Top Gear (časopis)

z Wikipédie, slobodnej encyklopédie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Top Gear je motoristický časopis publikovaný cez BBC Worldwide a nazvaný po televíznej relácii Top Gear. Časopis bol prvýkrát publikovaný v októbri 1993 a odvtedy je publikovaný každý mesiac. Hlavný vystupujúci televíznej relácie – Richard Hammond, James May a Jeremy Clarkson sú aj regulárnymi prispievateľmi, spolu s produkčným personálom. Pretekár The Stig tiež regulárne vystupuje v cestných testoch vykonávaných časopisom.

Časopis je vedúcim britským časopisom čo sa týka predajov, s viac ako 200 000 vydaniami predanými za mesiac (júl – december 2007).[1]

Licencované edície sú tiež publikované v Číne, Česku, Grécku, Strednom Východe (s lokalizovanými verziami pre každú z Arabských krajín), na Filipínach, Indonézii, Južnej Kórei, Rusku, Holandsku, na Novom Zélande, Thajsku, Indii, Rumunsku, Švédsku, Malajzii (cez Astro)[2] a v Singapure. Od 7. mája 2007 je vydávaný v Bulharsku, od 16. novembra 2007 v Taliansku a od 14. februára 2008 v Poľsku. Austrálska edícia je vydávaná od júna 2008. Hong Kongská edícia je vydávaná od októbra 2008 a portugalská verzia je vydávaná len od júna 2011.

Víťazi Car of the Year[upraviť | upraviť kód]

Víťazi Supercar of the Year[upraviť | upraviť kód]

Automobil desaťročia[upraviť | upraviť kód]

Víťazi Men of the Year[upraviť | upraviť kód]

Referencie[upraviť | upraviť kód]

Tento článok je čiastočný alebo úplný preklad článku Top Gear (magazine) na anglickej Wikipédii.

Externé odkazy[upraviť | upraviť kód]