Return to Castle Wolfenstein

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Prejsť na: navigácia, hľadanie
Return to Castle Wolfenstein
Základné informácie
Autor/Vývojár Gray Matter Studios
Vydavateľ Activision
Engine IdTech 3 (Team Arena)
Dátum vydania 20. november 2001
Žáner FPS
Mód Single player, multiplayer
Prístupnosť PEGI16.png
Platforma PC (Windows, Linux, MacOS), Playstation
Médium CD-ROM
Minimálne požiadavky CPU 400 MHz, 64 MB RAM, 4MB 3D Grafická karta, 700 MB HDD, 4x CD-ROM
Vstup klávesnica, myš

Computer n screen.svg Pozri aj Informačný portál

Return to Castle of Wolfenstein je akčná počítačová hra z pohľadu prvej osoby voľne nadväzujúca na svojho predchodcu Wolfenstein 3D. Hra je poháňaná grafickým engine Quake III: Arena, ktorý bol obohatený o niektoré prvky z vývojovej verzie hry Doom 3.

Titul obsahuje lineárnu príbehovú kampaň pre jedného hráča a multiplayer s tromi hernými módmi. Kampaň je rozdelená na sedem na seba navzájom nadväzujúcich častí.

Hrateľnosť[upraviť | upraviť zdroj]

Titul kombinuje prvky žánru FPS a prvky Stealth v minoritnom zastúpení. Väčšina misií obsiahnutých v hre môže byť splnená cestou čistej akcie, typickej pre hry žánru FPS, spôsobom Stealth alebo kombináciou oboch spôsobov, pričom dve misie sú navrhnuté tak, aby pri hráčovom rozhodovaní bol uprednostnený spôsob Stealth pred akciou, s osobitým prístupom ku každému nepriateľovi, brániacemu hráčovi v postupe hrou.

Výzbroj[upraviť | upraviť zdroj]

Väčšina zbraní vyskytujúcich sa v hre je vytvorená podľa reálnej predlohy, výnimkou minimálne dvoch: guľometu s označením Venom a experimentálnou energetickou zbraňou Tesla. Zbraňový arzenál je rozdelený do desiatich skupín podľa typu. Určité zbrane ako napríklad pištoľ Luger P08 je možné doplniť o tlmič, alebo ostreľovaciu pušku Mauser 98k o puškohľad. Samopal Sten a guľomet Venom sa po neustálej streľbe prehrejú a nie je možné z nich po určitú dobu strieľať. Nosnosť hráčovej postavy nie je limitovaná podľa typu zbraní, keďže môže niesť všetky zbrane naraz. Limitovaný je počet kusov nesenej munície, pričom niektoré zbrane spotrebovavájú rovnakú muníciu.

Referencie[upraviť | upraviť zdroj]

Externé odkazy[upraviť | upraviť zdroj]