Preskočiť na obsah

Flock

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Flock

Flock pod Debianom
Základné informácie
VývojárFlock, Inc.
Posledná stabilná verzia3.6.4 (3. 2. 2011)
Operačný systémFreeBSD, Linux, Mac OS X (Intel), Windows
LokalizáciaKatalánsky, Čínsky (tradičný a zjednodušený), Anglicky (americká, austrálska, britská, kanadská), Fínsky, Francúzky, Nemecky, Maďarsky, Japonsky, Taliansky, Poľský, Portugalsky (portugalsky + africké krajiny hovoriace po portugalsky a brazílsky), Ruský, Slovenský, Španielsky (latinská španielčina a španielčina)
Stav vývojaUkončený v apríli 2011
Typ softvéruinternetový prehliadač
LicenciaGPL, MPL/GPL/LGPL trojlicencia
Ďalšie odkazy
Webová stránkahttp://flock.com
CommonsFlock

Pozri aj Informačný portál

Flock bol webový prehliadač ktorý bol špecializovaný na sociálne siete. Staršie verzie používali vykresľovacie jadro Gecko od Mozilly. Verzia 2.6.2 (vydaná v júli 2010) bola posledná verzia ktorá používala vykresľovacie jadro Gecko.[1] Od verzie 3, Flock používalo Chromium s vykresľovacím jadrom WebKit. Flock bol dostupný k stiahnutiu zadarmo a podporovalo Microsoft Windows a Mac OS X (predtým bol dostupný aj pre Linux).

Podpora Flocku bola ukončená v apríli 2011. O rok neskôr, v apríli 2012, stará webová stránka Flocku bola obnovená a naznačovala, že tento projekt bude obnovený. Vyzývala čitateľov aby si ich dali do e-mailových odberov, aby dostávali ďalšie novinky o tomto webovom prehliadači. V apríli 2013 stránka bola presmerovaná na stránku inej spoločnosti naznačujúca, že obnova tohto webového prehliadača nenastane. V auguste 2014 táto stránka bola znovu obnovená s textom "Pracujeme na niečom úžasnom. Napíšte vašu e-mailovú adresu a budete informovaní, kedy to začne", naznačujúca, že na projekte Flock sa naďalej pracuje.[2]

História[upraviť | upraviť zdroj]

Flock Inc. bol zakúpený spoločnosťou Zynga[3]. Vývoj prehliadača bol ukončený, s podporou do 26. apríla 2011.

Funkcie[upraviť | upraviť zdroj]

Flock 2.5 obsahoval sociálne siete a multimediálne služby ako MySpace, Facebook, YouTube, Twitter, Flickr, Blogger, Gmail, Yahoo! Mail, atď. Po prihlásení sa na niektorú zo sociálnych služieb Flock sledoval aktualizácie od priateľov: profily, odovzdané fotografie atď. Najnovšia verzia Flocku 2.5 pridala funkcionalitu vyhľadávania na Twitteri, písanie stavových aktualizácií do viacerých služieb a bol predstavený chat pre Facebook Chat cez webový prehliadač.

Ostatné funkcie, ktoré obsahoval prehliadač Flock:

  • Zabudované zdieľanie textu, odkazov, obrázkov a videí
  • "Media Bar" (Panel médií) - zobrazovanie ukážky online videí a fotografií, ale aj odbery pre obrázkový a video-kanál.
  • Čítačka kanálov s podporou Atom, RSS a Media RSS
  • Čítačka a editor blogov, ktorý povoľoval priame posielanie do ľubovoľného blogu
  • Webkit e-mailový komponent, ktorý povoľoval užívateľom prezerať e-maily mimo webovej stránky, vytvárať nové konverzácie a premiestiť obrázky a videá z Media Baru alebo webclipboardu do konverzácie
  • Podpora pre rozšírenia tretej strany s podporou rozšírení pre Firefox

Referencie[upraviť | upraviť zdroj]

  1. Flock 2.6.2 Release Notes, Flock. (Poznámky k vydaniu Flock 2.6.2; anglicky)
  2. Oficiálne webové stránky Flock
  3. Zynga Buys Social Web Browser Flock, Mashable (Zynga kupuje sociálny webový prehliadač Flock; anglicky)