŠport
MódSingleplayer, multiplayer
PlatformaMicrosoft Windows, Nintendo Switch, Playstation 3, Playstation 4, Xbox 360, Xbox One

Pozri aj Videoherný portál

FIFA 19 je futbalová videohra vyvinutá spoločnosťou EA Canada ako súčasť série FIFA vydávanou vydavateľstvom Electronic Arts. Bola zverejnená 6. júna 2018 na konferencií E3 2018. Bola vydaná 28.9.2018 na Nintendo Switch, Playstation 3, Playstation 4, Microsoft Windows, Xbox 360 a Xbox One.[1]

Hrateľnosť[upraviť | upraviť zdroj]

Zmeny hrateľnosti vo FIFA 19 zahrňujú nový "Aktívne spracovanie lopty" - zmena pohybu hráča pri preberaní lopty, "načasované zakončenie" - keď druhýkrát stlačíte tlačítko streľby, tak čím lepšie načasovanie, tým väčšia šanca na gól, "súboje 50/50" - systém určujúci, či hráč vyhrá súboj o loptu, a "Dynamické taktiky" - umožňujú hráčovi konfigurovať stratégie a prepínať medzi nimi počas zápasu.

FIFA 19 bude obsahovať Ligu Majstrov, Európsku Ligu a Európsky Superpohár, po tom čo Pro Evolution Soccer skončila zmluva.[2]

Komentátori Martin Tyler a Alan Smith budú naďalej komentovať zápasy, ale Ligu Majstrov budú komentovať Derek Rae a Lee Dixon. Budú implementované nové grafiky a štadióny.

Skladateľ Hans Zimmer a rapper Vince Staples vytvorili nový remix hymny Ligy Majstrov špeciálne pre FIFA 19.[3]

Nintendo Switch dostane upgrade oproti FIFA 18. 9. júna 2018 vydala EA Sports na Youtube kanál oficiálny trailer. Cristiano Ronaldo sa opäť stane hlavnou tvárou celej hry. Bude zahŕňať 55 národných tímov a 35 licencovaných líg.[2]

FIFA 19 neobsahuje Ruskú Premier League, ako tomu bolo vo FIFA 18 a predošlých sériach.[4] Avšak, takmer všetky ostatné ligy sú však stále zahrnuté vo FIFA 19. Okrem toho, rovnako ako v predchádzajúcich ročníkoch FIFA od roku 2016, bude FIFA 19 obsahovať ženské národné tímy.

Ako naznačujú správy, vo FIFA 19 bude Čínska Super League.

Verzie Playstation 3 a Xbox 360, známe ako FIFA 19: Legacy Edition, neobsahujú žiadne nové funkcie okrem aktualizovaných zostáv a tímov.

Cesta: Šampióni[upraviť | upraviť zdroj]

Režim založený na príbehu, ktorý bol predstavený vo FIFE 17, sa v tejto časti vráti a bude pokračovať pod názvom "Cesta: Šampióni". V tejto časti Hunter podpíše zmluvu s Realom Madrid, a stane sa hviezdou tímu po tom, čo Cristiano Ronaldo odišiel v lete do Juventusu. Keďže FIFA 19 získala licenciu na Ligu Majstrov, Hunter sa pokúsi s Realom vyhrať ju. Po prestupe do Realu Madrid povedal Hunter: "Je to všetko, čo som kedy chcel". Pokračuje: "Pripojiť sa k Realu Madridu, najväčšiemu klubu na svete, je to, o čom každý chlapec ako ja sníva a navyše len bzučím, aby som konečne dostal šancu hrať v najväčšej klubovej súťaži na svete, v Lige majstrov UEFA ". Tento krok bol ohlásený na Twitterovom účte EA Sports FIFA a tiež sa vyfotil s hráčmi Realu Madrid v tretej sade dresov.[5]

Kariérny mód[upraviť | upraviť zdroj]

Vo FIFE 19 môžu hráči zažiť nové cutscény v Lige Majstrov a Európskej lige. Taktiež sa hovorí, že hráči môžu teraz robiť skutočné tlačové konferencie a vybrať si rozhodnutia rovnako ako v Ceste. Hráči si môžu taktiež, viac vymodelovať trénerov.[6]

Ultimate Team[upraviť | upraviť zdroj]

Division Rivals[upraviť | upraviť zdroj]

Ultimate Team vo FIFE 19 bude obsahovať nový online režim, zvaný "Division Rivals". Tento režim nahradí online "Sezóny". Nachádzajú sa tu divízie od 10. po 1. Na začiatku odohráte niekoľko zápasov, vďaka ktorým vás priradia do určitej divízie. Každý týždeň dostanete odmeny podľa toho ako ste za celý týždeň hrali. Novinka v tejto FIFE 19 bude, že si môžte vybrať akú odmenu chcete. Napríklad, buď balíčky alebo peniaze. Výhrami dostávate body do Skill ratingu, vďaka čomu bude postupovať alebo zostupovať v divíziach. Taktiež, sa môžte kvalifikovať do Víkendovej Ligy, čiže sa zruší Denní vyraďovací turnaj. Ak sa kvalifikujete do VL, tak dostanete token. Tento token znamená, že ak nechcete hrať v ten víkend VL, môžte si ho ponechať na ďalší týždeň.[7]

