Tatry mountain resorts

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Tatry mountain resorts
TMR logo.png

Právna formaakciová spoločnosť
Odvetvieubytovanie a prevádzka športových zariadení
Založená1. apríl 1992
SídloDemänovská dolina, Slovensko
Zisk4,81 mil € (2016)
Člen skupinyJ&T
Webová stránkawww.tmr.sk

Tatry mountain resorts, a.s. je prevádzkovateľom horských stredísk a turistických služieb pôsobiaci na Slovensku, Česku a v Poľsku. Centrála sídli v Demänovskej doline v Nízkych Tatrách.

Dejiny[upraviť | upraviť zdroj]

Do roku 2009 firma pôsobila len v Nízkych Tatrách pod názvom JASNÁ Nízke Tatry, a.s. Jasná je najväčším slovenským lyžiarskym strediskom.[1]

Vo februári 2018 firma znovu predstavila plán prepojenia Skalnatého plesa a Hrebienku lanovou dráhou. Lanovka má zredukovať počet nutných prejazdov medzi Tatranskou Lomnicou Smokovcami o viac než 1000 áut denne. Zabezpečiť by mala tiež rovnomernejšie využitie ubytovacích kapacít a atrakcií. Lanovka s tromi podperami by mala stáť 25 až 27 miliónov eur. Výstavba by sa však mala uskutočniť v národnom parku s piatym stupňom ochrany. Juraj Lukáč z Leso-ochranárskeho zoskupenia VLK upozornil aj na chýbajúci zonačný dokument, ktorý by stanovil kde sa v Tatrách môže a kde nemôže stavať.[2]

Referencie[upraviť | upraviť zdroj]

  1. Väčšinovým majiteľom a.s. JASNÁ N.Tatry sa stal Tatry mountain resort [online]. openiazoch.zoznam.sk, 2008-12-22, [cit. 2017-11-19]. Dostupné online.
  2. KUBISOVÁ, Jana. TMR ukázalo, ako chce prepojiť Hrebienok so Skalnatým plesom. Aktuality.sk (Bratislava: Ringier Axel Springer Slovakia), 2018-02-22. Dostupné online [cit. 2018-02-25].

Externé odkazy[upraviť | upraviť zdroj]