Podnikovohospodárska fakulta Ekonomickej univerzity v Bratislave so sídlom v Košiciach

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Podnikovohospodárska fakulta Ekonomickej univerzity v Bratislave so sídlom v Košiciach
Podnikovohospodárska fakulta v Košiciach.jpg
Budova fakulty
Základné informácie
PolohaKošice, Slovensko
SkratkaPHF v KE
Typverejná vysoká škola
Zameranieekonomické
Rok založenia31. augusta 1992
Vedenie
DekanDr. h. c. prof. RNDr. Michal TKÁČ, CSc.
Kontaktné údaje
AdresaTajovského 13
041 30 Košice
Telefón+421 55 722 3111
Oficiálny webphf.euba.sk
Oficiálny e-mailkomunikacia@euba.sk

Podnikovohospodárska fakulta Ekonomickej univerzity v Bratislave so sídlom v Košiciach (skratka PHF v KE) je jedna z fakúlt Ekonomickej univerzity v Bratislave. Zriadená bola 31. augusta 1992.

Aktuálne ponúka tri stupne štúdia: bakalárske, inžinierske a doktorandské, a to ako v dennej, tak aj v externej forme štúdia.

Fakulta má dlhoročnú históriu a skúsenosti s prípravou absolventov ekonómie a manažmentu, a to už od roku 1952, keď Vysoká škola hospodárskych vied v Bratislave založila v roku 1952 konzultačné stredisko pre štúdium popri zamestnaní v Košiciach. Fakulta zabezpečuje prípravu vysokoškolsky vzdelaných ekonómov vo všetkých formách štúdia, v dennom, externom, bakalárskom, inžinierskom a doktorandskom štúdiu, a to na základe najnovších vedeckých poznatkov v širokom medzinárodnom kontexte. Počas svojej histórie PHF EU vychovala tisícky úspešných absolventov, ktorí našli uplatnenie na vysokých postoch v podnikoch súkromnej sféry, ale aj vo vedeckých inštitúciách či organizáciách verejnej správy.

Okrem novopostavených a moderne vybavených priestorov v historickom centre mesta Košice (ulica Tajovského 13) PHF EU umožňuje štúdium vybraných študijných programov od roku 1994 aj na pedagogickom pracovisku v Michalovciach.

PHF EU má od roku 2008 zavedený systém manažérstva kvality na báze ISO noriem 900X. Fakulta získala v rokoch 2008 a 2010 ocenenie Národná cena Slovenskej republiky za kvalitu, ktoré každoročne udeľuje Úrad pre normalizáciu, metrológiu a skúšobníctvo – v roku 2008 v kategórii C3 – iné organizácie verejného sektora, a v roku 2010 „Ocenený finalista v kategórii C3“.

Študenti PHF EU dosahujú výrazné úspechy aj v zahraničí. Ako príklady môžeme uviesť 4. miesto vo svetovom finále medzinárodnej súťaže Global Management Challenge v čínskom Macau v roku 2016 a účasť na svetovom finále medzinárodnej súťaže Global Management Challenge v Katare v roku 2017 a 2018.

Veľkú pozornosť venuje PHF EU unikátnym vzdelávacím programom a predmetom v spolupráci s významnými zamestnávateľmi absolventov fakulty. Príkladom tejto snahy je aj program HONORIS – unikátny program na základe spolupráce so spoločnosťou T-Systems Slovakia s. r. o. orientovaný prakticky s dôrazom na problematiku projektového manažmentu, vedený v anglickom jazyku odborníkmi zo spoločnosti T-Systems Slovakia s. r. o. s výsledkom 100 % zamestnanosti absolventov programu ponúkaný len pre študentov fakulty.

PHF EU intenzívne spolupracuje so všetkými relevantnými zamestnávateľmi absolventov PHF EU, medzi ktorých patria hlavne spoločnosti T-Systems Slovakia s. r. o., Lafarge Holcim European Business Services, Embraco Slovakia s. r. o., ako aj všetky významné informačno-komunikačné, bankové, finančné a auditorské spoločnosti pôsobiace na území Slovenska. Na základe tejto spolupráce vie fakulta flexibilne prispôsobovať študijné programy potrebám praxe a zabezpečovať pre študentov fakulty spoločné podujatia s podnikmi, prednášky odborníkov z praxe, organizovanie workshopov pre študentov, vypracovanie diplomových prác v podnikoch, ako aj možnosti účasti študentov na rôznych ďalších programoch, stážach a získavaní pracovných ponúk priamo z firiem. Výsledkom je tak absolvent, ktorý nemá problém s uplatnením na trhu práce alebo pri podnikaní.[1]

Referencie[upraviť | upraviť kód]

  1. Ekonomická univerzita v Bratislave. Bratislava : Ekonomická univerzita v Bratislave, 2018. ISBN 978-80-225-4499-3. S. 48.

Externé odkazy[upraviť | upraviť kód]

Súradnice: 48°43′04″S 21°15′17″V / 48,717706°S 21,254648°V / 48.717706; 21.254648