Ikony[upraviť | upraviť zdroj]

Vo FIFE 19 budú taktiež ikony. Jedná sa o legendárnych hráčov, ktorý boli pridaný do FIFY v Ultimate Teame, ako sú napríklad Pelé, Maradona, Carlos, Vieira atď. V tejto časti sú pridaný hráči ako Cruyff, Rivaldo, Gerrard, Eusébio, Lampard, Baggio, Makelele, Cannavaro, Raúl a Seedorf. Každá z Ikon bude mať svoj vlastný príbeh a štatistiky, ktoré dosiahli počas svojej kariéry.[8]

Liga Majstrov UEFA a Európska liga UEFA[upraviť | upraviť zdroj]

Poprvýkrát v histórii bude v Ultimate Teame Liga Majstrov a Európska liga. Budú obsahovať aj samostatné balíčky. Kartičky z týchto balíčkov budú obsahovať dizajn Ligy Majstrov a Európskej ligy s oficiálnym logom. Hráči, ktorý budú v týchto balíčkov budú len tí, ktorý v týchto súťažiach budú hrať.

Výkop[upraviť | upraviť zdroj]

V tejto FIFE bude výkop obsahovať viac typov zápasu. Bude sa jednať o klasicky zápas, ale odteraz si môžte vybrať aj Ligy Majstrov, House Rules, Best Of Series, Home & Away, a Cup Finals.

Liga Majstrov UEFA[upraviť | upraviť zdroj]

V tomto móde si môžte vybrať tím z Ligy Majstrov a hrať s nim celý turnaj, od základných skupín až po finále. Bude obsahovať realistický dizajn; lopty, trofej, hymnu, atď.

House Rules[upraviť | upraviť zdroj]

Zápas bez pravidiel. Môžte si vybrať z rôznych pravidiel, ako sú Survival, No rules, Long Rage, Firts to ..., a Headers & Volleys.

Survival Mode[upraviť | upraviť zdroj]

Ak nejaký tím strelí gól, automaticky jeden náhodný hráč odíde z ihriska (okrem brankára).

No rules[upraviť | upraviť zdroj]

Zápas bez offsidov, faulov.

Long Rage[upraviť | upraviť zdroj]

Každý gól z vnútra šestnástky bude hodnotený ako jeden gól, spoza šestnástky bude hodnotený dvoma gólmi.

First to...[upraviť | upraviť zdroj]

Na začiatku zápasu si vyberiete do koľko gólov sa bude hrať, napríklad na 1 gól, 2,3,4 góly. Tento zápas môže prejsť aj do predĺženia či penált.

Headers & Volleys[upraviť | upraviť zdroj]

V zápase môžte skórovať jedine hlavou alebo volejom. Priame kopy a penalty sa tiež rátajú.

Best Of Series[upraviť | upraviť zdroj]

Zápas, ktorý sa hrá na 3 alebo 5 víťazných zápasov.

Home & Away[upraviť | upraviť zdroj]

Dvojzápas hraný jeden doma a druhý vonku. Víťaz sa zhodnotí podľa počtu gólov v obidvoch zápasoch. Ak by boli góly rovnako strelené na oboch stranách, rozhodujú góly strelené vonku. Ak by sa stále nerozhodlo, tak by sa išlo do predĺženie alebo do penált.

Cup Finals[upraviť | upraviť zdroj]

Zápas hraný ako skutočné finále o trofej, napríklad v Lige Majstrov, Európskej Ligy, FA Cupe, atď. Zápas bude prevádzaný oficiálnymi dresmi, logmi, zápasovými loptami a autentickým pohárom.

Referencie[upraviť | upraviť zdroj]

  1. Good, Owen S. (June 9, 2018). "FIFA 19 stretches the lifespan of the PS3 and Xbox 360". Polygon. Retrieved June 10, 2018.
  2. a b "'FIFA 19' has a lot more to offer than just Champions League". Engadget. Retrieved 2018-06-10.
  3. "Champions League anthem remix". Retrieved 9 July 2018.
  4. "The full Russian Premier League won't be in FIFA 19". Retrieved 6 August 2018.
  5. "FIFA 19 news: Journey Mode star Alex Hunter signs for Real Madrid | Goal.com". Retrieved 2018-08-08.
  6. "FIFA 19: New confirmed career mode features are the best ones yet". Dream Team FC. 2018-07-30. Retrieved 2018-08-08.
  7. https://www.easports.com/fifa/ultimate-team/division-rivals
  8. https://www.dailystar.co.uk/tech/gaming/723246/FIFA-19-Ratings-ALL-Icons-list-Confirmed-and-New-FUT-icons-for-EA-Sports-Ultimate-Team