Marek Slobodník

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Marek Slobodník (* 15. január 1989, Banská Bystrica) je slovenský cestovateľ, dobrodružník a milovník motoriek. Svoju prvú cestovateľskú expedíciu absolvoval v roku 2010 k Aralskému jazeru v Kazachstane a napriek veľmi slabému výstupu a takmer žiadnym videozáznamom sa mu podarilo vytvoriť krátky 13 minútový amatérsky film Veľká cesta malých strojov, ktorý v roku 2011 získal cenu Najlepší slovenský motorkársky film.

Následne sa stal súčasťou populárneho českého žltého cirkusu a niekoľko rokov sa zúčastňoval na expedíciách Dana Příbáňa, z ktorých vznikli filmy Trabantom až na koniec sveta (2014), Trabantom do posledného dychu (2016) a Trabantem tam a zase zpátky (2019).

Jeho prvý celovečerný road movie Afrika na pionieri vznikol v roku 2017 na jeho 5-mesačnej výprave, počas ktorej prešiel s partiou štyroch kamarátov naprieč Afrikou opäť na svojom obľúbenom netradičnom dopravnom prostriedku – na motorke Jawa Pionier. Tento prvý slovenský motorkársky road movie bol uvedený do slovenských kín v septembri 2019.

Odkazy[upraviť | upraviť zdroj]

Externé odkazy[upraviť | upraviť zdroj]